Ex'cla.ma'tion (Coty)

Dámská vůně
Rok:

1988

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, neroli, lilie
SRDCE: jasmín, pomerančový květ
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, vetiver

Parfuméři:

Grojsman, Sophia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Coty Ex'cla.ma'tion

Ada

Dnes jsem se - na přání, sama bych se k němu nejspíš ještě hodně dlouho nedostala - odhodlala otestovat klasický Exclamation (respektive Ex'cla.ma'tion), dávnou hvězdu našich drogerií. V tomhle světě, kde je životnost vůně maximálně pár let, je dvacetiletá výdrž vcelku úctyhodná.
V roce 1988 Michael Jackson ještě vypadá jako člověk a je na vrcholu popularity. Belinda Carlisle slaví úspěch s písničkou Heaven Is A Place On Earth; za dva roky se začne natáčet Pobřežní hlídka a Pamela Andersonová, nyní instruktorka fitness v Los Angeles, se stane proslulou sexbombou. Daniel ‚Harry Potter‘ Radcliffe ještě není na světě. V kinech boduje Krokodýl Dundee 2 a Smrtonosná past (Bruce Willis má vlasy). Nosíme až do nebes natupírovanou trvalou à la chemlon a výraznou červenou tvářenku, k tomu minisukně a pytlovité svetry. Lucie Bílá s roztomilou vizáží krejčovské učnice hopsá po obrazovce v neposlušných teniskách a Sagvan Tofi s Lukášem Vaculíkem jsou idolem všech paní a dívek.
Exclamation do té doby zapadá naprosto bezchybně. Je to vůně konce osmdesátých let, řvavá, protivná, přeslazená a s obrovskou sillage - je to přesně ta vůně, kterou cítíte v místnosti ještě půl hodiny po odchodu majitelky.
Základem Exclamation jsou bílé květiny - v neidentifiko­vatelné a bohužel dost laciné drogerkové podobě. Jasmín, lilie, pomerančový květ? Možná ano, v představách nějakého ne moc pečlivého chemika. K tomu pronikavá sladkost, která z vás v kombinaci s těmi květinami při slabším žaludku vytáhne i včerejší večeři. Dokázala bych v parfumerii z fleku ukázat na pár protivných sladkých květinovek, ale všem chybí ten drogerkový odér, podle kterého Exclamation a jemu podobné bez problémů poznáte.
Chtěla jsem tuhle vůni pochválit, vždyť je to vlastně klasika Pamatuju si i televizní reklamu (‚ex-kla-mej-šššššn! Mlčet můžeš, a přece všechno řííííct!‘ - vzpomínejte na YouTube) vyvedenou v černé, bílé a křiklavě růžové barvě. Novinky Exclamation Star a Play nejsou tak hrozné. Ale prostě to nejde. Exclamation je příliš poplatný době vzniku a dnes působí protivně a vulgárně - musela jsem ho umýt, aby se aspoň trochu uklidnil, i tak bych ho ovšem doporučovala k vyzkoušení jen milovnicím sladších květinovek.

Hodnocení parfému Coty Ex'cla.ma'tion od uživatelek 82 hodnocení

Líbí se (39)
48%
Nelíbí se (15)
18%
Neutrální (28)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Coty Ex'cla.ma'tion - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Coty Ex'cla.ma'tion od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Coty Ex'cla.ma'tion

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Coty Ex'cla.ma'tion

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist