Poison (Dior)

Dámská vůně
Rok:

1985

Složení (ověřené)

HLAVA: koriandr
SRDCE: lesní bobule, pomerančový med, tuberóza
ZÁKLAD: opopanax

Parfuméři:

Flechier, Edouard

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Poison:

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Poison

Ada

Začátek Poisonu mě příliš nenadchl, voněl jako nějaká chyprová vůně s mýdlem - tušila jsem nějakou zradu. Ale ještě že jsem nepodlehla prvnímu dojmu a počkala. Poison se rozvoní do sice poměrně sladké a potenciálně bolehlavové vůně, ale krásu mu upřít nelze. Kompozici dominuje omamná sladká kombinace medu a tuberózy (můžete si ji představit jako gardénii, porovnávám-li s vůní gardénie nebo čistě gardéniového parfému, je podoba velmi blízká), říznutá lehce mýdlovým nádechem. Výsledkem je výrazná, mystická vůně, vhodná pouze pro odvážnější ženy.

Reklama na Poison z 80. let, pojatá mnohem romantičtěji než ta současná (YouTube)

Hodnocení parfému Dior Poison od uživatelek 389 hodnocení

Líbí se (286)
74%
Nelíbí se (53)
14%
Neutrální (50)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Poison - umístění v žebříčcích uživatelů

33x v nejlepších vůních
10x v nejhorších vůních
9x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Poison

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Dior Poison


04.02.17

Zkraje se na mě vyvalil kouř ze švestkového dřeva, posypaný hrstí koření. Tenhle drsný nástup se mi na vůni líbí nejvíc a přála bych si, aby se zdržel déle. Vůně pro rockerku s tmavofialovou rtěnkou. Rockerka se ovšem poměrně záhy uklidní a usadí ke stolu v prostorné místnosti s látkovými tapetami. Stůl je z masivu, napuštěný poctivou leštěnkou. V rodině se traduje, že stará hospodyně tuhle leštěnku vaří v kotli z všelijakých pryskyřic a mechů uprostřed noci za doprovodu podivných říkadel… Dnes už je to ale sotva víc než legenda. Uprostřed stolu stojí čínská váza plná bílých květin. Jejich vůně se mísí s vůní ovoce na míse, trochu stranou zahlédneme i skleničku medu. Mladá žena hledí přes stůl do dálky a přemýšlí, proč se cítí tak stísněně, když má všechno, co si kdy přála. Chybí jí probdělé noci a chuť polibků…


27.07.15

Trochu mě zamrzelo, že se dá sehnat pouze toaletka, ale po vyzkoušení vzorku jsem nadšená. Krásná jemně kořeněná vůně. Dlouho vydrží, je ženská, originální a nestárnoucí. Myslím, že mám favorita na další léta.


11.01.14

Tahle vůně je…temná. Jinak to nelze popsat. Jako podvečer, když se díváte na oblohu. Blíží se bouřka, nebe potemní. Ve vzduchu cítíte to napětí. Máte husí kůži… Čekáte. Blíží se to… Díváte se z okna a vychutnáváte si tu nádheru na obloze. A pak to přijde - první blesk. Zavalí Vás vůně medu smíchaného s kouřem. Jako když je dobré víno skladováno v dřevěných sudech a natáhne do sebe jeho vůni. Nic přeslazeného, nic pro slečinky v růžovém… Ta vůně je…jako tajemství. Vábí, slibuje a přitahuje. Není nijak složitá a proměnlivá, ale je v ní něco… Buď ji budete milovat, nebo nenávidět.


30.12.13

Začátek, to je opravdu ostrá mýdlovka, průrazná. Nevím, jestli víc cítím to chypré nebo mýdlo (asi mýdlo), přesto to rozhodně není nepříjemná vůně. Koriandr jsem nezaznamenala. Čekám na pokračování..voní tak nějak ,,fialově'', temně. Ještě nevím,j ak to dopadne, ale začíná se mi to líbit, má to něco do sebe…počáteční ostrost začíná zjemnovat. Vidím sexy dámu s dlouhými černými vlasy, přiléhavé černé oblečení, řetězy, černý kostýmek nebo šaty, v černé šále, hluboké černé oči…tajemno..za­čínám se vonavě zamilovávat,snad s každým záchvěvem vůně z ní získám alespoň trochu. Připadá mi, že cítím pomerančovou kůru, možná i kapku toho medu. Krásně propojené..a je to láska. Po rozvonění neskutečně sexy vůně. A ne žádná laciná děvka, ale tajemná, nedostupná, osudová, nebezpečná femme fatale. Možná ideální parfém pro Morticii za Adamsovy rodiny(Anjelica Houston) kříženou se Salmou Hayek v černých podvazcích. Opravdu neskutečně krásný,propracovaný a silný parfém…


04.09.12

Sladký, temný, dekadentní lektvar - opojná tuberóza, lehce karotkový koriandr, extaticky balzámově sladký opoponax


04.04.12

Milovnice Poisonu ať to radši nečtou. Tohle je vážně jedním slovem jed. Vůně je hrozně silná i jeden střik z ní dělá zbraň hromadného ničení. Po celou dobu mi připomíná štiplavé mýdlo a mám pocit, jakoby mě tím agresivním mýdlem chtěl někdo pořádně vydrhnout. Kdybych ji měla k něčemu připodobnit, tak by to asi byla vůně Sava na WC. Nejprotivnější aldehydy, na které jsem kdy narazila. No, nezačalo to zrovna nejlépe. Avšak musím konstatovat, že postupně se vůně vyvine do docela přijatelné podoby, než se naději mám před sebou prvotřídní moravskou slivovici. K ní se postupně po troškách přidává koření a kadidlo. Nakonec přede mnou leží medovina, cítím med, bylinky a vše celkem pěkně doplňuje teplá ambra. Rovnováhu kazí jen příšerně přeslazený vanilkový odér, který útočí na mé čichové buňky. Na Fragrantice je charakterizována jako dřevitá vůně, ale s tímhle soudem bych byla opatrná, já z ní dřevité tóny necítím ani v nejmenším. Pokud se vám líbí silné vůně typu Jungle Élephant a podobně, Poison vás nezklame. V opačném případě jej nemá cenu ani zkoušet.21.06.10

Když láska, tak na celý život … Poison.
Opulentní nádherna, nadčasová …
Podstatu Poisnu naprosto přesně podtrhuje jeho temně fialová barva. Tajemná jako soumrak, přitažlivá jako nebezpečí …
Stačí stopové množství a Poison už je vaší součástí, nelze jej umlčet a nelze se před ním schovat. Tak nebo tak - lze jej přijmout a milovat, nebo navždy zatratit.
Začátek vůně je zkouška, žádné troškaření, ale pořádná nálož květinové mýdlovosti říznuté kořením. Pikatnost od prvního okamžiku. Po čase odměna, sladkost, omamnost, med a květy …
Pro ty, jimž uloupil jejich srdce, stává se touhou a potřebou … horký dech Poisonu … stává se drogou.
Již nepostradatelný … elixír tajemství.

Komentáře Dior Poison

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
sisiklokanek
Učednice 169 příspěvků 03.02.15 11:41

Říkala jsem si, že Diorky nejsou pro mě. Ne, že by mi smrděly, ale něco mi v nich vadí. Jedinou výjimkou byla Dune, kterou naopak můžu. Proto mě i vzhledem k různým, zde dočteným, informacím velmi překvapilo, že k Dune přidávám Poison. Velmi se mi líbí. A popravdě tu vůni znám z dětství, dokonce asi vim odkud. A ikdyž by člověk čekal, že vůni kterou má spojenou s nemocnicí nebude mít rád, tak mě se líbí. :D Stejně jako Dune i této vůni tleskám.

Ještě bych dodala, že vedle Poisonu mi Slon od Kenza (současně na druhé ruce) připadá jako líbivka. :)

Příspěvek upraven 03.02.15 v 11:47

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
alviola
Učednice 114 příspěvků 10.12.15 12:46

@sisiklokanek Jsem na tom úplně stejně. Po přečtení recenzí zde na Arome, mi bylo jasné, že Poison se mi nikdy líbit nebude. A ejhle, náhodou jsem se k němu dostala a okamžitě se do něj zamilovala. A talé mi připomíná něco z dětství :-)

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Dior Poison

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist