Pure Poison (Dior)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: jasmín, kalabrijský bergamot
SRDCE: květ pomerančovníku a další bílé květiny
ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dior Pure Poison:

Hodnocení odbornice: Recenze Dior Pure Poison

Ada

Ještě nedávno byl Pure Poison poslední ‚jed‘, který mi chyběl do sbírky; protože takřka před pár dny vyšel nový Midnight Poison, už to není pravda a každopádně je na čase tento letitý rest doplnit (abych se mohla začít honit za půlnoční novinkou  ).

Když se podíváte na složení, můžete o Pure Poisonu získat poměrně jasnou představu. Jasmín, květ pomerančovníku - a ‚další bílé květiny‘. Pure Poison jsou prostě bílé květiny. Nejvíc jsem v něm cítila gardénii, ale jinak je to víceméně neurčitá bílá směs; po nějaké době jsem cítila i takový ten svěžejší květinový tón, který se obvykle nachází ve vůních s vodními květy pod názvem leknín.

Dojem z Pure Posionu proto není bíle omamný, jako třeba z Crystal Noir nebo vůních s dominantním jasmínem či tuberózou, ale spíš bíle svěží. Ani základ není těžký a výrazný, vůně spíš postupně slábne, než že by se propadala do nějakého orientálního základu.

Vlastně mi ze všech čtyř Poisonů, které znám, přijde tak nějak nejuniverzálnější a nejméně originální; Poison je těžký a výrazný, Hypnotic Poison zvláštní a velmi originální, Tendre Poison netradičně pomerančovo-mýdlově osvěžující, ale Pure Poison je takový nějaký… nijaký.

Doporučuji ho k vyzkoušení milovnicím svěžeji pojatých bílých květinových vůní a s přimhouřením obou očí i milovnicím krémovek a vodně květinových vůní, které by v něm mohly objevit příjemné tóny.

Hodnocení parfému Dior Pure Poison od uživatelek 322 hodnocení

Líbí se (195)
61%
Nelíbí se (47)
15%
Neutrální (80)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dior Pure Poison - umístění v žebříčcích uživatelů

13x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Dior Pure Poison

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dior Pure Poison od uživatelek

Recenze Dior Pure Poison


03.12.15

První pocit je hodně silný jasmín, jasmín a zase jasmín s troškou nějakých dalších květin. Vůni jsem si zařadila do kategorie: nenadchne - neurazí a takových už bylo. Ovšem po nějaké chvilce se okolo začne linout vůně čerstvě loupaného pomeranče, pomerančové kůry a trošky klasického mýdla. Přesněji řečeno,asi jako když v místnosti, kde se právě vaří svařák, oloupete pomeranč, ruce si umyjete mýdlem a to co na rukou zůstane je…Pure Poison. Alespoň pro můj nos. Momentálně je mým pravým parfémem pro předvánoční čas, prostě sladká a šťavňatá vůně vánoc .Výdrž skvělá, po šesti hodinách a stále vůni cítím, ve vlasech i na kůži. Dokonce z pleteného roláku celkem silně voní i po třech dnech. A sklízím samé pochvaly, zejména od mužů. Přestože se tedy zrovna nejedná o vrchol originality, tenhle jed je prostě tak nějak nekomplikovaně a jednoduše příjemný a rozhodně svou nositelku a ani její okolí neotráví..


25.07.14

Och nie. . . povedala som si, keď sa čerstvo nanesený jed začal usádzať . . . Dám mu šancu vravím si a urobila som dobre. Tupý úder jazmínu v úvode sa našťastie rýchlo spamätal a po 5 minutách nastúpil bergamot, ktorý sa krásne prelína s pomarančom. Počkať , to vonia dobre…vonia to fakt dobre a ja po meste s jedom na ruke neustále si privoniavajúc - niečo mi to pripomína ! Sladučký pomarančový džúsik. Mám chuť si ruku zožrať. Cítim aj kvety, jemné , nežné biele kvetinky, romantickú vzdušnú kyticu bielych kvetov. . . Je ako čistý jed, ktorý buď vás otrávi, alebo vás opantá a vy mu neviete mu odolať.14.03.12

Ada to presne vystihla - neurčitá biela zmes a ešte k tomu s umelou výraznosťou gardénie, neslutočne obťažujúca a krikľavá NAJMENEJ vydarená Diorovka,akú poznám,našťastie11.02.11

Fiesta! Pure Poison jsem nezkoušela poprvé, jednou mi připadal děsně starobní, podruhý jako pomerančokvětovej soliflor, potřetí jako typické krémovka. Je to s ním těžké. Začátek je tak prudce šťavnatý, až jsem se otřásla. Letní polejvačka…blesklo mi hlavou. Jasmín a bílé kytky… jasně, ale kde se bere ta šťavnatost? Od bergamotu očekávám, že bude spíš nahořkle citronovej, tohle je jako mandarinkovej džus. Vylejzá mi z toho poměrně zajímavá gardénie, kterou mám sice radši méně sladkou, ale v téhle vůni jí to nijak zvlášť neškodí. Je to držák jako prase! Po mnoha, mnoha hodinách se konečně dostavuje pomerančovej květ, kterej za to čekání zas tak úplně nestojí. Když si připomenu tu samou složku v MPN, je to absolutní nebe a lehce rozvrzaný dudy. Směrem k základu vůně opravdu značně krémovatí, ale spodních tónů se asi nedoberu…možná pokud si přes víkend vůbec neumyju ruku. Někde daleko vzadu tuším, že ještě přijde dřeva čas, ale nejspíš se mi už nebude chtít na něj čekat…

Komentáře Dior Pure Poison

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dior Pure Poison

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist