Miss Dior Chérie L'Eau (Dior)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

hořký pomeranč, bílá pižma, gardénie

Parfuméři:

Demachy, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Miss Dior Chérie L'Eau

Ada

Recenzi na Miss Dior Chérie L'Eau si přála čtenářka Dani. Byla v parfumerii a zastavila se u regálu s parfémy Dior, kolem kterého dosud jen procházela v obavách, že tam jsou jen samé klasiky, které jí nebudou sedět. Ale Dior už dávno nedělá jen smrady pro staré báby, protože žádný soudný podnikatel nebude ignorovat ke svěženkám tíhnoucí segment trhu.
Miss Dior Chérie L'Eau se k Miss Dior Chérie má asi jako Miss Dior Chérie k Miss Dior; nemají spolu lautr nic společného. Zatímco Miss Dior Chérie je svou kombinací jahodového nanuka s moderním chyprovým základem (ano, je tam, jen přes ty jahody není cítit) originální, o L'Eau se to říct nedá. Je to svěží vůně obecná, kombinující v sobě citrusy, ostatní ovoce a květiny. Ze začátku je velmi citrusová a citrusový charakter jí vydrží dlouho, jen se do něj postupně přimíchávají další složky, v nichž se nakonec ztratí. Těmi citrusy by podle složení měl být hořký pomeranč, ale nic hořkého jsem necítila - pokud pomeranč, tak obyčejný. To další ovoce, pokud tam je, není sladké a bonbonové, spíš takové zelené. Květiny hrají třetí housle, jejich úkolem je dokreslovat, ne dominovat, přesto vás jejich zelenobílý, lehce hladký tón zaujme. Holý základ, který se nakonec na chvíli objeví, je převážně dřevitý.
Přestože jsem L'Eau nazvala svěženkou obecnou, je to jedna z těch lepších, kvalitnějších - Dior svěží vůně kupodivu umí stejně dobře jako klasiky, nesetkáte se v nich s žádnými lacinými tóny a výdrž bývá na horní hranici toho, co svěží vůně zvládnou. Ze srovnání s Omnií Green Jade, které se podle barvy nabízí samo, vychází L'Eau intenzitou, výdrží a obsahem (tj. je v ní aspoň něco - Green Jade je jen takový svěží dech) rozhodně lépe.
Pro Dani a všechny ostatní, kterým se Miss Dior Chérie L'Eau zalíbí, však přidávám jedno varování - jde o typickou líbivku, do které se na první počich vášnivě zamilujete, ale po chvíli nošení vás dost možná přestane bavit. Nekupujte na základě jedné zkoušky, vyzkoušejte víckrát a aspoň jednou se postříkejte celé, ne jen ruku.

Hodnocení parfému Dior Miss Dior Chérie L'Eau od uživatelek 98 hodnocení

Líbí se (75)
77%
Nelíbí se (8)
8%
Neutrální (15)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Miss Dior Chérie L'Eau - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Dior Miss Dior Chérie L'Eau

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dior Miss Dior Chérie L'Eau od uživatelek

Recenze Dior Miss Dior Chérie L'Eau


12.08.14

Brutálně svěží! Do flakonu byl nacpán bílý šeřík, přidali špetku bílého prádla a ozelenili několika bylinnými lupínky. Po citrusech ani stopa a to je mi sympatické.
Určitě je velmi elegantní, ale na mne je té čistoty a zelenkavé svěžesti až příliš.14.12.11

Moc pěkná svěží citrusovo-květinovo-bylinná vůně. Citrusový začátek přechází postupně do hebké „zelené“ kombinace květů černého bezu a šeříku. Vůně je taková elegantní, není to žádná laciná svěženka. Má bohužel pouze jedinou chybu - moc na mě nedrží (ani v teple ani v chladu).


01.04.09

Zatím jen na základě testru, kdy mě velmi mrzelo, že došel, jsem měla možnost tuto novinku vyzkoušet. Voněla i manželovi, kterému nevoní skoro nic. :-)
Není to klasická květinová vůně, je to vůně jako by člověk měl jen vyprané věci v nějaké příjemné aviváži. Cítila jsem se v ní velmi dobře, čistě, voňavě… Po nastříkání je to opravdu takový „zelený“ závan, svěží a příjemný. Pomeranče jsem necítila (nevěděla jsem že tam jsou), snad možná někde v pozadí, ale rozhodně ne hořce. Po delší době je tam něco mléčného co bych čichala pořád. Vše to harmonizuje s tím čímsi svěžím i voňavým zároveň. Již mám objednanou 100ml verzi, doufám že přijde brzy! Vyzkoušejte, určitě bude mít spoustu příznivkyň.

Komentáře Dior Miss Dior Chérie L'Eau

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dior Miss Dior Chérie L'Eau

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist