Madness (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: růžové liči, kumkvat, červený pepř
SRDCE: růže, ibišek
ZÁKLAD: palisandr, dřevo pao rosa, květ bavlníku

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Madness

Ada

Madness (‚šílenství‘) ze všech sil naznačuje, že je dekadentní a šílená. Rudý flakon s ostrými hranami, temně šedá krabička, jméno a převážně červené složení. Ale nebojte se, přivoňte si, neuslyšíte křik bláznů. Nemít takovou image, nic šíleného by mě nad Madness rozhodně nenapadlo.
Je to vcelku umírněná, dřevitě květinová orientální vůně, chvílemi melancholická, chvílemi mírně zneklidňující a chvílemi naopak uklidňující.
Začátek je lehce citrusový, ale rychle se mění v sametově hebkou harmonii dřev (kdyby ve složení nebyl palisandr, řekla bych cedr) a růží. Růže nejsou čerstvé a svěží, spíš sušené, nebo si představte temně rudou, sametovou růži, ze které nesálá typická růžová vůně, ale jen tak klidně se z ní line aroma stejně rudé a plné stínů jako její okvětní plátky. Cítit je i malá špetka pepře či kouře. Co mi v uváděném složení chybí je nějaký orientální balzám - nejspíš myrha s její nasládlou voskovitou vůní, protože právě něco takového celou Madness pěkně zaobluje. Je v Madness nějaké ovoce? Chvíli jsem nad tím váhala, zvlášť po zkoušce na papírku, kde se objevil jakýsi tón, který bych se nebála pejorativně nazvat nahnile ovocným. Ale na kůži je kromě úvodního citrusového závanu jasné, že se ovoce nekoná, jen růže má - jak je jejím zvykem - takový mírně ovocný tón.
Až vás bude Madness po několika hodinách opouštět, bude tak činit v podobě hladkého, dřevitě zemitého sametu.
Připomíná-li vám Madness popisem trochu Cabaret, nejste na omylu - odečteme-li silné cabaretovské kadidlo, podoba tu opravdu je.

Tuhle hebkou, vůbec ne šílenou vůni bych doporučila hlavně na podvečer a noc, nebo na dotvoření tajuplné image pro dívku, která se obléká do černého, miluje depresivní poezii a osamělé růže ve váze. Pokud si to ale chcete vyzkoušet, nakupujte rychle - výroba Madness bohužel skončila a brzo nebude ke koupi.

Hodnocení parfému Chopard Madness od uživatelek 80 hodnocení

Líbí se (45)
56%
Nelíbí se (18)
23%
Neutrální (17)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chopard Madness - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
4x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chopard Madness

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Chopard Madness27.05.10

Dřevem vykládaný dámský budoár, do kterého se přes těžké sametové závěsy snaží proniknout sálající paprsky poledního slunce, na stole velká kytice uschlých růží. V těžkém horkém vzduchu se tetelí sladce pižmová vůně. Nádherná a zároveň elegantní. Typově podobná Cabaretu.29.01.09

Madness jsem poprvé cítila na jedné zákaznici,která jí provoněla celou místnost.Nááádhera - a za čas jsem si jí objednala naslepo.Jaké ale bylo moje zklamání,místo vytoužené vůně se na mě valila dávná leštěnka.Nefal­šovaná Diava a v takovém množství,že mi opravdu začala vadit.Po několikeré zkoušce jsem usoudila,že vůně bude asi zkažená a odložila jsem ji.Ha,před vánoci s ní vystříkám byt - a bude to vypadat,jako že jsem se pečlivě plazila s hadrem po skříních!Rozpomněla jsem se na ni až někdy v zimě a moc jsem se červené krásce omlouvala.Zpočátku mírně nakyslejší se brzy rozloží do vůně suchých růží provázenou jemným kořením a dřevem.Někde v pozadí se schovává i lehká nakyslost,ale celkový dojem zůstává spíš suchý.Růže a dřevo - vidím housle,na které někdo dohrál melodii,odložil je na starožitný stolek a na ně položil několik růží.V letním podvečeru,když vadnoucí růže vydávají silnou poslední vůni a housle pokračují jen pro sebe v melodii…kterou může zaslechnout jen někdo.
Koho zaujaly růže a dřevité tóny třeba v Cabaretu,ale nemá rád jeho kadidlo,mohla by se mu Madness líbit.Na podzim a v zimě zahřeje a uklidní,možná vyvolá nostalgické nálady,na jaře asi bude působit trochu provokativně,ale to už je věc názoru.
V každém případě chce zkoušku.28.01.09

Na tuhle vůni jsem se velmi těšila, protože mě velmi zaujalo jak složení, tak i název a flakon; vysnila jsem si nějakou vůni a realita nakonec rozbila všechny moje představy. Po sejmutí víčka se ke mě jasně linula kyselá vůně, ale tak krásně kyselá s hořkostí usychající citronové kůry bez špetičky cukru. Vidím citronovou kůru, která ztrácí svoji žluť, barvu bláznů, moji oblíbenou žlutou. Ale kdo by si myslel, že Madness je hysterickou vůní, mýlil by se. Madness není svíjející se a křičící chudák ve vypolstrované místnosti, je to spíš šílenost ukrytá pod zdánlivě klidným obličejem, maskou, která se tváří, že je vše jak má být, ale pod povrchem se tají ostrost koření a výše zmíněná hořká kyselost. Přemýšlela jsem nad tím, jestli je Madness sladký nebo ne, jestli je suchý nebo vlhký… každou chvíli se zdal jiným, po tom, co se citronová kůra plynule změnila v suchou růži, vynořovaly se na chvilku vlhké tóny nasládlého ovoce, občas náznak badyánu a tu a tam čili omáčku s pořádnou dávkou pepře - a i přesto Madness vnímám díky suché růži jako velmi romantický, vše je vyvážené, představuji si krásný souměrný obličej zamilované dívky, která je plna pochybností, lásky a žárlivosti, je velmi náladová a ve vlasech nosí růže, nebo jiné květiny.. Představme si třeba Ofélii. Ale je třeba se velmi přiblížit, je skrytý a nevlaje jako závoj, za to se stává součástí nositelky na mnoho hodin.
Madness a jeho temně růžově zoufalství.

Komentáře Chopard Madness

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Madness

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist