Ex'cla.ma'tion (Coty)

Dámská vůně
Rok:

1988

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, neroli, lilie
SRDCE: jasmín, pomerančový květ
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, vetiver

Parfuméři:

Grojsman, Sophia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Coty Ex'cla.ma'tion

Ada

Dnes jsem se - na přání, sama bych se k němu nejspíš ještě hodně dlouho nedostala - odhodlala otestovat klasický Exclamation (respektive Ex'cla.ma'tion), dávnou hvězdu našich drogerií. V tomhle světě, kde je životnost vůně maximálně pár let, je dvacetiletá výdrž vcelku úctyhodná.
V roce 1988 Michael Jackson ještě vypadá jako člověk a je na vrcholu popularity. Belinda Carlisle slaví úspěch s písničkou Heaven Is A Place On Earth; za dva roky se začne natáčet Pobřežní hlídka a Pamela Andersonová, nyní instruktorka fitness v Los Angeles, se stane proslulou sexbombou. Daniel ‚Harry Potter‘ Radcliffe ještě není na světě. V kinech boduje Krokodýl Dundee 2 a Smrtonosná past (Bruce Willis má vlasy). Nosíme až do nebes natupírovanou trvalou à la chemlon a výraznou červenou tvářenku, k tomu minisukně a pytlovité svetry. Lucie Bílá s roztomilou vizáží krejčovské učnice hopsá po obrazovce v neposlušných teniskách a Sagvan Tofi s Lukášem Vaculíkem jsou idolem všech paní a dívek.
Exclamation do té doby zapadá naprosto bezchybně. Je to vůně konce osmdesátých let, řvavá, protivná, přeslazená a s obrovskou sillage - je to přesně ta vůně, kterou cítíte v místnosti ještě půl hodiny po odchodu majitelky.
Základem Exclamation jsou bílé květiny - v neidentifiko­vatelné a bohužel dost laciné drogerkové podobě. Jasmín, lilie, pomerančový květ? Možná ano, v představách nějakého ne moc pečlivého chemika. K tomu pronikavá sladkost, která z vás v kombinaci s těmi květinami při slabším žaludku vytáhne i včerejší večeři. Dokázala bych v parfumerii z fleku ukázat na pár protivných sladkých květinovek, ale všem chybí ten drogerkový odér, podle kterého Exclamation a jemu podobné bez problémů poznáte.
Chtěla jsem tuhle vůni pochválit, vždyť je to vlastně klasika Pamatuju si i televizní reklamu (‚ex-kla-mej-šššššn! Mlčet můžeš, a přece všechno řííííct!‘ - vzpomínejte na YouTube) vyvedenou v černé, bílé a křiklavě růžové barvě. Novinky Exclamation Star a Play nejsou tak hrozné. Ale prostě to nejde. Exclamation je příliš poplatný době vzniku a dnes působí protivně a vulgárně - musela jsem ho umýt, aby se aspoň trochu uklidnil, i tak bych ho ovšem doporučovala k vyzkoušení jen milovnicím sladších květinovek.

Hodnocení parfému Coty Ex'cla.ma'tion od uživatelek 81 hodnocení

Líbí se (39)
48%
Nelíbí se (14)
17%
Neutrální (28)
35%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Coty Ex'cla.ma'tion - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Coty Ex'cla.ma'tion od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Coty Ex'cla.ma'tion

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Coty Ex'cla.ma'tion

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist