Chloé Narcisse (Chloé)

Dámská vůně
Rok:

1992

Složení (ověřené)

HLAVA: meruňka, plumérie, květ pomerančovníku, měsíček
SRDCE: koření, jasmín, narcis, růže
ZÁKLAD: pižmo, santalové dřevo, tolu balzám, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Chloé Chloé Narcisse:

Hodnocení parfému Chloé Chloé Narcisse od uživatelek 109 hodnocení

Líbí se (59)
54%
Nelíbí se (21)
19%
Neutrální (29)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chloé Chloé Narcisse - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
4x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chloé Chloé Narcisse

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Chloé Chloé Narcisse od uživatelek

Recenze Chloé Chloé Narcisse


10.01.15

Vůni jsem ze zvědavosti objednala na základě recenzí. Musím říci, že dopředu si ji opravdu představit nelze, ale byla jsem velice mile předvapena. :) Čekala jsem výraznou turbokvětinovku, ale parfém na mě působí ze začátku spíše uhlazeně, žádné štiplavé tóny. Je v něm nějaký velmi zvláštní prvek, který se mi velmi líbí. Jinak cítím hlavně sladký suchý ananas s trochou sušených broskví a meruněk, se zahradou v pozadí. Po pád desítkách minut se v parfému začne prosazovat zmíněná zahrada, ale spíše pořád v zaoblené verzi, žádná vykřičenost. Čerstvé narcisy i se stonkem (yes..:) ), mezi ním jedna-dvě gardenie, karafiát, růže, nebo spíše růžový olej.. pár popadaných květu jasmínu a filalek, které se postupem času dostávají více ke slovu. K mé radosti bych řekla že i ten měsíček cítím. Vše na sametovém pozadí krásného mošusu, jemné vanilky, špetky santalu s troškou koření. Cedr na sobě vysloveně necítím, nebo jen minimálně. Když se parfému zhluboka nadechnu, vzadu na patře mi ulpí ta suchá sladkost, nebo jak to popsat. :)) A v neposlední řadě, působí na mě z nějakého důvodu dost eroticky. Ale ne levně, je to dospělý parfém. To bylo mimo jiné první co mě napadlo při přičichnutí. Opravdu věřím že se může stát druhou kůží ženy.
Jestli snesete parfémy jako Opium, Poeme, Amarige pod. tento parfém vám myslím problém dělat nebude. Působí dokonce míň vintage než zmíněné, ale je přesto klasický.


09.07.13

Zaprvé, úchvatný flakon! Tulipán ve vázičce, i se zeleným stonkem. Vůně je květinově-dřevitá, úplně suchá a přesto, že má ve složení vanilku, je naprosto nesladká. Je to pugét omamně vonících květin, až se jednomu zatočí hlava, dohromady se dřevem, které voní až hořce. Je to elegantní, „dospělá“ vůně, kterou ale jen tak na někom dalším nepotkáte. Siláž a výdrž je excelentní, stačí dva střiky a bude s vámi celý den, stále přítomná, zanechávající stopu v místnosti.22.08.09

Chloé Narcisse je vůně, kterou chválí John Oakes ve Zlaté knize parfémů. Při čtení této knihy mě poprvé napadlo, že bych ji ráda vyzkoušela, jenže nebylo kde. Takže se Chloé Narcisse stala jedním z mých nákupů na slepo, jehož jsem nelitovala.

Vzpomínám, jak přišel balíček, a v něm opravdu nádherná krabička. Nejen název, ale i krabička tedy dává vědět, co bude vůně uvnitř zač. Je potištěna sytě rudými květy a zelenými lístky, na krabičce nenajdete jediné světlejší místo - bude to sytá květinovka… Oválná lahvička z čirého skla skrývá tekutinu tmavě žlutou až oranžovou - podobnou barvu má střed květu narcisu. Sundávám plastové víčko mléčné barvy ve tvaru rozvíjejícího se poupěte a stříkám… Voní na mě opravdu opojná květinová vůně, která se šíří okolo nositelky do daleka. Jednotlivé složky parfému nerozeznávám, vůně voní jako těžce opojný narcis a vydrží tak vonět velmi dlouho. Když jsem ji pak nosila častěji, můj nos si na vůni trochu přivykl, ale zpočátku jsem ji na sobě cítila opravdu celý den.

Chloé Narcisse je zatím jediná vůně, která mi voněla jako opravdická kytice narcisů ze zahrádky. Ani slavný Narcisse Noir od Caronu mě tak neuchvátil, ten mi voněl jako narcisové mýdlo, zatímco Chloé Narcisse jako sama opojně vonící květina. Ale stejně jako u květiny, i z vůně Chloé Narcisse může někdy bolet hlava, takže pozor na dávkování ;)

Komentáře Chloé Chloé Narcisse

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chloé Chloé Narcisse

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist