Irisia (Creed)

Dámská vůně
Rok:

1968

Složení (ověřené)

HLAVA: kosatec, tuberóza, fialka
SRDCE: bergamot, mandarinka ze Sicílie
ZÁKLAD: santal, ambra, vanilka, větvičník

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Creed Irisia od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (5)
45%
Nelíbí se (2)
18%
Neutrální (4)
36%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Creed Irisia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Creed Irisia


21.02.13

Spočiatku rázna suchá chyprovka. Vyštartuje ostro a zeleno. Zdá sa mi, že je v nej viac galbana a suchého machu, než kosatcového koreňa. Nemazná sa so mnou: driape, drhne, udiera do nosa. Toto zeleno zemité entrée trvá takmer hodinu. Potom sa odkiaľsi zospodu prederie na povrch hebká, jemne nasladlá ambra, takmer gurmánska. Je veľmi tichá a asi budem musieť Irisiu vyskúšať v teplejšom počasí, aby sa prejavila viac. V zákryte za ambrou viac tuším než cítim kvety. Je tu fialka v noblesnej, neštipľavej, len jemne sladkej podobe, iba kvet, nie listy, ďalej pomerne suchý kosatec a čosi veľmi číre, takmer upäto čisté a veľmi mierne naftalínové. Slečna tuberóza je dnes za šľachtičnú.
Celkovo je Irisia klasická vôňa, v prvej fáze nekompromisne starodievocká, no potom sa mení na elegantnú, vznešenú, mimoriadne zvodnú nesladkú chypre.23.02.09

kosatec, tuberóza, fialka,
bergamot, mandarinka ze Sicílie,
santal, ambra, vanilka, větvičník,

Creed Irisia pro mě byla vždy výzva - vůně od mé oblíbené značky, s elegantním názvem,jak jméno pro vílu, slibujícím něco kosatcovo tajuplného a éterického.Složení mě též pozitivně navnadilo.
Začala jsem urputně shánět vzorek a ouha nikde nebyl k sehnání. Tak jsem bedlivě pročítala recenze a chystala se k odvážnému kroku. Recenze vyzněly trochu rozporuplně, tak jsem na čas ztratila odvahu.Po čase jsem ve slabé chvilce propadla hazardu a vůní objednala na slepo.
Po příchodu vůně jsem, v předtuše velké katstrofy, opatrně přistupovala k prvnímu testu. Bylo to naprosto zdrcující, vůně nahořklá, pikantní a ostrá jak práve rozříznutý kořen petržele. To měl být asi ten kosatec nebo jeho kořen nebo co? Nevzdávám se a hledám inzerované složky vůně.....a nacházím trochu bergamotu, obrovskou hromadu santalu a větvičníku v nejryzejší podobě. Tuberoza a fialka, na které jsem se těšila, se do flakonu asi nějak nedostaly, nebo že by se schovaly? Mandarinka se zakutálela? Ne, neschovaly se , umřely i a s ambrou a vanilkou.Tyto dvě se sice objeví,ale jen v nějakém posmrtném průsvitném stavu.
Nicméně milovnice Chanelu no.19 by v této vůni mohly najít určité zalíbení.
Ikdyž je pro mě tato vůně řízná, jak košík kořenové zeleniny, občas se s ní navoním, musí se aplikovat přísně přímo na kůži pod oblečení,žádné voňavé obláčky. Má dobrou výdrž a jemně se z pod oblečení line v podobě hořce pikantní svěžesti. Není to v žádném případě líbivka, koupi na slepo nedoporčuji, je to vůně opravdu jen na občasné užití dle nálady, ale i přes počáteční šok, při prvním setkání, musím přinat, že na ní něco je.

Komentáře Creed Irisia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Creed Irisia

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist