Addict 2 (Dior)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: grapefruit, bergamot
SRDCE: frézie, granátovník
ZÁKLAD: bílé pižmo, santalové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Addict 2

Ada

Addict 2 Dior představil v roce 2005. Addict je těžká orientální vůně s vanilkou, Addict Eau Fraîche pak mírně odlehčená, ale charakterem stejná verze téhož. Addict 2 s nimi nemá mít nic společného. Dior ho na svých stránkách představuje jako uličnicky dívčí, jiskřivě optimistickou vůni, skrz kterou svět uvidíte jako růžovými brýlemi. Jinými slovy, Dioru zkrátka ještě chyběla v nabídce módní ovocně květinová vůně pro mladší ročníky (pomíjím Miss Dior Chérie , která do této kategorie podle mého názoru i přes svoji ovocnost nepatří). Říkala jsem si, že když Dior udělá svěženku, bude na ní určitě něco zvláštního. Začátek mě o tom nepřesvědčil, dostalo se mi obvyklé růžové grapefruitové šťávy s trochou bergamotu. Potom se svěžest začala rozplývat do květinovějšího srdce a to už bylo trochu luxusnější než obvykle - ne takové to „plácneme tam nějakou vodní kytku nebo růži, aby tam teda něco bylo“, ale docela hezká harmonie frézie a ovoce. Poměrně sladká, pravda… pastelově růžová barva se mi na mysl neodbytně drala dál, nicméně květinová část voní čerstvě a příjemně. Ani ne tak jako mix květinové a ovocné šťávy, spíš mi to připadalo jako živá, svěží květina orosená sladkou šťávou. Základ je překvapivě spíš teplejší, nevím, jestli bych si na sebe Addict 2 vzala v hodně horkém počasí, chtělo by to vyzkoušet přímo v takové situaci. V Addictu 2 dvě se svěží a teplejší složky prolínají velmi dovedně a která z nich bude v letních podmínkách dominantní se ze zkoušky z malého vzorečku na ruce nedá dost dobře určit.
Každopádně celek působí velmi harmonicky a luxusně, není problém poznat, že se jedná o kvalitní parfém a ne nějaký chabý pokus začínajícího parfuméra. Květinová a sladce ovocná část jsou tak dokonale odměřené, že opravdu ani jedna z nich nepřevažuje a nepřebíjí tu druhou.

Hodnocení parfému Dior Addict 2 od uživatelek 265 hodnocení

Líbí se (183)
69%
Nelíbí se (22)
8%
Neutrální (60)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Addict 2 - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Dior Addict 2

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dior Addict 2 od uživatelek

Recenze Dior Addict 2


20.03.13

V prvom rade-ak ste verným fanúšikom Addict , Addict 2 asi pre vás nebude to pravé. Je totiž z úplne iného „súdka“. Osviežujúci začiatok - najprv citrusové ovocie: podľa mňa nie horké, jednoducho povedané veľmi „čerstvé“ , ktoré sa časom rozvinie do kvetinového závoja spolu s jemným pižmom- nie však presladené spojenie, stále ho totiž doháňa ovocie. Pre mňa (a moje okolie) očarujúca kombinácia. Imponuje mi hlavne to prvotné nadšenie… srdce vône - spomínanú kvetinovú časť si už totiž veľmi neužijem. Zdá sa mi, že po krátkom čase vôňu prestávam vnímať, čo ma dosť mrzí :(. Addict 2 sa vyrába aj v limitovanej verzii s jemnými trblietkami (ktoré sú však naozaj len decentné, skoro neviditeľné, zahaľujú telo akoby do olejového závoja- vyzerá to elegantne a zvodne zároveň)- určite odporúčam vyskúšať. Vôňa je to veľmi vydarená- pokiaľ milujete kvetinovo- ovocné, svieže vône. Jediné sklamanie je pre mňa tá výdrž… Nie je klasický „držiak“ na aké som zvyknutá (ale to mu s prižmúreným očkom dokážem odpustiť). Ideálna na jarné dni, keď sa všetko prebúdza k životu a vy máte chuť zahodiť pochmúrne pocity zo zimných dní za seba a zahaliť sa do očarujúceho závoja bezstarostnosti … Addict 2 vyjadruje optimizmus a radosť zo života.10.10.12

Sladkokyselá ovocně květinová vůně, žádná „řiďule vycmrndlá“, nýbrž relativně sytá a hustá. Sladkokyselost ovoce je držena na uzdě nasládlým pižmem, které dává vůni punc „růžové“ tělové vůně. A to v kategorii „líbivek“ vůně velice povedené.......


13.01.12

Addict 2 není své matičce vůbec podobná. Začátek je velmi hořký a svěží, jako právě rozkrojený grep. Postupně se přidávají květiny a vůně začne být více „růžová“. Poté se parfém ustálí a cítím univerzální líbivou směs květin. Nic třeskutě originálního, ale muži mi ji chválí.05.07.11

vyhýbala jsem se jí obloukem, když jsem slyšela, že se v ničem nepodobá klasickému Addictu, který „žeru“. Navíc je to taková růžová vodička, odnož a já nevím ještě co. No, dostihla mě v podobě zapůjčeného vzorečku, tak tedy sem s ním.
Začátek nic moc - citrusový nástup (bergamot, grapefruit), jako obšlehlý z hromady předcházejících. Pak to začalo být zajímavé, houstla, sládla…přidalo se hezké pižmo, to se mi líbilo a v duchu jsem si začala spílat jak hnusně a snobsky jsem k němu přistupovala, málem bych se už už za svůj postoj i styděla. Jenže pak to nabralo směr čehosi co fakt není k čichání a k líbení už vůbec ne. Takže další zbytečná vůně. Souhlas -úlitba trhu, nic víc. Přestaňte, monsieur Dior a další, s těma růžovejma vodičkama, sakra!

Komentáře Dior Addict 2

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dior Addict 2

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist