Comme des Garçons 2011 (Comme des Garçons)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (ověřené)

aldehydy, safralein, hloh, šeřík, květinové tóny, průmyslové lepidlo, hnědá lepící páska, pižmo, styrax

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Comme des Garçons Comme des Garçons 2011:

Hodnocení parfému Comme des Garçons Comme des Garçons 2011 od uživatelek 2 hodnocení

Líbí se (1)
50%
Neutrální (1)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Comme des Garçons Comme des Garçons 2011


30.09.12

Pokud byste náhodou netušili, že Comme des Garçons je extravagantní značka, která k módě přistupuje jako k postmodernímu umění a o líbivost se nestará, pak by vám to osvětlilo jediné přivonění k flakonu Comme des Garçons 2011. Vezměte si už jen ten název: Připomíná štítky exponátů z výstavy moderního umění označené neurčitě jako Objekt 1, Objekt 2. Patrně z uměleckých důvodů vůně jméno nedostala. Z praktického hlediska je to mrzuté, protože není jediná, už první CdG je bezejmenná, EdP v názvu to neřeší, to jsou obě.
Skutečný parfémový šok ale čeká uvnitř bezejmenného flakonu. Složení slibuje jako nejvýraznější složku industriální lepidlo a není to nadsázka. První závan praští do nosu se stejnou pronikavostí jako čerstvě otevřený kbelík lepidla na koberce. Je nasládlé, čpící rozpouštědly a současně hořké, jsou v něm čerstvě vybalené plasty a igelit, zkrátka čichová kulisa novostavby.
Při prvním zkoušení jsem počítala minuty, jak dlouho to jde vydržet. No a jak to tak bývá, příště to bylo lepší a při třetím pokusu se už zdálo, že je lepidla buď ubylo, nebo zkrotlo. A náhle bylo cítit i to, že hořkost je květinová a mezi plasty je ušlechtilá kůže.
Dobrou vlastností vůně – patrně první – je šťastný vývoj, kterým se ubírá. Pronikavá čpavost postupně mizí, přidává se pižmo, hořké květy jihnou do idylické hladkosti. Už nešokuje, stane se z ní zvláštně zabarvená květinovka. Hedvábně hladká jako tuhnoucí lepidlo, s vůní po fialkách a bramboříku (má to být šeřík, já vím).
Co s touhle podivnou vůní? Pochybuju o její nositelnosti. Jako experiment ale obstojí, není hloupá, je znát, že si s ní lámali hlavu, aby vyjadřovala to, co chtěli. Dokonce by se dala považovat za čichové moderní umění a v katalogu by o ní mohlo stát, že „reflektuje odlidštěnost industriálního prostoru a neodvratně vítězící sílu přírody“. Takže její vzorek poputuje jako exponát na mou poličku parfémových kuriozit, jako už třetí kousek.
Intenzita je hlavně v prvních hodinách značná, výdrž kolem deseti hodin.

Komentáře Comme des Garçons Comme des Garçons 2011

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist