Dune (Dior)

Dámská vůně
Rok:

1991

Složení (ověřené)

HLAVA: lilie, janovec
SRDCE: chejr vonný, pivoňka
ZÁKLAD: ambra, lišejník

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Dune:

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Dune

Ada

Trochu květinová, trochu kořeněná a trochu dřevitá vůně, ale hlavně teplá a suchá. Cítila jsem z ní suchý prohřátý písek - soudě podle názvu a reklamních plakátů to přesně tak Dior zamýšlel a nutno uznat, že se mu to povedlo. (Podotýkám, že na písek jsem odbornice - jako malá jsem každou hru na pískovišti zahajovala ochutnávkou.) Na písku leží kus suchého dřeva, pravděpodobně santalového - ve složení uvedený není, ale jsem si jistá, že v základu je. Do toho si ještě představte špetku koření a květin, ale jen takovou malou, na dokreslení, a máte Dune.

Postupně Dune přechází o něco víc do kořenita, cítila jsem v ní náznak hřebíčku, nového koření, všechno jen velmi jemně (pokud nesnášíte silnou vůni koření, u Duny budete v bezpečí); a také trochu do sladka - sladko ve stylu „sladká vůně santalového dřeva“ (žádná vanilka). Suchý písečný pocit zůstává dlouho.

Hodnocení parfému Dior Dune od uživatelek 510 hodnocení

Líbí se (351)
69%
Nelíbí se (63)
12%
Neutrální (96)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Dune - umístění v žebříčcích uživatelů

20x v nejlepších vůních
9x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Dune

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Dior Dune


dnes

Vznikla r. 1993, ale určitě prošla nejednou reformulací. Narazila jsem na několik variant složení, někdy dosti odlišných, takže zhodnotím to, co cítím. Dle názvu (v překladu prostě duna, nebo také písečný přesyp) bych očekávala vůni prosušenou, slunečně zlatavou, sálající žárem … Nemůžu si pomoci, ale já parfém vnímám pouze jako pokus chemika vytvořit v laboratoři tuto iluzi. Spíše mi to připomíná směsici vánočního pečení s odérem trochu zvětralého svařáku. Začátek je ostrý až pálivý, cítím tam nepříjemnou sladkost – koncentrovaná vanilka a dřeva, doplněné pačuli. V dalších fázích přiznávám mírné zlepšení – trocha bergamotu, ylang- ylang a snad i větvičník vůni rozfoukají, provzdušní, ale stále to není ono. Sladkost se zmírňuje, už to není kostka cukru, ale spíše lžička medu. Pořád tam ale marně hledám něco přírodního – tohle je písek, který někdo prokátroval hustým sítem, vyhnal z něj všechny živočichy a navoněl ho interiérovou vůní s názvem Sahara. Životnost má vůně více než dobrou - ale to možná bude tím, že s ní můj nos zápasí, stále se snaží najít nějaká jasná pozitiva …. Je mi líto, souznění se v tomto případě nekoná.


02.02.15

Cítím poledním sluncem rozpálený písek, v něm, zpola zasypáno, staré, ohlazené santalové dřevo a tak drhnoucí suchost, že se zdá, jakoby v ní i rty vysychaly. To dřevo už nepamatuje vlhkost, jen čísi vrásčité ruce, něžně vtírající do jeho vláken prach z koření.


24.07.14

Christian Dior Dune je věrná svému názvu. Pro mne platí rovnice Dune = Maroko. Dune začíná svěží, mírně pronikavou notou svěžího vzduchu Atlantického oceánu a trošku jsem tam i cítila vůni navlhlých zdí starých domků, asi lišejník. Po rozvinutí se tato nóta vytratila a pár desítek minut mě provázela jen příjemná vůně písku a moře. V závěru vyvanula mořská nota a cítila jsem pokožku namazanou arganovým olejem a stále písek. Sillage je střední. Výdrž je ve středoevropských podmínkách snad nekonečná, v jihoevropském klimatu byla trošku nižší. Nicméně pokud někdo hledá vůni na dovolenou, je Dune rozhodně dobrá volba.


19.02.13

Intenzívní lišejník (léto na Šumavě - lišejníkem porostlé balvany, do kterých praží slunce) a chejr vonný, který jsem vůbec neznala, vyzkoušela, a je tam! Voní trochu po medu, myslela jsem, že je to ambra, ale je to on; plus lehký závoj lilií a pivoněk. Konec je krémově pižmový. Trochu mi připomíná D&G Femme, která je pižmová až moc, skoro oplzle, zdůrazněná navíc koriandrem. Duna je lišejníkově rostlinná s decentnější dávkou pižma a s liliemi.23.01.12

Měkká, hebká vůně… - zavřete oči -…jdete po pláži…nohy se boří do trochu provlhlého písku…Cítíte lehce pocit mokra mezi prsty a slyšíte vlny v dálce, ale vy jste v bezpečí na břehu obklopena teplem vánku…Občas uděláte krok stranou a nohy se zaboří do prohřáteho až palícího písku…Když zvednete oči spatříte pískové duny a oázu květin, jejichž vůně k Vám doléhá…ale jen jakoby z dálky a mísí se s mořem, pískem, sluncem a větrem…

Komentáře Dior Dune

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
sisiklokanek
Učednice 169 příspěvků 22.01.15 18:05

Vůně opravdu výstižná názvu. I flakon je korespondující. Velice povedená a velmi mě baví. Pro mě nejlepší Diorka.
Výdrž obstojná.

Příspěvek upraven 24.01.15 v 09:43

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist