Cašmir Blue (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (neověřené)

pižmo, neroli, santalové dřevo, ambra, tangerinka, frézie, růže, broskev, aldehydy, meruňka, hruška

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Cašmir Blue

Ada

V roce 2005 vypustil Chopard tři nové verze své populární vůně „Cašmir“http://w­ww.arome.cz/par­femy/chopard/cas­mir/#profiRevi­ew. Celá řada se jmenuje Fragrance Festival a obsahuje růžový Cašmir Pink, bílý Cašmir White a modrý Cašmir Blue. Když po nich zapátráte, zjistíte, že se toho o nich nedá moc zjistit, nenašla jsem ani složení; a vůbec od Chopardu, který se dosud vydržel k šílenství různobarevných verzí nepřidat, působí Fragrance Festival tak nějak nepatřičně.
Soudě podle Cašmir Blue se pokus o sérii odnoží příliš nepovedl. Originální Cašmir je silná, sladká orientální vůně s vanilkou, nic pro mě, ale také nic, čemu by se dalo v rámci orientálních vůní něco vytknout. Cašmir Blue voní po nanesení na ruku jako hašlerky. Nelžu - cukrově sladká vůně s nepřehlédnutelným větrovým nádechem. Nejsem si jistá, zda toho bylo dosaženo opravdu mátou, nebo cypřišem či lékořicí nebo jinou podobnou složkou, ale dojem rozpuštěných hašlerek je vskutku věrný.
Po rozležení a zmírnění hašlerkového tónu Cašmir Blue trochu připomíná L, což je také velmi sladká vůně připomínající vanilinový cukr. Zároveň je v něm ale typicky cašmirovský, pudrově vanilkový základ, který to kazí. Nemůžu si pomoct, ale tyhle dva druhy vanilky smíchané dohromady prostě moc neladí - když vanilku, tak jenom jednu. Výsledek mi přišel takový neharmonický, kdyby mi někdo řekl, že jde o vzorek levnější vanilkové vůně z drogerie, klidně bych mu uvěřila.
Cašmir Blue je velmi, velmi sladká vůně, ze které čiší cukr, jako když jíte vanilinový cukr nebo chroupete v cukru obalené vanilkové rohlíčky. Pokud vás taková představa děsí, určitě si ho nekupujte. Milovnicím přeslazených vůní ho k vyzkoušení naopak vřele doporučuji. Ke koupi naslepo ne, ten trochu větrový tón je v ní cítit poměrně dlouho a bude lepší se předem ujistit, že vám nevadí.

Jaké jsou ostatní Cašmiry z řady Fragrance Festival? Zatím jsem je nevyzkoušela, ale něco málo jsem o nich nakonec objevila:
Cašmir White (bílý) je prý jemnější, pudrový (s vůní pudru pro děti), ale někomu připadá příliš sladký a pižmový.
Cašmir Pink (růžový) se soustředí na ovocné tóny originálního Cašmiru. Výsledek je prý něco jako slabší Cašmir a mohl by se líbit těm, kterým originál připadá příliš těžký.

Hodnocení parfému Chopard Cašmir Blue od uživatelek 1 hodnocení

Nelíbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Chopard Cašmir Blue

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Cašmir Blue

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist