Égoïste (Chanel)

Pánská vůně
Rok:

1990

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, růžové dřevo, koriandr
SRDCE: růže, karafiát, skořice
ZÁKLAD: santal, vanilka, ibišek pižmový

Parfuméři:

Polge, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chanel Égoïste

Ada

Egoiste je zvláštní, dřevitě kořenitá, sladká vůně. Typický Chanel, dalo by se říct, protože jsem v něm vzdáleně identifikovala tóny charakterově podobné dámským vůním od Chanelu, třeba Coco nebo Allure. Egoiste navíc nevoní tak silně chlapsky, aby si ho na sebe nemohla vzít trochu odvážnější žena. Pro muže bych ji určitě doporučila na večer a pro zvláštní příležitosti; jen si ji neberte na první rande s nesmělou dívkou, její temné podtóny by ji mohly vyděsit.
Egoiste voní po dřevu - po dřevu, které chvíli leželo venku v šedém, sychravém počasí - a po koření, které se obvykle dává do perníku nebo cukroví, včetně vanilky, ovšem nasekaném chladným ocelovým nožem a smíchaným v nerezové misce se špetkou temného kouře. Výsledkem je vůně složená z teplých složek, která působí chladným a odtažitým dojmem a přesto (nebo právě proto) zůstává sexy.

Hodnocení parfému Chanel Égoïste od uživatelek 79 hodnocení

Líbí se (57)
72%
Nelíbí se (10)
13%
Neutrální (12)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chanel Égoïste - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Chanel Égoïste

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Chanel Égoïste od uživatelek

Recenze Chanel Égoïste


30.03.14

Egoista?… ale kdeže, pouze atraktivní, sebevědomý, šarmantní muž.
Tato vůně je pro sofistikovaného muže, nikoliv však pro egoistu v tom negativním slova smyslu.
Je to vůně muže po kterém ženy touží. Pro muže, který má své kvality.
V okamžiku, kdy vůni ucítíte, tak máte chuť sníst kilo mandarinek. Přece víte, že na rozdíl od pomerančů, mandarinky, lze jíst po kilech.
Máte přesně ten pocit, že chcete více a více.
Santal a koření ve vůni dělá to, že asociace s jídlem Vás nenapadne přímo, ale známá chuť se Vám rozlévá po jazyku. A pocit chutě mandarinek, zůstává po celou dobu trvání vůně.
Všichni kolem nositele jsou tak vůní udržováni hladoví.
Přidává se růže, dřevo, maličko květin a tabák. A vy muže vidíte v baru, na společenské akci, mezi lidmi, spíše odpoledne, v podvečer či v noci. Muž je svůdný, atraktivní a přitom vlastně nic nedělá. Prostě jen je. Ženy ho chtějí, krouží kolem něj a on v jemném oblaku růže a skořice se na ně usmívá. Je z něj cítit mužnost, kůži, pije něco sladšího, ale ne moc a možná byste dali ruku do ohně, že kouří doutníky. To Vám na něm ale příjde neatraktivní, nakonec však zjistíte, že tabák cítíte silně jen chvíli, že to byl jiný egoista, starý nafoukaný chlap, který prošel kolem a nebo možná je to prostředím, ve kterém se společně nalézáte. V tu chvíli uvidíte jednu atraktivní ženu, která s naším mužem začíná hrát hru na kočku a na myš. Na hru kdo vydrží, aniž by prozradil svůj zájem. V tu chvíli vůně jemně vanilkou zesládne a vy cítíte to chvění, které se objevuje, když jste ve společnosti muže, kterého chcete, chcete se ho dotknout, chcete se na něj vrhnout, ale on ještě neudělal ten krok, který by ženě ukázal, že se nemusí bát, že nebude riskovat, že bude odmítnuta. On však voní tak sladce, jemně, cítíte jeho kůži, jak z něj sálá teplo, určitě tu ženu chce. Vidíte to v jeho očích, ale dělá, že ne. Nebo ji opravdu nechce? Je pouze zdvořilý a milý? Hraje si s ní? Nebo je to hra jich obou?
A všimli jste si, že jsou v košíku na baru stále ještě nějaké mandarinky, sníte i tu poslední?


26.08.12

Dlouho jsem přemýšlel, co mi tak moc tato vůně připomíná…
Je velmi silně kořeněná, dá se říct skoro nesmyvatelná a rozhodně je cítit daleko.. Až najednou mi to došlo..voní jako Fernet.
Netuším která složka (bylinka) vytváří tuto vůni, ale je určitě jak v onom alkoholu tak v této vůni..
A proto jí asi nemůžu vystát. Když totiž popíjíte alkohol s bylinkami (Fernet, Becherovka, či Jagrmeister), ráno se vám vůně(případně pach-jak to kdo cítí) těchto bylinek line z každého póru na pokožce…a toto mi Égoiste připomíná..
Za mě tedy nedoporučuji, možná se k ní dá časem dorůst, ale nedokážu si ji představit na někom mladším 40 let..18.11.08

Egoiste voní jako čerstvě uvařený jablkový kompot, kde je hodně koření. Vůně je těžší, je sladká, je nádherná.
Vůně mi evokuje teplý podzim plný barev (hnědé, karmínové, oranžové, žluté odstíny … ).
Celou dobu si na mě držela stejný charakter, nijak zvlášť se neměnila, což oceňuji ( mimochodem zatím všechny Chanelovky, co jsem zkoušel, se chovaly podobně, tedy držely dlouho a pevně.)
Egoiste patří do kategorie, kde to nesmíte přehnat s aplikací, protože byste působili směšně.
Chtěl jsem napsat, že je vhodná k obleku, ale to už mi připadá jako fráze, protože by dost lidí nemohlo nosit polovinu vůní vůbec (max. párkrát do roka). Pokud se někomu líbí, nechť je má i k montérkám :)
Egoiste bych sice doporučil na podzim - zimu, ale dovedu si ji představit i na letní večer. Rozhodně ale na na parný letní den.
A ještě jedna věc … doporučuji jak mužům, tak ženám, ostatně Egoistů je dost mezi oběma pohlavími ;)


13.07.07

Vůni Egoiste od Chanelu jsem poprvé zkoušel ve svých 18. letech a již v tomto věku se mi zdála naprosto neodolatelná, tajemná, těžká, ale přesto velice sexy. Ihned jsem si ji zamiloval a její vůni zafixoval hluboko do paměti. V té době jsem si ji, vzhledem k mému věku, neodvážil koupit. Dnes ve 22. letech Egoiste používám, troufám si říci, že již tuto vůni můžu sebevědomě nosit. :-) Z pánských (samozřejmě i z dámských) Chanelů je cítit exkluzivita, luxus a taková elegantní smyslnost, kterou v tomto slova smyslu nemá jiná konkurenční značka. V tom je Chanel nepřekonatelný. Egoiste může někomu přijít jako zatuchlá stará bolehlavová vůně, které má už svá nejlepší léta za sebou, ale podle mého názoru je to nadčasová klasika, která nezestárne. Po rozvonění na pokožce voní přesně tak jak popsala Ada ve své recenzi, k tomu nemám co dodat, popis je naprosto přesný. Je pravda i ta, že se tato vůně moc nehodí na denní nošení, v zimě ano, ale v parném létě rozhodně ne. Je velmi specifická, nelze s žádnou jinou srovnat (kromě Antaeus od Chanel, má však v sobě více svěžesti) a mění se během dne podle počasí. Mě se nelíbila pokud bylo venku vlhko. Do popředí se dostali zemité, dřevité tóny, podtržené sebejistou dávkou vanilky. To už i na mě působila velmi těžce. Však v ostatních klimatech je překrásná. Nejvíce však večer v nějakém útulném romantickém baru s přáteli, kde se kouří doutníky a popíjí whiskey. Do tohoto prostředí se Egoiste se svojí temností naprosto dokonale hodí. V těchto pozdních hodinách mi byl vždy několikrát pochválen. Egoiste doporučuji všem, kteří se nebojí na sebe aplikovat silnější vůni s dřevito - vanilkovým základem a všem, kteří se nebojí upoutat na sebe pozornost a dát lidem najevo, že se nebojí jít sebevědomě za svým v jakémkoliv směru.

Komentáře Chanel Égoïste

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
sshane
Nováček 1 příspěvek 15.10.14 10:31
bomba

Používám jej od svých 20ti let. Je bezkonkurenční.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Chanel Égoïste

Podobné parfémy Chanel Égoïste

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist