Do Son (Diptyque)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

tuberóza, listy pomerančovníku, červený pepř, kosatec

Parfuméři:

Pellegrin, Fabrice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Diptyque Do Son:

Hodnocení parfému Diptyque Do Son od uživatelek 38 hodnocení

Líbí se (25)
66%
Nelíbí se (7)
18%
Neutrální (6)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Diptyque Do Son od uživatelek

Recenze Diptyque Do Son01.08.12

Zvláštní vůně..... po aplikaci světlounce zelená, jemně tuberozová. Během chvilky začne tuberoza prosazovat své charakteristické aroma a přidá se benzoin a nabývá na opojnosti…během dalších pár minut se usazuje a přestože tuberóza o sobě dává jasně vědět, oproti ostatním tuberózovým vůním, působí mnohem lehčeji, vzdušněji a stále jakoby někde v pozadí se slabě připomínal zelenkavý mihotavý tón. Snad i růže co je ve složení tlumí jindy tak těžké tuberózové tóny a má zásluhu na jejím zjemnění. Určitě se dá v klidu vzít i do vedra, zvláště v letních večerech musí vyniknout její částečná omamnost ale zároveň jakoby spadlo i pár kapek deště na ještě rozpálenou dlažbu a pofukoval jemný teplý večerní vánek.....výdrž je velice dobrá, testovala jsem v horkém letním dni a vydržela několik hodin.

Komentáře Diptyque Do Son

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Diptyque Do Son

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist