Escale à Portofino (Dior)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

kalábrijský bergamot, italský citron, sicilský petitgrain, hořká mandle, pomerančový květ, jalovec, chladná koření, cypřiš, cedr, bílé pižmo, kmín, galbanum

Parfuméři:

Demachy, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Escale à Portofino:

Hodnocení parfému Dior Escale à Portofino od uživatelek 140 hodnocení

Líbí se (80)
57%
Nelíbí se (20)
14%
Neutrální (40)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Escale à Portofino - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Escale à Portofino

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Dior Escale à Portofino


16.07.12

Moje druhá favoritka na léto - jaro. Ať žije pan Dior - jeho vůně nikdy nezklamou. Opět citrusy ale ne dosladka ale do sucha s trochou kytiček .....Pro mě nepopsatelná vůně čerstvosti, citrusu, …zkrátka je to pro mě to nej nej ! Představa modrého nebe, úzkých uliček, krámků a slunce.....Výdrž vynikající stačí nastříkat jednou denně a jste oblečená.


14.02.12

Cítím to hrozné oranžové mýdlo, co visívalo v síťce u umyvadla na dívčích záchodech líšeňské základní školy. Cítím chlad vanoucí z chodby suterénu, promíchaný s teplým vzduchem červnového dne. Cítím trochu lepkavé a strašně kyselé dropsy… a mandle máčené v kolínské 4711. Jako exkurze do dávných časů príma, ale od drahé vůně od Diora bych asi čekala víc.05.08.10

V recenzích jsem často narazila na to, že je to vůně citrusová, a i prodavačky v obchodech mi ji tak nabízely. Citrusy se tam sice objevují hned zpočátku, posléze ale (aspoň pro můj nos) převládnou bílé, sladké květiny, navíc v podobě, které nazývám „uschlé květy“. Tato kompozice v mé mysli zcela jasně vyvolává italský hřbitůvek za horkého letního dne. Vzduch stojí prozářen sluncem, u zídky rostou citrony a pomeranče, a oschlé, původně bohaté květinové věnce vydávají sladkou, tlející vůni, a kdesi v dále šumí moře. Můj nos tu vůni vnímá jako poměrně silnou a intenzivní, avšak ne nepříjemnou. I když se obvykle květinovým a sladkým typům vyhýbám, tato kupodivu svěží dekadence se mi velmi zamlouvá.01.07.08

Budu možná krutá, ale cítím jen o hodně dražší variantu klasické Kolínské 4711 :-)
Nejdřív dominuje bergamot s citronem a pomerančem (resp. pomerančovým květem), hořké mandle rychle zmizí, pak se trochu prosadí jalovec a nějaké to ostatní koření, na závěr vykoukne snad i cedr a zanedlouho je po všem. Na takovou Eau d'Orange Verte podle mého nosu nemá ;-) ale v té je navíc máta, takže jsou odlišné.
Escale à Portofino bych díky nahořklému tónu zařadila 100% mezi unisexové vůně a na muži by se mi líbila. Bohužel mi při své ceně přijde EdT zoufale slabá, stejně jako 4711 (kde je to předem jasné, je to jen kolínská, proto se balí i po 800 ml). Concentrée d'Orange Verte (EdT) vydrží i v menším množství vonět mnohem déle než tahle novinka od Diora.
Shrnuto: líbí se mi, protože mám tento typ vůní ráda. Stojí za hřích, protože má krásný flakon. Ale nic převratného nenabízí.

Komentáře Dior Escale à Portofino

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
sisiklokanek
Učednice 169 příspěvků 02.12.14 16:21

Takhle „voněla“ citrusová mýdla ve skříni mý sestry, když jsem byla malá. Zjištění, že jde o Diora, bylo velmi nečekané a zklamalo.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Dior Escale à Portofino

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist