Hypnotic Poison (Dior)

Dámská vůně
Rok:

1998

Složení (ověřené)

HLAVA: hořká mandle, kmín
SRDCE: arabský jasmín, lišejník, dřevo jaracanda
ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Parfuméři:

Menardo, Annick

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Hypnotic Poison:

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Hypnotic Poison

Ada

Dřevitě kořeněný, na papírku měl nádech zatuchlého sklepa a nepůsobil dobře. Bez důkladnějšího vyzkoušení zatím závěry dělat nebudu. Je však jasné, že jde o silnější vůni s dobrou výdrží, a nebude patřit do kategorie ovocenek ani jemných květinovek.

Nevím, jestli bych tuto vůni nazvala zrovna „Hypnotic“ (neboli hypnotizující) Poison. Sama o sobě na mě příliš hypnoticky nepůsobila, určitě by však dokázala velmi dobře podtrhnout vhodně zvolené oblečení a líčení (a vystupování), které by podle mého názoru nejspíš bylo trochu dekadentní. Je natolik zvláštní, že si ji musíte před koupí určitě důkladně vyzkoušet - a potom se rozhodnout, jestli by se vám k nějakým příležitostem hodila. Hypnotic nekupujte naslepo, patří do rodiny vůní, které některým nosům přímo páchnou.
Hypnotic Poison na mě působil bylinně. Bylinně ve smyslu vůně staré lékárny - směs vůní aromatických bylin, tinktur a špetky pachů, u kterých se nemůžete rozhodnout, jestli jsou příjemné nebo odporné. Působil na mě jako vonná mast, hutná, přilnavá, silně aromatická, ale vyvážená, bez stop nějaké čpavosti nebo nepovedených parfémových úletů. Na začátku jsem i bez znalosti složení identifikovala kmín, který příliš nemusím, a konec byl naopak jemnější, s příměsí dřev a vanilky. Mezi ostřejším začátkem a hladším koncem se rozkládala zmíněná aromatická směs.
Po prvním přičichnutí mi řvavě červený flakon s nemilosrdně černým víčkem přišel adekvátní, ale když se mi Hypnotic trochu rozložil na ruce a jeho hodnocení v hlavě, už mi tak úplně dokonalý nepřijde. Zasloužil by si nějaký prvek, který by k jeho dekadentnímu zjevu přidal špetku mystičnosti. Hypnotic Poison opravdu není vůně pro slabé povahy, ale není to zase až taková drsná facka, jak barevné ladění flakonu naznačuje.

Lehce ujetá (jako ostatně Hypnotic Poison) a hodně červená reklama (YouTube)

Hodnocení parfému Dior Hypnotic Poison od uživatelek 620 hodnocení

Líbí se (466)
75%
Nelíbí se (71)
11%
Neutrální (83)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Hypnotic Poison - umístění v žebříčcích uživatelů

67x v nejlepších vůních
12x v nejhorších vůních
8x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Hypnotic Poison

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Dior Hypnotic Poison


08.04.15

Hypnotic Poison EdT je mou nejoblíbenější vůní již několik let. Je to příjemná a přítulná vůně vanilky. Jde o konejšivou vůni, která, poskytuje pevnou náruč dobrého přítele. Aby nebyl Hypnotic jen vanilkově lineární, je okořeněn o hořké mandličky, které o sobě rády dávají vědět v létě, kdy se do pokožky opře slunce a tehdy Hypnotic připomíná vůni opalovacích krémů. V podzimních plískanicích naopak vyniknou zemité tóny kmínu a lišejníku. Hypnotic Poison patří k vůním, které musí nositelce sednout, pokud sedne, je velmi chválený, na žádnou vůni nemám tolik komplimentů, jako právě na Hypnotic. Výdrž a sillage je klasicky diorovská.


28.05.13

Poprve jsem zkousela na papirku. Cerstve po letni dovolene mi to ihned evokovalo zatoku v mori. Ale takovou tu smradlavou, kde se povaluji chaluhy. Nyni zkousim podruhe primo na kuzi, nalakana vsemi palci nahoru, ktere ctenarky daly. Ano zase dovolena u more… co mi to pripomina? Aha, zpuchrela zakouti italskych ulicek. Bohuzel pro me, myslim ze zde citim jen lisejnik a vanilku. Z asociaci ztuchliny bude myslim opravdu vinen lisejnik.


27.11.11

Hypnotic Poison je jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Je teplá, hořce sladká, mírně nostalgická. Je velmi výrazná, stačí mi 2 -3 střiky. Má dlohou výdrž a během dne se příliš nemění.
Nejvýrazněji cítím hořké mandle. Následuje vanilka. Nikoliv však vanilinový cukr, ale pravý vanilkový lusk. Sladkost této vanilky tlumí koření a kouřově dřevité tóny.
Pokud bych měla vybrat vůni, která mi nejvíce připomíná vánoce, bude to tato. Červený falkon připomínající jablko, vůně vanilkových rohlíčků a zuhelnatělého dřeva praskajícího v krbu.11.03.09

Dnes jsem dostal zvláštní úkol – mám jít po stopách tajemné krásky. Což o to, mohla by to být veskrze zajímavá cesta, nebýt jedné maličkosti – té dámě přezdívají Lucrezia Borgia, a to ne jenom kvůli neobyčejné kráse (všimli jste si, že zatímco travička zelená – to je naše potěšení, tak žena travička, ač sebekrásnější – ta naším potěšením bude jen stěží). Uvidíme, zda mě její proklamovaná hypnotizující krása obloudí.
Díky prvotnímu mandlovému závanu mi naskakuje vzpomínka na středoškolská studia, když jsem si ve zbožíznalství připisovali u mnoha jedovatých látek stručnou charakteristiku: voní po hořkých mandlích. Jejich aroma je však podmanivé a pokud si jej navíc spojíte se známým italským amarettem, nezbývá než se nechat unášet. Velice záhy však do tohoto peckovitého aroma začínají prodírat ostřejší kořeněné prvky. Vůně kmínu, přestože spíš toho čerstvého, na nějž můžete běžně narazit někde na louce, je snadno rozpoznatelná a sladkost ostatních složek příjemně doplňuje (nikde jsem to nenašel, ale řekl bych, že z koření tam cítím i štiplavý závan muškátového oříšku nebo nového koření).
Je zvláštní, že zatímco na ruce se mandle celkem rychle ztratily, na papírku jsem je cítil mnohem déle. Vanilka, která se už teď hlásí v plné síle, dodala vůni jakousi hutnost. Nebýt tak příjemně teplá, řekl bych, že mám před sebou lákavou tiramissu, tady spíš někdo ukradl vůni horkému pudingu, který naservíroval zcela netradičně do dřevěné misky (není to asi přesné, to zvláštní aroma dřeva tam však někde cítím, možná mi i trochu připomíná barrique – ale to bychom se dostali někam úplně jinam… i když ona zmiňovaná hutnost v jistém smyslu připomíná kvalitní červené).
Hypnotic Poison zcela jistě dokáže okouzlit, zda hypnotizovat nedokážu posoudit, neb nejsem moc hypnobilní, ale aby mě dokázala skutečně uhranout, chybí mi v ní nějaké výraznější květiny (třeba taková růže). Jako každá jiná orientální vůně i PH od Diora vyžaduje sebevědomou nositelku (žádné potrhlo či třeštidlo), která jej dokáže nosit s patřičnou nonšalancí – přesně tak, jak si to vyžaduje. Troufnu si říct, že žít ještě Mata Hari, patřil by zcela jistě do jejího osobního arzenálu.
Sledování končí, dáma se právě usadila na baru a dává si skleničku před spaním. Tak si dám taky jednu a zabalím to. Gin tady mají dobrý, jen ta vůně hořkých mandlí mi k němu nesedí…

Komentáře Dior Hypnotic Poison

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Brnopes
Nováček 1 příspěvek 08.10.14 21:59
Můj nej...

Tuto vůni používám už několik let a je to jediný parfém, ke kterému se stále vracím a nikdy mě neomrzel. Kvůli jeho silnější vůni ho používám zásadně v zimních měsících, ale zato se na něj po zbytek roku o to víc těším.
Omylem jsem si koupila jeho odlehčenější verzi a chyba, chyba. Jestli jste tolik nadšeni z tohoto kousku, tak nečekejte, ze se mu Sensuelle nějak přibližuje. Ač mám doma 100ml asi poputuje k někomu z rodiny a ja se vrátím ke svému šampionovi :-)
A navíc se hodně líbí chlapům, mám to potvrzeno;-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Dior Hypnotic Poison

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist