Midnight Poison (Dior)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

mandarinka, bergamot, růže, pačuli, ambra, francouzská vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Midnight Poison

Ada

Dnes jsem kromě Midnight Poison zkoušela také Angé Ou Démon a nemůžu si nevšimnout jisté podoby; mysticky tmavé barvy, bílá, černá, temně modrá, mystická reklamní kampaň, bledé krasavice, zkrátka mystika teď asi bude in. A nejen mystika - tuším i jakési (neo)barokní proudy - stačí se podívat na video k Midnight Poison a vzpomenout si na další novinku, Black XS Pour Elle, kterou provázejí slova o barokenrolu a barokně-goticko-rockově-upírský design. Připomenout musím i ‚neobarokní‘ Byzanci od Rochasu, která je Midnight Poisonu podobná temně modrou barvou i vůní. K tomu se ještě dostaneme.

Pokud se rádi hrabete v promo materiálech, navštivte stránky Dioru a podívejte se, co sekce o této novince nabízí. Ústředním motivem je postava Popelky, jako její představitelku si firma vybrala herečku Evu Greenovou (známe třeba z bondovky Casino Roayle) - alabastrovou pleť, modročerné lokny a ledově modrý pohled už měla, tmavě modrou róbu jako z pohádky dodal John Galliano (přirozeně haute couture kousek, na jehož tvorbu prý padlo 850 hodin práce).
Podezřelé pohádky, nutno podotknout - pečlivě sledujte první část klipu, kde se Popelka chystá na ples; nejprve se v záběru mihne nezašněrovaný korzet, což by bylo ještě OK, ale nad nad dalším mihnutím zaplesá srdce footfetišistovo, protože Popelka obouvá botky, jimž podpatkoví maniaci říkají ‚baletky‘ a běžně mívají cca sedmnácticenti­metrové podpatky. (Nakonec je asi nechala doma, protože v následujících záběrech běhá po schodech a chodbách zámku a to se v těchhle botách fakt nedá.) Celá kampaň je taková roztomile gallianovsky dekadentní.

A co vůně? Poisony jsem si soukromě rozdělila na dvě skupinky - ano, už je jich tolik, že z toho člověk může dělat skupinky, ať žijou odnože -, na tu lepší a horší. Lepší znamená originální, zajímavé, horší univerzálnější, mainstreamové. Pro pořádek podotýkám, že horší v případě Dioru neznamená špatná, jen to prostě není pecka, jakou by člověk od tak věhlasného domu čekal, ale ani věhlasné domy nemohou sázet pecku za peckou… no, nebudu se do toho zamotávat, zkrátka Midnight Poison řadím vedle Pure Poisonu, druhá skupinka čítá Hypnotic Poison, Tendre Poison a původní Poison . Midnight je podle mého vkusu lepší než Pure.

Hlavními složkami vůně jsou podle webu Dioru růže, pačuli a ambra a zhruba takto laděné vůně se také dočkáte. Zmiňovala jsem se o podobnosti s Byzancí; to je plná, orientální vůně s výrazným růžovým a mýdlovým tónem, a Midnight Poison mi ji je začátku připomněl, protože i on voní po růžích a je v něm nějaké to mýdlo, i když méně intenzivní. Ke konci už je to spíš pudr než mýdlo, a základ je převážně pačuliový.

Mezi mýdlově růžovým začátkem a pačuliově růžovým koncem je dosti sladký, výrazně růžový prostředek s takovým tím ovocným nádechem, přísahala bych, že cítím Ninu. Co Midnight Poisonu chybí je plnost, sice se nevyřve hned po pěti minutách, jakmile však přejde Nina fáze, začíná se nám to nejen ubírat k základu, ale také slábnout. Je samozřejmě otázka, jestli je to dobře nebo špatně, kdo nemá rád syté orienty, ten to spíš uvítá.

Hodnocení parfému Dior Midnight Poison od uživatelek 299 hodnocení

Líbí se (226)
76%
Nelíbí se (18)
6%
Neutrální (55)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Midnight Poison - umístění v žebříčcích uživatelů

17x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
4x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Dior Midnight Poison22.07.12

Není mnoho parfémů, kterým zůstávám věrná, a které mne oslovují pokaždé, kdykoli se jimi navoním. Midnight Poison si poněkud troufale, snad až přidrzle, dovolím srovnávat s krásou, vytříbeností i proměnlivostí klasického Poisonu. Půlnoční jed dostál svému jménu. Mimořádně vybroušené pačuli v kombinaci s ušlechtilými růžemi a vanilkou nabízejí zváštní ambivalentnost. Zatímco přes den vůně dodává sebevědomou eleganci, v noci přidává na hříšnosti. Sametový pléd čekající, až se do něho zahalíte po horké koupeli. Přilhne, zahřeje, rozpálí, hladí. Čistý parfém se od verze parfémové vody liší jen nepatrně, vyniká vanilka, která potlačuje pačuli, zatímco u edp je to opačně. Obě verze se však opravdu vkusně a neřvavě rozvíjejí. S posledním výdechem přichází temně rudá pudrovost uschlých růží naimpregnovaných v alkoholu.12.11.11

Pačuli,růže,man­darinky,ambra a mýdlo mi splynuly do něčeho důvěrně známého,ano už to mám Apparition,složky nejnovějšího Poisonu mi dávají dohromady koktejl Apparitionu velmi podobný,ovšem v méně „likérové“ podobě ,doplněné lžičkou koření a kapkou citronu,protře­pat,nemíchat a neservírovat Popelce,mohlo by to s ní šlehnout.Vidím opravdu půlnoční dámu oděnou v půlnoční modři,jak popíjí onen koktejl a kolem hlavy se jí kroutí pramínky černočerných vlasů.
Vůně je velmi omamná,skvěle drží,volila bych ji jako doplněk večerních šatů nebo alespoň malých černých.

Komentáře Dior Midnight Poison

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dior Midnight Poison

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist