Series 3 Incense: Kyoto (Comme des Garçons)

Unisex vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

ambra, káva, pačuli, slaměnka, teakové dřevo, vetiver, virginijský cedr, kadidlo, cypřišový olej

Parfuméři:

Duchaufour, Bertrand

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto

Ada

Japonsko, to ovšem nejsou jen jemné vůničky, jak nasvědčují preference tamního průměrného zákazníka či produkce Kenza nebo Isseyho Miyakeho. Japonci by se těžko obešli bez kadidel a vonných tyčinek, a mají rádi i vonná dřeva jako santal, cedr nebo oud, který si spojujeme spíš s arabskými zeměmi.

Vůně Kyoto z kadidlové série Comme des Garçons má evokovat vůni buddhistických a šintoistických chrámů. Jestli se ty chrámy stavějí z cedrového dřeva, tak se jí to nepochybně podařilo: kadidlo tu sice nechybí, ale Kyoto je stejnou měrou dřevité jako kadidlové, ne-li o něco víc dřevité. Vůně je suchá, zaprášená, santalově nasládlá, se špetkou cypřišového jehličí. V šintoistickém chrámu, vyuzeném miliony vonných tyčinek, jsem nikdy nebyla, ale takhle nějak by mohl vonět.

Hodnocení parfému Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto od uživatelek 16 hodnocení

Líbí se (16)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto


14.05.13

Další „kadidlovka“ která není citít až tak moc kadidlem. Jde o lehce ambrově kořeněně santalovou vůni. Prvních 20 minut je docela medicinálních až desinfekčních, naštěstí vůně není nijak průrazná a drží se spíše u těla. Pak vystoupí tóny kouřového kadidla a mleté kávy, ambra je jen na mírné oslazení.
Jaisalmer mu dává pěkně na frak a to jak v intenzitě a výdrži tak v množství příjemných tónů a nositelnosti.

Komentáře Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist