Spring Flower (Creed)

Dámská vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

broskev, meruňka, meloun, jablko, zelené tóny, jasmín, růže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Creed Spring Flower:

Hodnocení odbornice: Recenze Creed Spring Flower

Ada

V polovině 80. let byla tato vůně vytvořena pro herečku Audrey Hepburnovou a na trh se dostala v roce 1996, tři roky po její smrti. Creed patří mezi značky, které stojí mimo hlavní proud - nenajdete ji běžně v každé parfumerii, používá při vytváření vůní co nejvíc přírodních esencí (ne syntetické náhražky) a je drahá. V případě Spring Flower „drahá“ znamená cenu kolem 3000 Kč za 75 ml balení.

Začátek Spring Flower vypadal vcelku slibně - výrazná citronová svěžest s bergamotem a špetkou máty. Byla jsem varována mnoha negativními názory, které se mi o Spring Flower donesly, a tak jsem čekala, kdy přijde zrada. Pravda je, že když se hlava rozplývala a vůně se rozležela, vyskytl se v ní takový divný tón, který mi připomínal odér zpoceného těla. Je ovšem možné, že budete mít štěstí a do vašeho nosu nic takového nepronikne - bylo to poměrně slabé a po čase se to ztratilo. Zbytek je zajímavá a velmi, velmi svěží květinová harmonie - svěžest udávají hlavně vodní květy a nazelenalé konvalinky, plus citron a jablko, před přílišnou jednoduchostí vůni zachraňují další květiny a také pevnější, sladší základ, z něhož je asi nejvíc výrazný cedr a vanilka. Ke konci jde vůně především do vanilkova s trochou pudrové ambry. Spring Flower je taková zurčící jarní voda, sice ještě chladná, jak se řítí ze zasněžených hor, ale zároveň prohřátá odlesky slunce. Je dost výrazná a má slušnou výdrž. Přišlo mi, že kolem sebe šíří silnou vlnu optimismu a radosti a je neskutečně osvěžující v takovém tom jarním slova smyslu. Přesto se nenechte poetickým popisem unést a nekupujte naslepo (ostatně kdo si může dovolit koupit naslepo vůni za tři tisíce), na to je Spring Flower příliš specifická a některé její složky mají nepochybně potenciál být hodně protivné. Pokud se vám ovšem zalíbí, budete mít výjimečnou vůni, kterou navíc ve vašem okolí hned tak někdo další vonět nebude.

Hodnocení parfému Creed Spring Flower od uživatelek 28 hodnocení

Líbí se (15)
54%
Nelíbí se (7)
25%
Neutrální (6)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Creed Spring Flower

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně

Kategorie vůně Creed Spring Flower od uživatelek

Recenze Creed Spring Flower


15.08.14

Krásnoočko Audrey Hepburn si své vůně velmi hlídala :-) S ohledem na ni vytáhla firma Creed Spring Flower až v roce 1996. Tedy tři roky od jejího úmrtí, aby konečně spatřila světlo světa.

Tohle růžové razítko mě svoji originalitou rozhodně nezklamalo.

Jedná se o vůni ovocně-květinovou, kde určitě ucítíte broskev. Meloun tomu přidává ten typický starý tón, který také znáte z vůně Le Parfum de Thérèse od FM. Není to nic svěžího. Vše podkreslují zelené tóny. Po pár minutách se mi tam koulí i nějaké to dobré jablíčko. A vůně je uhlazenější. Má šmrnc!

Na jaro a do chladnějšího léta fakt prima kup. Ale zkoušejte. Nesedne každému. Není to prvoplánová líbivka. A to se mi na ni líbí! Nechce se zavděčit každému :-D24.06.12

Příběh Spring Flower je poměrně známý. Vůně byla (stejně jako L'Interdit) vytvořena pro Audrey Hepburn.

Narodila se už v roce 1951 jako „signature fragrance“ Audrey Hepburn. Hepburnová údajně chtěla od Creed vytvořit jedinečnou vůni, kterou by měla ona jako jediná a která by byla veselá a hravá.
Přesný postup výroby této vůně byl uložen v trezoru Creed, než byla v roce 1996 (3 roky po její smrti) zahájena výroba pro veřejnost.

Zajímavostí je, že tato vůně je nejvíce padělanou vůní vůbec, prodejní kanály jsou pod kontrolou a tak, pokud chcete skutečně originál, nevyplatí se šetřit nákupem přes internet. Jediným spolehlivým zdrojem jsou přímo butiky nebo oficiální stránky Creed. Doufám tedy, že můj vzoreček pochází z pravého flakónu…

Neznám vůně od Creed, ale kdybych si musela tipnout, řekla bych, že můj vzorek originálem nebude a nebo bude trochu starší. Počátek skutečně trochu čpí kyselostí, ale usadí se a potom se začnou objevovat ovocně vodní tóny, lehce smíchané s květinami. Poměrně znatelná je meruňka, jablko a jasmín. Je to svěží, lehké a vpravdě jarní. Není to nic složitého, naopak, vysloveně líbivá (v tom dobré slova smyslu) vůně. Jisté styčné plochy s L'Interditem tam nacházím především v jisté „křišťálovosti jasmínu“. Květinové tóny nakonec převládají a jsou osvěžující, až skoro „čisté“.

Nemyslím, že by oslnila svou originalitou, je milá, příjemná, ženská.

Komentáře Creed Spring Flower

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Creed Spring Flower

Podobné parfémy Creed Spring Flower

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist