Blue Cedrat (Comme des Garçons)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

citron, kovová růže, andělika, chinin

Popis parfému:

Blue Invasion

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Comme des Garçons Blue Cedrat:

Hodnocení parfému Comme des Garçons Blue Cedrat od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (5)
83%
Nelíbí se (1)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Comme des Garçons Blue Cedrat


27.03.15

Blue Cedrat má být podle popisu okouzlující unisexová vůně se špetkou koření. Zanechala ve mně příjemný pocit, opravdu je dřevitá a kořeněná, ale nevryla se mi do paměti tím, že by měla být nějak výjimečná. Prostě „dřevitá kořeněná vůně v bleděmodrém po sto padesáté osmé“.
I když je označovaná jako unisex, kombinace cedru, anděliky a jalovce docela přehluší růži, cedr i borůvky, takže bych se u ní klonila spíše k označení „pro pány“.
Vydržela osm hodin pobytu v technickém prostředí, kde je ve vzduchu spousta vůní přehřátého kovu a strojního oleje, aniž by byla vtíravá, proto rozhodně body k dobru. Co se týče chladnosti či teplosti vůně, připadá mi opět neutrální - bude se dát nosit v zimě do svetru i v létě do lehké košile.
Pokud někdo hledá něco neutrálního v dřevité a kořeněné, co spokojeně ustoupí do pozadí, splní svůj účel „pěkně vonět“ a nebude na sebe strhávat pozornost, pak si myslím, že Blue Cedrat by mohla vyhovovat. Já osobně od svých parfémů vyžaduji trochu více osobnosti, proto tohle nebude vůně pro mě.

Komentáře Comme des Garçons Blue Cedrat

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Comme des Garçons Blue Cedrat

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist