Cašmir White (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (neověřené)

pižmo, karafiát, jasmín, ylang ylang, santalové dřevo, oppopanax, ambra, fazole tonka, vanilka, frézie, růže, broskev, lilie, meruňka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Cašmir White

Ada

Doroste-li něčí koníček do intenzivnější podoby, zpravidla se v něm začnou objevovat sběratelské rysy. Babička, která plete, si dá za úkol podarovat nejméně jedním svetrem všechna vnoučata, vybrané vnouče pak svetry ve všech barvách; chovatel morčat si vybírá dalšího miláčka takové variety, kterou doma ještě neměl. Milovnice kávy si usmyslí ochutnat veškerou produkci jižní Ameriky a milovník žen sbírá přírodní blondýnky. Parfémy skýtají mnoho příležitostí ke sběratelskému vyžití - až moc, pokud chcete sbírat přímo vůně, nejen plná balení, i miniaturky časem rády lezou do peněz. Pokud ovšem recenzujete, stačí vám sbírat čichové zážitky. Ne že by to také nemohlo lézt do peněz, jen se tak děje naštěstí pomaleji a po menších sumách, a mnoho zážitků se dá pořídit i zdarma.
Kromě vyšších cílů (všechno od Niny Ricci, všechno od Elizabeth Taylorové, všechny Allegorie) lze využít dnešní módy odnoží a schraňovat jejich řady; třeba zrovna Cašmir Fragrance Festival. Originální Cašmir byla jedna z prvních vůní, které jsem očichala - znala jsem ho odkudsi a chtěla jsem ho poznat. O řadě Fragrance Festival jsem se dozvěděla později, do našich parfumerií se samozřejmě ani nedostala, teprve po nějaké době se objevila v e-shopech. Získala jsem vzorek Cašmir Blue a nyní, po dalším dlouhém čekání, Cašmir White. Už zbývá jen růžový a dušička sběratelčina bude mít od Chopardu pokoje.

Cašmir Blue mě svou hašlerkovostí dvakrát nenadchl, ovšem White je mnohem zdařilejší. Pokud vám na Cašmiru hodně vadí jeho ukrutná sladkost, koupí bílé odnože si moc nepomůžete, je sice umírněnější, ale pořád značně podobná svému předobrazu. Pokud se vám ovšem Cašmir líbí, jen si říkáte, že by přece jen mohl být o chlup mírnější… Zmizelo lepkavé, šťavnaté ovoce a vůně je celkově méně křiklavá, ačkoli výdrž zůstala excelentní, tj. nejméně celodenní. Voní lehce po broskvích a po květinách a hodně po orientálních tónech a především vanilce, přičemž základ je jemně pudrový a pudr v podobě závoje halí celou vůni. Je to jemný, skoro dětský pudr s nepatrně fialkovým nádechem.

Cašmir White nenoste v teplých dnech a aplikujte s mírou; nechoďte v něm na místa, kde je namačkáno hodně lidí na sobě. Pokud se vám líbí, ale připadá vám moc silný, zkuste buď známý trik s obláčkem (vůni stříknete před sebe a projdete obláčkem aerosolu, případně do něj jen strčíte ruku nebo hlavu), nebo stříkněte do malé zkumavky a díbněte si na zápěstí jako kdyby to byl čistý parfém; vyzkoušet můžete také navonění nějaké vzdálenější části vašeho těla - navoňte lem dlouhé sukně nebo kalhoty pod koleny.

Hodnocení parfému Chopard Cašmir White od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (5)
45%
Nelíbí se (1)
9%
Neutrální (5)
45%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Chopard Cašmir White20.03.09

Jaké že má být složení? S Cašmírem je tato verze opravdu hodně podobná, ale řekla bych, že hodně ovoce bylo nahrazeno bílou čokoládou. Opravdu, to co mi přijde jiné, jako by bylo vystřiženo z Covetu. Komu přijde Cašmír moc sladký a těžký, ale má rád čokoládové vůně, ať zkusí tuto. Kdo čokoládu moc nemusí, ten si touhle odnoží moc nepomůže.

Komentáře Chopard Cašmir White

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Cašmir White

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist