Dioressence (Dior)

Dámská vůně
Rok:

1979

Složení (ověřené)

HLAVA: růžové poupě, fialka
SRDCE: pelargónie
ZÁKLAD: skořice, pačuli

Parfuméři:

Robert, Guy

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Dioressence

Ada

Po Miss Dior a Diorelle , které jsem testovala nedávno, jsem se těšila zase jednou na pěknou květinovku, ale při prvním čichnutí k Dioressence jsem se lekla, že je to zase chyprovka. První minutu to tak opravdu vypadá, ale nenechte se zmýlit, Dioressence je opravdu květinová, respektive květinově orientální. Je ale lehce staromódnější než moderní vůně (ne přímo staromódní, jen tak trošku ), ostatně byla představena už v roce 1969. Měla jsem pocit, jako bych čichala přímo k balení nějakých květinových vonných tyčinek. Po rozvonění z Dioressence znatelně - ale ne přehnaně a ve výsledku alespoň pro mě velmi příjemně - vystupuje vůně skořice. Zároveň kombinace květin, skořice a koření vytvářela lehce dřevitý, možná maličko kouřový dojem.
Jedná se o lehčí, květinově-kořeněnou orientální vůni, ale jestliže orientální vůně nesnášíte, Dioressence vám ani přesto moc příjemná nebude. Je trochu tajemná a všemi deseti bych ji brala na zimu, jako pomocnici k navození vánoční nálady.

Hodnocení parfému Dior Dioressence od uživatelek 76 hodnocení

Líbí se (50)
66%
Nelíbí se (13)
17%
Neutrální (13)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Dioressence - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Dior Dioressence

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dior Dioressence od uživatelek

Recenze Dior Dioressence12.11.11

K Dioressenci mám vztah vysloveně sentimentální - byla to moje první „pořádná“ vůně, kterou jsem dostala (a nosila) jako studentka. Ráda si ji občas připomínám, ale současná reformulovaná verze se s vintage srovnat moc nedá… ve srovnání např. s Diorissimem jí reformulace ublížila relativně málo - je to sice vůně znatelně jiná, ale pořád to ještě jde.
Po velmi rychlém ostře zeleném začátku se do zeleně začíná prolínat dřevitě suchá skořice s pačuli, špetkou santalu a „vánočním“ kořením ( hřebíček, koriandr). Elegantní vůně do chladnějšího počasí. Po rozvonění voní neuvěřitelně intenzívně a dlouho - a velmi příjemně.04.06.07

Dioressence je chyprovka so zelenými hlavovými tónmi a korenistým srdcom. Hlavové tony sú dosť ostré, galbanum (to je ten zelený tón, ako keď zarežeš do zelenej papriky) a aldehydický karafiát, hneď je aj cítiť charakteristický chypre akord. Po chvíli zeleň trochu ustúpi a rozvinu sa korenisté tony škorice a klinčeku a ktovie čoho ešte s kvetinovým tónom karafiátu. Chypre akord je stále tam, je neobvykle temný, je tam možno aj nejaké kadidlo, konárnikový (vetvičníkový) tón je skoro až kovový. Celkový efekt je temná chypre/orientálna vôňa bez akejkoľvek sladkosti, s výrazne klasickým charakterom. Až po asi ôsmich hodinách sa objavia teplé tóny sladkej ambry a santalu v trochu púdrovom základe.
Nie je to vôňa pre začiatočníčky - milovníčky sviežich a ovocných vôní by ju možno označili až za ťažkú a neznesiteľnú. Pre mňa je to však neodolateľná vôňa, ktorá vyžaruje osobnosť a štýl a v kontexte dnešných populárnych vôní pôsobí ako dospelá, elegantná, sebaistá žena obklopená davom Barbie bábik. Nie je to krásavica, má však štýl a iskru, je očarujúca a duchaplná (možno so sklonom k uštipačnosti). Jej klasická elegancia pôsobí v dave blondín v ružovom nekonvenčne, až provokatívne. Je to paradox – môže sa za klasikou skrývať rebelstvo? Stretnutie s ňou je nezabudnuteľné, spomienka na Barbiny vybledne, ale obraz Madame Dioressence ostane živý.
Tento popis na mňa vôbec nesedí (snáď okrem sklonu k uštipačnosti), a predsa rada nosím Dioressence. Možno dúfam, že raz taká budem, možno dúfam, že sa na mňa nalepí trochu jej šarmu.
A možno len preto, že tak strašne krásne vonia.

Komentáře Dior Dioressence

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
ArumLily0
Nováček 4 příspěvky 22.09.14 16:29
Odstřik

Nemáte někdo vzoreček? :nevim: Nechci kupovat na slepo a líbí se mi složení. Bohužel v parfumerce nemohu sehnat :cert:

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Uživatelé a Dior Dioressence

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist