L'Origan (Coty)

Dámská vůně
Rok:

1905

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, pomeranč, koriandr, pepř, broskev
SRDCE: muškátový oříšek, koření, jasmín, fialka, růže, ylang ylang, africký pomerančový květ
ZÁKLAD: benzoin, virginský cedr, kadidlo, pižmo, santalové dřevo, vanilka, cibetka, kumarin

Parfuméři:

Coty, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Coty L'Origan od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (9)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Coty L'Origan od uživatelek

Recenze Coty L'Origan


14.08.13

Začátek je opravdu nářez. Trvá to sice jen pár minut, ale milovníci vůní pro pamětníky, kteří (jako já) obdivně čmuchali k dědovým kelímkům s pánským voskem na vlasy, krabičkám s holícími potřebami, vonícími kafrově, prudce lesně, až větrně mátově - tedy takoví si začátek užijí.
Pak začne vůně měknout, teplat, dámštět. Objeví se „sladká“ vůně koření na santalově amborvém polštářku. Převažuje koriandr s muškátovým oříškem a celkově mi L´Origan přijde po rozvonění jako dvojče Spellboundu, snad jen s lehkou kouřovou stopou, ovšem žensky sladkou.

Komentáře Coty L'Origan

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Coty L'Origan

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist