Funeral Home (Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Funeral Home od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (8)
53%
Nelíbí se (4)
27%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Funeral Home07.08.13

Nevhodný název může velmi lehce „zazdít“ povedenou a veskrze zajímavou vůni - pod názvem Funeral Home si lze představit leccos, ale málokoho napadne květinářství plné řezaných květin s převahou chryzantém, které květinářka čerstvě orosila z rozprašovače.18.06.13

Když jsem si přečetla recenzi od Daniely, málem jsem spadla smíchem ze židle. Sice jsem se smála, ale zároveň mi po zádech přeběhl mráz. Nicméně jsem se rozhodla, že tuhle vůni musím mít ve sbírce. Krabičku jsem otevírala, jako by v ní byl dynamit. Přivoněla jsem a rázem byla na hřbitově.
Ten hrob mi po deštích zase nějak moc zarostl a rozhodla jsem se vyházet staré květiny a zasázet nové. A tak vytrhávám zbytky modřenců některé ještě sladce kvetou , přehrabávám vlhkou tmavou hlínu a sázím náruče chryzantém. Voní trpce a trochu jsem polámala listy. Nevadí, po zalití se vzpamatují. Ale do vůně chryzantém se mi mísí sladká těžká vůně. A hele, kousek opodál je čerstvý hrob a někdo na něj položil kytici bílých lilií.
Zatím jsem nenašla odvahu se navonět a jen jsem testovala. Ale třeba si zvyknu a dojde k tomu. Možná příště, až zase zajdu na hřbitov, abych se podívala, jak rostlinky zasazené na jaře povyrostly. A možná na podzim zasadím i nějaké chryzantémy20.02.13

Po přičichnutí k rozprašovači jsem se podivila. Tahle jemná, květinová vůně se jmenuje „Pohřební ústav“? Spíš by se měla jmenovat „Jaro“. Pohled na flakón s černým proužkem mě ale uzemnil.
Další den jsem se odhodlala vůni vyzkoušet. Po nástřiku už není lehounká jako jaro, ale má říz. Nejvíc cítím květiny - lilie, jemný „ocásek“ karafiátové vůně a také růži, přesněji růžové poupě, pěkně zblízka. Stonky růží ale někdo uřezává. Cítím a slyším ten řez - vybavuje se mi nůž… stonky… jejich tvrdost i zvuk drcení. Váza- jako bych cítila i pach vody z vázy, už mírně uleželé, ale ještě ne zapáchající.
Počkat - kromě květin a váz s uřezanými stvoly tu ostrost dodává ještě něco - vůně laku, čerstvě zaschlého. Bezbarvého, kterým se natírá tmavé dřevo. Možná dřevěné obložení? Nebo… ano, je tu. Rakev, otevřená a naštěstí prázdná. Dramatičnost a ponurost místnosti je mírně divadelní, celé se to zdá neskutečné. Kamenné stupně jsou studené a mírně zatuchlé. Ještěže je tu hřejivá látka ubrusu a také polstrování. A ty květiny. I lehká vůně navlhlé prsti je odněkud cítit. Sluneční paprsky pozdního odpoledne, bledé a slabé, vnikají do místnosti oknem se záclonami. Vůně se usazuje a zjemňuje. Je ticho, klid a mír.
Ani nevím, jak dlouho už tu jsem. Fantazie, před chvílí pracující na plné obrátky, se najednou zklidňuje. Proč má vlastně ta vůně takové divné jméno a je na ní černý pruh? Proč se raději nejmenuje „Květinářství“? Nebo aspoň - „Květinářství u hřbitova“?

Komentáře Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Funeral Home

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Demeter Fragrance Library / The Library Of Fragrance Funeral Home

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist