Cašmir Blue (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (neověřené)

pižmo, neroli, santalové dřevo, ambra, tangerinka, frézie, růže, broskev, aldehydy, meruňka, hruška

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Cašmir Blue

Ada

V roce 2005 vypustil Chopard tři nové verze své populární vůně „Cašmir“http://w­ww.arome.cz/par­femy/chopard/cas­mir/#profiRevi­ew. Celá řada se jmenuje Fragrance Festival a obsahuje růžový Cašmir Pink, bílý Cašmir White a modrý Cašmir Blue. Když po nich zapátráte, zjistíte, že se toho o nich nedá moc zjistit, nenašla jsem ani složení; a vůbec od Chopardu, který se dosud vydržel k šílenství různobarevných verzí nepřidat, působí Fragrance Festival tak nějak nepatřičně.
Soudě podle Cašmir Blue se pokus o sérii odnoží příliš nepovedl. Originální Cašmir je silná, sladká orientální vůně s vanilkou, nic pro mě, ale také nic, čemu by se dalo v rámci orientálních vůní něco vytknout. Cašmir Blue voní po nanesení na ruku jako hašlerky. Nelžu - cukrově sladká vůně s nepřehlédnutelným větrovým nádechem. Nejsem si jistá, zda toho bylo dosaženo opravdu mátou, nebo cypřišem či lékořicí nebo jinou podobnou složkou, ale dojem rozpuštěných hašlerek je vskutku věrný.
Po rozležení a zmírnění hašlerkového tónu Cašmir Blue trochu připomíná L, což je také velmi sladká vůně připomínající vanilinový cukr. Zároveň je v něm ale typicky cašmirovský, pudrově vanilkový základ, který to kazí. Nemůžu si pomoct, ale tyhle dva druhy vanilky smíchané dohromady prostě moc neladí - když vanilku, tak jenom jednu. Výsledek mi přišel takový neharmonický, kdyby mi někdo řekl, že jde o vzorek levnější vanilkové vůně z drogerie, klidně bych mu uvěřila.
Cašmir Blue je velmi, velmi sladká vůně, ze které čiší cukr, jako když jíte vanilinový cukr nebo chroupete v cukru obalené vanilkové rohlíčky. Pokud vás taková představa děsí, určitě si ho nekupujte. Milovnicím přeslazených vůní ho k vyzkoušení naopak vřele doporučuji. Ke koupi naslepo ne, ten trochu větrový tón je v ní cítit poměrně dlouho a bude lepší se předem ujistit, že vám nevadí.

Jaké jsou ostatní Cašmiry z řady Fragrance Festival? Zatím jsem je nevyzkoušela, ale něco málo jsem o nich nakonec objevila:
Cašmir White (bílý) je prý jemnější, pudrový (s vůní pudru pro děti), ale někomu připadá příliš sladký a pižmový.
Cašmir Pink (růžový) se soustředí na ovocné tóny originálního Cašmiru. Výsledek je prý něco jako slabší Cašmir a mohl by se líbit těm, kterým originál připadá příliš těžký.

Hodnocení parfému Chopard Cašmir Blue od uživatelek 1 hodnocení

Nelíbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Chopard Cašmir Blue

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Cašmir Blue

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist