Daphne (Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (5)
56%
Neutrální (4)
44%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne26.07.14

Daphne – Demeter Fragrance Library

Daphne je lýkovec, nespecifikováno který ( je jich asi padesát druhů), ale předpokládám, že Daphne mezereum aneb Lýkovec jedovatý, všechny lýkovce jsou jedovaté, všechny krásně růžově nebo bíle kvetou a všechny omamně voní……..i inten­zivní vdechování jejich vůně může vést k otravě (to se mi snad nestane  ) Jedovatá je kompletně celá rostlina i s krásnými červenými bobulkami a to velmi. Jedovaté terpeny, mezerein a jeho derivát daphnetoxin je pětkrát toxičtější než kyanid draselný. To je jen tak pro ilustraci, prostě vůně, která bude signature pro Lukrecii Borgiu.Vůně je krásná, ze začátku překvapivě trochu mýdlová, mihne se skoro neznatelný citrusový tón, pak se to celé přesune do lehce kumarinově nasládlé senné polohy, stále to má vysokou omamnost. Není to nějaká bílokvětinová vůně, je to omamně opojná vůně jedovaté rostliny……..ne­bezpečná, nevinně se tvářící krása.


23.07.14

Vůně Daphne od Demeter je překrásná květinová vůně. Daphne je kvetoucí keř, který roste v Japonsku a Číně. Kvete drobnými bílo-růžovými kvítky (květy podobné květům višně či třešně, jenom jsou trochu větší). Květy Daphne – jako složka – se v parfémech moc nevyskytují a Demeter je asi jeden z výrobců, který se na květy Daphne zaměřil a zakomponoval je do stejnojmenné vůně. Květy Daphne voní (jako Dapne :mrgreen: ) by se možná trochu daly přirovnat k vůni magnólie, ale oproti magnólii je ta vůně více omamná, sytá a více sladká. Škoda, že Demeter (dle mého názoru) nemá moc povedené flakonky, protože této překrásné vůni by slušel jiný, parádnější kabátek ;) . Víte o mě, že jsem milovnicí převážně květinových vůní a tato je dle mého názoru velmi povedená. Žádnou podobnou nepotkáte, k žádné ji nedokážete přirovnat. Za mě ANO :kytka:

Komentáře Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist