Series 3 Incense: Avignon (Comme des Garçons)

Unisex vůně
Rok:

2002

Složení (neověřené)

heřmánek římský, císt, elemiová pryskyřice, orientální dřeva, ibišek pižmový, kadidlo

Parfuméři:

Duchaufour, Bertrand

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Comme des Garçons Series 3 Incense: Avignon

Ada

Avignon je inspirován románskou katedrálou Notre Dame des Doms z 12. století. Sotva jsem se navoněla, nebe potemnělo, podzimní barvy za oknem vybledly a kolem se začal snášet sníh. Flakon je černý, ale vůně uvnitř je zářivě bílá a hladká jako leštěná mramorová deska - a také tak studená. Je to pravý opak horkého dechu Messe de Minuit a Encens Flamboyant. V avignonské katedrále se nezahřejete, je to hora tvrdého ledového kamene, a až se proderete závějemi a vstoupíte dovnitř, tenký proužek dýmu z kadidelnice vám nenabídne žádné útulno, jen vám připomene, jak jste ve srovnání se staletími zdejší historie nicotní.
Chladně nasládlá vůně kadidlové pryskyřice se mísí s bylinnými tóny (heřmánek? může být) a má aspoň pro můj nos výrazně mýdlový charakter. Svým vyzněním je podobná levandulově kadidlové Encens et Lavande od Serge Lutense. Pokud nestojíte o orientální kadidla s kořením a vzácnými dřevy, ale chcete něco evropsky kamenného, sáhněte po Avignonu.

Hodnocení parfému Comme des Garçons Series 3 Incense: Avignon od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (28)
76%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (8)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Comme des Garçons Series 3 Incense: Avignon


14.05.13

Avignon – je město, které mělo to štěstí (smůlu) že v něm nějakou dobu sídlil papež. Na kopečku nad řekou je katedrála a u ní papežský palác. A autoři se nechali inspirovat více než katedrálou, současnou podobou paláce či spíše pevnosti – vysoké vybydlené stěny, zdánlivý chaos chodeb, kdy schodiště vedou z prvního patra do třetího, z druhého do čtvrtého, když šel papež ze své ložnice do pracovny, tak si docela zasportoval.
To se odráží i ve vůni Avignon – je to těžké ponuré a temné kadidlo, které evokuje dojem tmavých gotických kostelů postavených tak, aby člověk cítil bázeň. Vůně je labyrint chodeb prosycených aromatem starého kamení a kadidla a pižma strážců.03.08.12

Chladná kadidlovka evokující studený kamenný kostel - ostatní složky jsou sice patrné (suché byliny, trocha dřeva), ale kadidlo prostě hraje prim.....

Komentáře Comme des Garçons Series 3 Incense: Avignon

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Comme des Garçons Series 3 Incense: Avignon

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist