Miss Dior (Dior)

Dámská vůně
Rok:

1947

Složení (ověřené)

HLAVA: šalvěj, gardénie, galbanum
SRDCE: růže, nerali, jasmín
ZÁKLAD: větvičník, pačuli, labdanum

Parfuméři:

Carles, Jean Vacher, Paul

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Miss Dior:

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Miss Dior

Ada

Miss Dior je jeden z proslulých klasických parfémů, nadčasová chyprová elegance. Christian Dior ji popisuje takto: ‚Tento parfém jsem vytvořil, abych každou ženu zahalil do vytříbené ženskosti, jako kdyby se z flakónu jeden za druhým vynořovaly všechny mé modely.‘ Miss Dior je podpis, poznávací znamení velkého návrháře. Vznikla v roce 1947 a stále se prodává, nedávno jí dokonce v Dioru vytvořili mladší sestru Miss Dior Cherie. Měla by být osvěžující, dřevitá, mechová, zkrátka chypre.

Miss Dior mě na začátku moc nenadchla, na chypre vůně není dnešní trh moc zvyklý, a musím sebekriticky přiznat, že ani já. Musela jsem počkat, až se vůně trochu usadí, prvních 15 minut je poměrně silná, nevoní po květinách a už vůbec ne po ovoci, ani koření v ní není, jen výrazná lesní vůně - zeleň, pryskyřice, mech, čerstvé dřevo. Není ani trochu sladká. Po rozvonění trochu zjemní, ale pořád je poměrně výrazná. Přirovnala bych ji k živému jehličnatému stromu - cítila jsem z ní vůni jeho dřeva, rozemnutého jehličí, pryskyřice, i okolního lesa a zeleně. Postupně se svěžejší, prchavější složky vytrácejí a Miss Dior přechází do nesladké dřevité vůně.
Přestože Miss Dior prošla mnoha reformulacemi a je teď jiná, než bývala kdysi, máte-li rády zelené chypre vůně, za vyzkoušení stojí.

Hodnocení parfému Dior Miss Dior od uživatelek 144 hodnocení

Líbí se (104)
72%
Nelíbí se (15)
10%
Neutrální (25)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Miss Dior - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Miss Dior

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dior Miss Dior od uživatelek

Recenze Dior Miss Dior


25.02.15

Miss Dior mi symbolizuje vůni staré dobré Evropy.
Původní, klasicky elegantní, krásný flakon z pískovaného skla s reliéfem kohoutí stopy se zlatavým parfémem, vystihuje dobře ducha vůně.
Ve vintage verzi cítím ta zmiňovaná vlhká dřeva (i vlhké květinové záhonky) - teplé jaro po dešti. A cítím taky vůni starých (čistých samozřejmě) knih, ta nádherná vůně papíru a celé vazby. Je taková něžnější a romantičtější, oproti dospěle elegantní novější verzi.
Novější vydání voní po pryskyřičně hořkém galbanu a labdanu, jemném neroli, spoustě narcisů, troše santalu a pačuli. Neskutečně elegantní a křehce pudrová vůně klasického květinového mýdla. Jakoby suše pískovcově dusivá. Vzpomínka na procházky zámeckou zahradou v Dobříši - teplo, slunce, pískovcové sochy a zábradlí, keře buxusů a kolem rozkvetlé záhony narcisů, plus intenzivní mýdlo de luxe.


09.10.12

Stačí pár vteřin a ocitneme se v lese. Cítím jehličí, pryskyřici a dřevo a skoro i mech pod nohama. Do tak jemného flakónku bych něco takového neřekla. Jasmín i růže ve složení mi úplně unikly, celou dobu je dominantní pryskyřice s nepatrným náznakem hořkosti ve spodním tónu. Po cukru ani stopa, tohle je les v plném rozpuku, když po krátké přeháňce vysvitlo sluníčko. Nevím, jestli Miss Dior zrovna esencí „vytříbené ženskosti“, jak ji charakterizoval její tvůrce, ale je to krásná vůně, pohodová, vyrovnaná a uklidňující.

Komentáře Dior Miss Dior

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dior Miss Dior

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist