Original Santal (Creed)

Pánská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

červený tužkový cedr z Virginie, benzoin z Thajska, sicilská mandarinka, neroli, pomerančové dřevo, vanilka, pravá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Creed Original Santal:

Hodnocení parfému Creed Original Santal od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (5)
42%
Neutrální (7)
58%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Creed Original Santal


21.02.13

Zloženie v tunajšej databáze je zrejme chybné. Inak by som to musela považovať za rafinovaný koncept – vyskladať originálny santal z cédra, ambry a benzoinu je celkom umenie, nie? (Jeden z užívateľov Fagrantiky však zmienil aj túto možnosť, hoci sa k nej napokon nepriklonil.)
Original Santal je drevitá balzamická vôňa. V úvode sa suchý, drsný santal (syntetický alebo vytvorený vďaka šikovnému spájaniu cédru so syntetickou ambrou) víta s rovnako suchou levanduľou, trochou citrusov a zázvoru (a podľa mňa sa za dverami krčí aj švihák vetiver), aby si vzápätí spoločne umyli ruky. Nie je to však len ďalší vymydlený santal, hoci istá podoba s Ardenkiným Sandalwoodom v úvode je.
Original Santal však neostáva lineárne mydlový, podkreslený sviežimi bylinami (levanduľa, nie vetiver), vo dverách dáva prednosť gurmánskej tonke s vanilkou, ktoré vôňu z vymydlenej pánskej preklopia prinajmenšom do unisexovej. Santal však nepodlieha tomuto gurmánskemu mámeniu nadlho – pod odoznení sladkej fázy ešte niekoľko hodín vonia ako džentlmen, drevito, sucho, elegantne (a za chrbtom na moje veľké prekvapenie skrýva pohárik s limoncellom!).29.10.08

Mám menší odstřik od kamarádky a protože je tohle vůně z kategorie dražších,ba přímo drahých,pečlivě jsem začala zkoušet.Nejdříve mne udeřil do nosu takřka unisexový závan,ve kterém se mihlo jakési koření,potáhla jsem nepříliš libou vůni a kápla na ruku a teď přišlo kouzlo.Abrakadabra-naráz byl pryč ostrý unisex a objevila se teplá vůně z rodu klasických,ve které lze opravdu cítit všechno ze složení-cedr,benzoin s vanilkou,ambru i natrpklou mandarinku.Působí tak jaksi známě a hřejivě,do sychravého podzimu vnese trošku tepla,jako ohříváček do kapsy.Přesto,není to typ vůně,kterou bych musela mít,jemný pánský akcent tam chvílemi cítím a přiznám se,že ani ta klasičnost by mne nebavila,nutila by mne svázat vlasy do utaženého drdolu a obléci si tvrdý kostým.Podobně na mne zpočátku působí klasická Coco,jenže ta se později rozvine do šmrncovně elegantní vůně,Creed zůstává stejný,líbí se mi,to ano,ale naštěstí ne natolik,abych ho musela mít.

Komentáře Creed Original Santal

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Creed Original Santal

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist