Coco (Eau de Parfum) (Chanel)

Dámská vůně
Rok:

1984

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilská mandarinka
SRDCE: absolutní růže, absolutní jasmín, ylang-ylang z Mayotte, tuniský pomerančový květ
ZÁKLAD: tonka z Brazílie a Venezuely, indonéská pačuli, opopanax ze Somálska

Popis parfému:

Eau de toilette i eau de parfum má stejné složení, ale lehce pozměněný poměr složek a EdP je tak o něco ostřejší.

Parfuméři:

Polge, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Chanel Coco (Eau de Parfum):

Hodnocení odbornice: Recenze Chanel Coco (Eau de Parfum)

Ada

Testovaná verze: EdT. EdP není jen koncentrovanější, má i mírně odlišné složení. Uvedené složení platí pro EdP, složení EdT jsem na webu Chanelu neobjevila.
Začátek Coco je svěží, ale protože to není moderní vůně, je svěží spíš chyprově - lesně, nikoli ovocně ani citrusově. Na papírku to bylo tak výrazné, že jsem ji pokládala za chyprově květinovou vůni, ve skutečnosti je však Coco v podstatě čistě květinová s různými, postupně z ní vyplouvajícími nekvětinovými tóny.
Po odpaření té nejsilnější hlavy se mi Coco znelíbila, čímsi mi totiž připomněla Eden. Objevila jsem v ní stejnou pronikavě povadlou, nahnilou svěžest pačuli. Milovníky Edenu a Coco nabádám, aby si z mého ošklivého popisu nic nedělali, nahnilost či nenahnilost je záležitostí nosu a vkusu. Zůstaňme u toho, že srdce Coco je dosti výrazné, trochu květinové, trochu cypřišové, trochu po starším způsobu ovocné a nemálo mýdlové. Zhruba po 1-1,5 hodině Coco přejde do jemné, mýdlově květinové vůně. Zatímco mýdlo v některých vůních je takové roztěkané, rozprášené do okolí, jako by ho stříkal z rozprašovače, Coco je spíš hladký oblázek příjemně květinového mýdla, položený v zásuvce vedle krabičky s pudrem a perlového náramku. Úplný závěr je takový jemně svěže květinový. Coco působí nádherně až do samého konce.
Coco je klasická, velmi elegantní, ale pozor - spíš romanticky elegantní, tedy k šatům a ne k pracovnímu kostýmku. Jako ideální nositelku Coco si představuji dámu ve věku cca 40-50 let, která svým oblečením, účesem a vystupováním dává najevo, že má ještě pořád mladou duši. Na takové typické padesátnici s mírnou nadváhou, praktickým krátkým účesem, náušnicemi ve tvaru peciček a v tuctové volné halence a sáčku nenápadných barev ztratí Coco veškerou jiskru a stane se z ní unylá vůně z regálu v drogerii. Bohémská romantika z vás nemusí tryskat na všechny strany, musíte však efektu Coco pomoct aspoň nějakým výrazným, netradičním či jinak netuctovým doplňkem.
Coco si neumím představit na velmi mladé ženě, věkovou hranici vidím na cca 30 let. Mladším ženám a dívkám doporučuji zkusit ..Coco Mademoiselle.., dle mého názoru velmi povedenou mladší sestru klasické Coco, která se soustředí na svěžejší květinové tóny, jaké v Coco najdete teprve na samém konci.
Ač eau de toilette, vydržela mi Coco na ruce vonět celý den, ve chvíli, kdy druhá testovaná vůně na druhé ruce dávno beznadějně vybledla, Coco byla pořád cítit po celém pokoji. Coco (a vůbec všechny vůně od Chanelu) patří mezi ty dražší, za svoje peníze však dostanete opravdovou kvalitu, která dlouho vydrží, je perfektně sestavená a hrdě voní až do samého konce.

Reklama na Coco z r. 1992 s Vanessou Paradisovou (YouTube)

Hodnocení parfému Chanel Coco (Eau de Parfum) od uživatelek 594 hodnocení

Líbí se (507)
85%
Nelíbí se (25)
4%
Neutrální (62)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Coco (Eau de Parfum) - umístění v žebříčcích uživatelů

76x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
6x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chanel Coco (Eau de Parfum)

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Chanel Coco (Eau de Parfum)


30.08.16

Tento parfém jsem si koupila ke dvacetinám a byla to skvělá volba! Pamatuji, že jsem si jednou v parfumerii stříkla na sebe Coco a cítila jsem ho celý večer, dokonce i přátelé to hned poznali a chválili, tudíž jsem si pak koupila celé plné balení, které mám dodnes. (asi 4 roky) Vůně je taková směs všeho možného, cítím tam orient, koření i květiny. Postupně se mění a rozvíjí, což je nádhera. Není tak těžká jako klasická N.5, je o něco mladistvější a něžnější. Nejradši jí nosím na podzim a na zimu a zejména do divadla, na koncert či kamkoli večer do společnosti. Je velice elegantní a přitom jemná, ženská a smyslná. Opravdu geniální vůně.


22.04.15

Pro můj nos opravdu „lesní vůně“. Cítím z ní prázdniny u babičky, kdy jsem dopoledne lehávala v seníku a vystavovala nos na slunce, aby vykouzlilo první pihy, zatím co babička opodál věděla mýdlem vonící prádlo. Jemně pokukoval vítr a všechny tyhle vůně skloubil v Coco.
Je nádherná, nadčasová a přesto, že je svým způsobem jemná, tak je neskutečný držák!


01.04.15

Coco je ztělesněním ženskosti a smyslnosti. Úvod Coco mi evokuje „mast na faraona“, ale ne hanlivě myšleno, cítím příjemnou, balzamickou vůni. Zhruba po hodině na sebe začne upozorňovat jasmín, ne omamný, ale mazlivý, objímající. Po další hodině začne Coco sládnout a stane se z ní velmi sladká, ale ne ulepená, vůně vanilky s jemným náznakem kouře kadidla. Coco je velmi klasická, ženská, nadčasová. Její nošení bych neomezovala věkem, důležitá je ženskost, klid a mladý duch. Coco se doporučuje k elegantnímu oblečení do práce nebo na večer, ale já ji nosím všude a ke všemu, důležitá je ale stále elegance vycházející z nositelky, nikoli oblečení. Pro mne je Coco symbolickou vůní - byla uvedena na trh v roce mého narození a velmi mi připomíná vůně, které jsem cítila v dětství.


12.01.15

Tento parfém mi připadá gurmánský a takový něčím jako sladké jídlo, to dělá asi ta fazole tonka. Mám deodorant, jelikož ten je cenově dostupný, na EDP bych musela moc šestřit, ale doporučuji.


28.12.11

Coco je velmi klasická a elegantní vůně. Zpočátku je dost ostře mýdlová, později zjemní a zesládne. Vůni dominují růže a mýdlové tóny, dále santalové dřevo a určitá zemitost, podobná vůni spadaného listí na podzim. Okořeněná je špatkou hřebíčku.
I když se o Coco píše, že je to vůně na večer, nosím ji i přes den, jen je třeba dávkovat ji opatrně (2-4 střiky bohatě stačí). Je velmi výrazná a kdyby se to s ní přehnalo, mohla by obtěžovat. Pro mě je Coco ideální podzimní vůně, ale dokážu si ji představit i na celoroční nošení.
Výdrž je skvělá. Cítím ji na sobě i po sprše. Také z oblečení je cítit po velmi dlouhou dobu.03.10.11

Nadčasovost pravého ženství … Coco Chanel.
Ať dáma tohoto jména či vůně její jméno nesoucí … pravdou je obojí.

Coco je elegantní klasika. Může být vůní večírků a divadel, stát se zlatým leskem vašich společenských rób a vaším neviditelným šperkem. Může být vůní pracovních jednání a kostýmků, kdy její přítomnost na vaší kůži bude tichým spojencem … el orgullo fragante. Může být vůní tiché radosti a hřejivé pohody, teplého svetru a oblíbené šály, když se třeba jen tak procházíte podzimní přírodou …
… nespočet variací na krásu.
Ano, Coco je elegantní klasika, která však zůstává svou a nepodléhá konvencím. Umí být strohá, téměř až upjatá, umí být rozverná a plná života, umí být svůdná a smyslná … je to na vás! Bude vaším zrcadlem.

Úvodní tóny u verze Edp jsou kořeněné, lehce ostré a Coco se v těchto okamžicích tváří jako drsná dáma. Dojem chyprovosti není v těchto okamžicích pouhým zdáním. Dál se však vůně posouvá trochu jinam. Nebude ani chypré, ani aldehydová, ani gurmánská, ani čistě květinovo orientální. Coco bude balancovat na pomezí všech těchto spekter. Bude jako malířskou paletou ve vaší ruce a je pouze na vaší tvořivosti do jakých barevných tónů si její podobu doladíte.
Kouzelné květinové srdce je dokonalým zpracováním růže, jasmínu, ylangu a pomerančového květu. Ale pro můj nos je to především růže, noble reina de las flores , která i zde kraluje celé květeně. Temná, sytě rudá, orosená růže, působící takřka voskovým dojmem. A přesto je živá.
Nyní už je Coco překrásnou symfonií …
… tanec květin
… něžná uklidňující mýdlovost
… decentní, hebká a kořeněná pikantnost, jež se z úvodu stáhla do pozadí, aby zde trpělivě a tiše přizvukovala celé voňavé kompozici.
Pokud se rozhodnete pro tuto vůni, bude vás provázet velmi dlouho. Její výdrž je excelentní!

Řadím se mezi ty, které Coco nosí a provází mě již dlouhý čas …
… je to vůně čarodějka
… nebezpečně krásná
… zvolte ji za svou společnici a Coco se stane kouskem Vás.
(Dalia 3.10.2011)

Komentáře Chanel Coco (Eau de Parfum)

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
sisiklokanek
Učednice 169 příspěvků 11.01.15 13:46

Hned v závěsu za N°5 je pro mě Coco vůní nad ostatními.

Příspěvek upraven 15.02.15 v 22:07

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Saoirs
Nováček 1 příspěvek 22.01.16 09:04

Jemná, velmi příjemná a na poctivém základě vystavěná květinovo - mýdlová vůně. Kromě příliš teplého počasí se hodí snad vždy a všude. Je celkem sladká, ale nerazí, nevadí. Ačkoli jemná a univerzální, co se použití týče, zároveň hezky jemně podtrhne půvaby nositelky. Pro mě je příliš uhlazená a nekonfliktní, ale určitě najdu pár příležitostí, pro které se touto vůní s chutí zahalím.

Příspěvek upraven 22.01.16 v 10:21

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 44 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Chanel Coco (Eau de Parfum)

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist