Daphne (Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (5)
56%
Neutrální (4)
44%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne26.07.14

Daphne – Demeter Fragrance Library

Daphne je lýkovec, nespecifikováno který ( je jich asi padesát druhů), ale předpokládám, že Daphne mezereum aneb Lýkovec jedovatý, všechny lýkovce jsou jedovaté, všechny krásně růžově nebo bíle kvetou a všechny omamně voní……..i inten­zivní vdechování jejich vůně může vést k otravě (to se mi snad nestane  ) Jedovatá je kompletně celá rostlina i s krásnými červenými bobulkami a to velmi. Jedovaté terpeny, mezerein a jeho derivát daphnetoxin je pětkrát toxičtější než kyanid draselný. To je jen tak pro ilustraci, prostě vůně, která bude signature pro Lukrecii Borgiu.Vůně je krásná, ze začátku překvapivě trochu mýdlová, mihne se skoro neznatelný citrusový tón, pak se to celé přesune do lehce kumarinově nasládlé senné polohy, stále to má vysokou omamnost. Není to nějaká bílokvětinová vůně, je to omamně opojná vůně jedovaté rostliny……..ne­bezpečná, nevinně se tvářící krása.


23.07.14

Vůně Daphne od Demeter je překrásná květinová vůně. Daphne je kvetoucí keř, který roste v Japonsku a Číně. Kvete drobnými bílo-růžovými kvítky (květy podobné květům višně či třešně, jenom jsou trochu větší). Květy Daphne – jako složka – se v parfémech moc nevyskytují a Demeter je asi jeden z výrobců, který se na květy Daphne zaměřil a zakomponoval je do stejnojmenné vůně. Květy Daphne voní (jako Dapne :mrgreen: ) by se možná trochu daly přirovnat k vůni magnólie, ale oproti magnólii je ta vůně více omamná, sytá a více sladká. Škoda, že Demeter (dle mého názoru) nemá moc povedené flakonky, protože této překrásné vůni by slušel jiný, parádnější kabátek ;) . Víte o mě, že jsem milovnicí převážně květinových vůní a tato je dle mého názoru velmi povedená. Žádnou podobnou nepotkáte, k žádné ji nedokážete přirovnat. Za mě ANO :kytka:

Komentáře Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Daphne

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist