Cašmir (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

1991

Složení (ověřené)

HLAVA: broskev, mango, kokos, bergamot
SRDCE: jasmín, pelargónie, konvalinka
ZÁKLAD: vanilka, ambra, pižmo, santal, pačuli

Parfuméři:

Almairac, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Chopard Cašmir:

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Cašmir

Ada

Cašmir (najdete ho psaný i mezinárodněji jako Casmir - čte se v obou případech „kašmir“) patří mezi známé orientální vůně. Přestože ho možná máte zafixovaný jako letitou klasiku, přišel na svět v roce 1991 a nedá se tedy ještě srovnávat se skutečnými klasikami jako je Shalimar (1925). Zda se mezi ně zařadí ukáže čas.
Od názvu Cašmir by člověk čekal nějakou mystickou, tajemnou vůni, složení na druhou stranu vypadá sladce a trochu ovocně. Jaký je tedy Cašmir? Za prvé, je opravdu velmi, velmi sladký. Kokosově mangová hlava udeří mocnou sladkostí hned ze začátku a kdo slazené multivitamínové džusy nerad, nejspíš už utíká drhnout pod tekoucí vodou nebo zahazuje papírek. Zaznamenala jsem dokonce stejný tón nějakého tropického ovoce jako v Beyond Paradise, nemůžu ho však rozluštit. V Cašmiru bych ho svedla nejspíš na směs konvalinky, jasmínu, kokosu a manga, v Beyond Paradise to nejspíš bude kombinace jasmínu a toho „rajského oparu“.
Ovocný dojem však vydrží Cašmiru tak 15 minut a potom vůně zamíří vanilkovým směrem. Zároveň má neomylně orientální příchuť, tedy něco jako vstoupit do obchodu s orientálním zbožím a vonnými tyčinkami s vanilkovým luskem nalepeným pod nosem. Ke konci nabývá vanilkově-santalového charakteru, nezůstává tedy čistě vanilkový, trochu dřevitě zjemní. Orientálnost také Cašmiru dodává jistý mystický charakter, ale opravdu tajuplnou, záhadnou vůni si představuji jinak - nicméně to je velmi subjektivní názor a posouzení míry mystičnosti Cašmiru nechám na vás.
Cašmir bych doporučovala spíš na večerní nošení, je to typický bolehlav a zvedač žaludku, který by lidem kolem vás nemusel udělat příliš dobře, pokud mu budou vystaveni příliš dlouho. Umím si ho představit i na mladé ženě, i když se podle mého názoru hodí spíš pro zralejší věk. Asi bych ho zkusila zkombinovat s mladistvějším oblečením a účesem, když si ho totiž představím na natrvalené dámě středního věku v usedlém oblečení, dělá se mi mdlo.

Hodnocení parfému Chopard Cašmir od uživatelek 384 hodnocení

Líbí se (261)
68%
Nelíbí se (53)
14%
Neutrální (70)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chopard Cašmir - umístění v žebříčcích uživatelů

19x v nejlepších vůních
12x v nejhorších vůních
4x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chopard Cašmir

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Chopard Cašmir


07.06.15

Úchvatný, sladce šťavnatý začátek. Ač hlava parfému odezní celkem nepostřehnutelně, nastoupil po ní jemný, mazlivý tón, téměř jako mohérový svetr. Možná za tu hladkost může právě dobře zakomponovaný jasmín. Je to vůně, která si mě získala od začátku do konce. Jako by mě po celou dobu objímala a dávala mi pocit pohodlí a jakési jistoty. Jen, abych se cítila dobře.
Vanilkový prášek, či puding, že kterého rozhodně nebolí hlava. Taková moje signature.


20.07.14

Orient jak vyšitý na perském prvotřídním koberci.
Jako bych se ocitla na bazaru v „Dálné Arábii“ a dopolední slunce žhnulo do střech stánků s ovocem. Všude vonělo sladké přezrálé mango, broskve a fíky. Z vedlejšího stánku se linula omamná vůně sladkých pryskyřic, vonných tyčinek a různých vykuřovacích směsí. Intenzivně tu voněla vanilka a skořice a mísila se s pachem santálového dřeva. Lehké osvěžení nabízel jen místní pouliční prodavač se sladkou cukrovou třtinou a plátky bílého kokosu.
Ohlušená, přesycená a zcela omámená ze všech podnětů, které daly mým smyslům zabrat se vypotácím z toho lidského mraveniště… a najednou je tichý, vlahý večer u moře. Už mě doprovází jen přívětivá, konejšivá vůně, špatné vzpomínky a myšlenky zmizely a zůstalo jen to krásné…

Pěkná ,intenzivní vůně se spoustou složek z nichž ani jedna nevystrkuje výhružně růžky nebo se nedere vpřed. Velmi kompaktní, ucelená, oblá a když už by něco mělo vystrkovat ony čertovské rohy, tak je to pekelná výdrž.
Jediné, co bych Cašmiru mohla vytknout je jistá změna vůně při dlouhém skladování. Jako by přezrálé ovoce ve flakónu začlo zahnívat a zlatá barva začala lehce tmavnout a hnědnout. Proto nemá cenu Cašmir nijak šetřit. Ale proč taky, parfém je doslova za hubičku.
Když už na tenhle jantarový sirup pěju oslavné ódy, nemohu nevzpomenout na pěkný robustní flakon s pevným základem a s víčkem jak stříška minaretu. Krásně si tak na polici sedí a nezakymácí se ani když si naše kočky z mojí police udělají překážkovou dráhu. Asi si je sám sebou jistý a není proč se divit, patří do mé „Top Ten“ už řadu let.


23.06.12

Pro mou dceru vůně dětství. Moc povedená a těžce obě neseme, že už ji skoro nejde sehnat. Kokosy, moře, květiny, podvečer na pláži, či pocit při odchodu z koupaliště, kdy má člověk kůži rozehřátou sluncem.


25.10.11

Cašmir je hebký, něžný, lahodný… Hodí se skvěle na zimu, hlavně do období kolem vánoc. Vůni dominuje vanilka, která je doplněna o ovocné tóny. Cítím trochu maliny a broskev. Broskev v ostatních parfémech také nemám ráda, ale tady s tou vanilkou vytváří nádhernou kombinaci.
Cašmir voní jako vanilkový pudink obložený ovocem. Ačkoliv sladké vůně obecně nemám moc ráda, toto je výjimka. Částečně to přičítám nostalgii, kterou ve mě vyvolává. Voní totiž stejně jako Graffiti Vanilla od NafNaf, kterou jsem používala někdy před patnácti lety (můje první „pořádná“ vůně - bohužel není moc k sehnání), jen je o něco silnější.11.10.11

Kdysi dávno a pradávno,tak asi v polovině 90.let,frčela ve voňavém světě vanilka,kdo chtěl být in,koupil Vanilla Fields,kdo chtěl být in a měl více peněz,koupil Cašmír,který je přímo vanilkovou esencí a desetkrát silnější verzí dnes již vintage Vanilla Fields.Alespoň já jsem tenkrát tyhle vůně takto vnímala.
Dnes jsem si Cašmír znovu připomněla,ze vzorečku se linulo sladké mango,žlutá limonáda,dokonce kokos,až na kůži se vanilka projevila v plné síle a zbroji,ovocná sladkost ustoupila do pozadí a na pokožce vykvetla pravá,nejoprav­dovější bourbonská vanilka,rozříznutý vanilkový lusk,lehce,ale znatelně nahořklý.
Zavřela jsem oči a představila si Indii,trh s ovocem a kořením,horko,prach,v p­ozadí paláce,ano i ta exotika je tam cítit,vzdáleně se mihne také závan Shalimaru.
Po létech jsem ale zjistila,že navzdor tomu,že se mi Cašmír líbí,tak na sobě jej nesnesu,nějaká složka,kterou jsem cítila i ve Vanilla Fields,mi tam vadí a hrozí prstem,že by mohla houpat žaludkem,podezírám z toho právě tu špetku hořkosti a orientálního koření,kterou tam cítím.Škoda,mohli jsme si rozumět.


20.04.07

Jestli jsem o Mira-Bai napsala, že je to sice orientální tržnice, ale sledovaná jen prostřednictvím televize, tak si pište, že s Cašmirem se na tu orientální tržnici podíváte osobně! :) Sice jen do určitého části, kde se prodává ovoce a teplé sladké koření, ale tamnější atmosféra vás doslova pohltí. Pokud sladkým a hlavně vanilkovým vůním vyloženě nefandíte, raději vemte nohy na ramena a utíkejte, statečné to zrovna moc není, ale rozumné ano. Cašmir je skrz na skrz vanilkový a sladký, což si o něm můžete přečíst skoro všude. Pravda vanilka je zkraje podbarvená i ovocem - já poznám hlavně kokos a možná mango - ale to je stejně zase spíš sladké ovoce a navíc skóre je pořád tak 4:1 pro vanilku. Vanilka je v Cašmiru teplá, hebká, sladce konejšivá. V zimě určitě krásně zahřeje i pohladí, ale stejně to chce veleopatrně dávkovat. Trocha neopatrnosti + nějaké to přetopené místo, o které v zimě není nouze… a to se pak z jinak miloučkého slaďoučkého kašmírku může stát supersladký, supervytrvalý a superúčinný zabiják. No a nakonec jeden výlet do minulosti… vzpomínáte na reklamu Vanilla Fields? Tuším, že slogan byl - Vanilla Fields, vůně inspirována přírodou. Exotická příroda, květiny a kolibřík, jak v letu vysává nektar z květu, nějak tak přibližně to bylo… Když jsem poprvé testovala Casmir okamžitě jsem si na tuhle vůni vzpomněla, prodávala se v drogériích a pravda je to už hodně dlouho, tak 8 let zpátky, ale pokud mi paměť slouží dobře jsou si tyhle dvě vůně víc než hodně podobné :)

Komentáře Chopard Cašmir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Cašmir

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist