Echo (Davidoff)

Pánská vůně
Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: akord tekutého vzduchu
SRDCE: chili, muškátový oříšek, černý pepř
ZÁKLAD: semiš, organické pižmo, cedr, santal

Parfuméři:

Astori, Alan

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Davidoff Echo:

Hodnocení odbornice: Recenze Davidoff Echo

Ada

Echo jsem vyzkoušela na popud čtenáře - jindy většinou sahám po atraktivnějších vůních, tedy těch, které naopak nepatří mezi atraktivní pro běžného konzumenta. Davidoff je značka, která příliš zavání svěží průměrností Echo úplně průměrná svěženka není, během zkoušení se mi honily hlavou různé přívlastky a dojmy, konečný verdikt zní asi tak, že nic extra super, ale aspoň za vyzkoušení celkem stojí.
Nejzajímavější je začátek. Pokud si přičichnete, čeká vás zvláštní, zajímavý tón, který nelze označit jednoznačně za pěkný či ošklivý, protože to bude velmi individuální - já jsem nevěděla, jestli se smát, nebo zvracet. Při pohledu na složení už je mi jasné, že je to nějaká skvělá chemická vonná látka, kterou parfuméři lidem od Davidoffa předvedli, jim se zalíbila a přáli si vyrobit vůni, v níž bude vedoucí složkou. Protože to není syntetická verze nějaké konkrétní vůně, je zcela na marketingovém oddělení, jak ji nazve, v Echu je to zrovna ‚akord tekutého vzduchu‘. Naprosto totožná chemikálie je v Fahrenheitu 32 a tipla bych si, že něco podobného bude i v dámské Sun, kde dotváří dojem vůně opalovacího mléka. V recenzi na Fahrenheit 32 jsem ji označila za mandlové mléko a pánský krémový akord, v Echu je v jiné společnosti a připomíná spíš vodovaté mléko ředěné zelenou (listovou, ne ovocnou) šťávou, s velkým mastným kolem na hladině, nejspíš mandlového nebo nějakého oříškového oleje. Divný popis, viďte - ale to se fakt musí zažít na vlastní nos, proto vyzkoušení vřele doporučuji.
Co je v Echu kromě tohoto dominantního, mléčně mastného tónu? Ještě teplé koření - zvlášť někde uprostřed rozvonívání je to opravdu hezká, hřejivá a klidná vůně, později štiplavě suchý tón (zřejmě pepř). V závěru se vůně trochu rozpadá na fádní, nesourodou směsici zbytků mléčných, zelených, kořeněných a dřevitých tónů, která působí poněkud synteticky. Ale když se pozorněji začicháte, opravdu z toho vyloudíte věrný semiš, i když bohužel s nepříjemným odérkem těch syntetických zbytků.
Konečný verdikt si udělejte po vyzkoušení sami. Jsem ráda, že jsem Echo vyzkoušela, zážitek je to zajímavý; ale svému příteli bych ji nekoupila, ‚tekutý vzduch‘ se mi moc nezalíbil a celkově je těch mínusů zbytečně moc. Pokud byste chtěli Echo nosit, nejspíš by se hodila na jaro, snad i zkraje léta by se to dalo, než začne být moc vedro. Naslepo nebrat.

Hodnocení parfému Davidoff Echo od uživatelek 18 hodnocení

Líbí se (11)
61%
Nelíbí se (1)
6%
Neutrální (6)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Davidoff Echo - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Davidoff Echo


09.10.12

17.01.12

Další šílenost,akord tekutého vzduchu uváděný ve složení Echa,zbytečně vytváří předsudek,jako kdyby ta toaletka byl nespoutatelný přírodní živel .Přidaná semiš ,ta jen podtrhne v složení něco jako smradlavé boty,nebo mokré semišové sako,něco absolutně špatného.Složení ,které Vás nutí být obezřetným.Můj názor však je,že patří mezi svěží vůně,trošku opepřené,které nejsou svazovány nějakým nařízením ,jak mají vypadat a bez zbytečných komplikací si jich můžete užívat.Je na Vás,zda dáte na recenzi ,anebo se řídíte vlastním vkusem.Já jsem si ji pořizoval v době,kdy jsem nečetl ani jednu recenzi,a přišla mi lehká,neškodná pro okolí.Nejsem profík ,abych tvrdil,že je či není celá syntetická.Ale neskončila v popelnici,u­potřebil jsem ji celou.Nicméně právě proto jsem si se zájmem přečetl,jaký názor na toaletku měla autorka těchto stránek.Ne vše je na vůni tak špatné,jak je prezentováno.

Komentáře Davidoff Echo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Davidoff Echo

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist