Mira Bai (Chopard)

Dámská vůně
Rok:

1998

Složení (ověřené)

černý rybíz, jemné květiny, santalové dřevo, vanilka, pralinky

Parfuméři:

Buxton, Mark

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Chopard Mira Bai

Ada

Jestli znáte Cašmir od stejného výrobce, možná jste si všimli, že flakon Mira Bai má úplně stejné víčko. Už to ve mně vzbudilo podezření, že se jedná o podobné vůně (navíc název i balení Mira Bai budí dojem, že jde o orient), a po vyzkoušení musím konstatovat, že jistá podoba tam opravdu je. I v Mira Bai je hodně cítit vanilka a je to dost sladká vůně.

Mira Bai nemá výrazně odlišnou hlavu od srdce, vydá svá tajemství hned a při rozvíjení se mění jen trochu. Je v ní trochu cítit uvedený černý rybíz, ale to je asi tak veškeré ovoce, kterého se dočkáte. I květiny jsou jen tak na dokreslení (neodvažuji se hádat, jaké tam jsou, ale docela bych si tipla růži). Zbytek je směs cašmirovské vanilky, zde v méně útočném provedení, a mléčné čokolády s kapkou rumu. Zčásti je sladkost Mira Bai taková sušší, jakoby kakaová.
Charakterem je to labužnicko-orientální vůně, přičemž obojího má asi tak půl napůl.
Postupně se Mira Bai ubírá směrem k jednoduché sladké vůni. Mizí rybíz i květiny a zůstává kakaově sladká, jemně orientální vanilka se špetkou koření.

Podobné vůně: Tumulte (Lacroix), Cašmir (Chopard), Tocade (Rochas)

Hodnocení parfému Chopard Mira Bai od uživatelek 53 hodnocení

Líbí se (29)
55%
Nelíbí se (7)
13%
Neutrální (17)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Chopard Mira Bai - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Chopard Mira Bai

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Chopard Mira Bai od uživatelek

Recenze Chopard Mira Bai03.04.11

Pokud je na vás Cašmir příliš přeslazený a „uřvaný“, pak vyzkoušejte jeho umírněnější verzi Mira-Bai…Vanilku, koření a nějaké to kandované ovoce ve velmi líbivé podobě. Osobně ji používám na spaní.


20.04.07

Můj nos vnímá Mira Bai jako mix již pár minut zpracovávané Juicy Fruit nebo Pedra v dutině ústní /snažím se kostrbatě opsat slovo „vyžvejkané“ :D / a vanilkové hebkosti Casmiru. Proč mě napadla zrovna „použitá“ ovocná žvýkačka? Jednoduše - lehká ovocná vůně, kterou se Mira Bai otevírá, je sice žvýkačková, ale není tolik intenzivní a sladká na to, aby to bylo na přirovnání ke žvýkačce ovocné z papírku právě vybalené. Dál je Mira-Bai už jemnější, ne tolik vanilkově-vanilková odnož Casmiru + trocha rumu. Když už tu zmiňuji Casmir… vzdálená příbuznost tu je, právě ve velmi podobném pojetí vanilky, ale Mira-Bai je celkově slabší, méně kontrovezní a dozajista přístupnější širšímu okruhu lidí. Nebude pravděpodobně nikoho obtěžovat ani když to s ní při aplikaci trochu přeženete, což se o Casmiru bez notné dávky zlomyslnosti tvrdit nedá :) Rozhodně zkuste, pokud se vám Casmirovská hřejivost líbí, ale je na vás moc silná nebo sladká. Mira-Bai není omamná, na mně poměrně rychle slábne a na kůži už po dvou hodinách zůstává jen jemná stopa. Koho by snad odrazovalo od vyzkoušení orientální vzezření flakonu v očekávání dechberoucí orientální facky, toho můžu s klidným svědomím povzbudit. Mira-Bai a orient? No ano… ale asi tak stejně neškodný jako sledování orientální tržnice u vás v obýváku z pohodlné lenošky prostřednictvím televizní obrazovky.

Komentáře Chopard Mira Bai

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Chopard Mira Bai

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist