David Yurman Eau de Parfum (David Yurman)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, zelené listy, černý rybíz
SRDCE: pivoňka, leknín, turecká růže
ZÁKLAD: pačuli, exotická dřeva, pižmo

Parfuméři:

Fremont, Harry

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému David Yurman David Yurman Eau de Parfum od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (8)
80%
Neutrální (2)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze David Yurman David Yurman Eau de Parfum


15.07.14

Jedná se o vůbec první vůni této značky, která se zaměřuje na výrobu šperků. Parfémovou historii tedy bohatou nemá, For woman spatřila světlo světa v roce 2008 a tak vplula do doby, kdy silné vůně osmdesátých a devadesátých let už nebyly in, a tato prvotina tomu i odpovídá, kvalitativně ale patří do vyšší ligy. Rovnou musím říct, že výdrž je žalostná, po hodině ani stopa, ale ta hodina je příjemně strávený čas ve společnosti neangelovského sterilního pačuli obaleného v divokých růžích a vodním leknínu a lotosu. Flakón, který klame tělem a ve kterém bych očekávala hutnou zlatou medovou náplň, se drží špatně, do ruky je široký. Autorem vůně je Harry Fremont, stačí se porozhlédnout a je jasné, že jeho díla jsou světlá a vzdušná, lehká, a značky, pro něž navrhuje, nejsou nijak oslnivé. Přesto je For woman docela podařená, univerzální a dá se pokládat i za elegantní. Rybíz je zastoupený jak kyselejším červeným, tak i sladším černým, v úvodní kombinaci s pačuli je znát menší ulepenost, jakmile ustoupí a vyční pačuli, tehdy se v ní cítím docela příjemně, ale za luxusní jí mít nemůžu, to opravdu ne. I další vůně značky David Yurman jsou dílem Harryho Fremonta.10.07.14

Výrazná a hustá, ale osvěžující až jiskřivá vůně mandarinky, ve které se lze koupat. Voní ovocem ještě zrajícím na stromě, zastíněným tmavě zelenými listy. Mandarinkou trochu nedozrálou, která ale pod horkým sluncem rychle dozrává. Pak už doslova cítím její chuť. Zralou, šťavnatou a příjemně sladkokyselou.
Později se přidává pivoňka s růží-možná světlerůžová pivoňka, která sama o sobě voní jako svěží růže po ránu, ještě orosená. Svěžest je podpořená i nádechem leknínu.
Konec neumím konkrétně popsat, ale je to moc příjemná konečná fáze kvalitních parfémů. Mix pižma, dřev a pačuli se stále přítomnou svěžestí mandarinky.
Vůně jde ve všech momentech hodně do prostoru a je velmi luxusní.
Zdá se být letní až podzimní (ale v zimě a na jaře jsem ještě neměla možnost ji zkusit).

Komentáře David Yurman David Yurman Eau de Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a David Yurman David Yurman Eau de Parfum

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist