Philosykos (Diptyque)

Unisex vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

listy fíkovníku, bílý cedr

Parfuméři:

Giacobetti, Olivia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Diptyque Philosykos:

Hodnocení parfému Diptyque Philosykos od uživatelek 54 hodnocení

Líbí se (45)
83%
Nelíbí se (2)
4%
Neutrální (7)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Diptyque Philosykos - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních

Recenze Diptyque Philosykos02.08.12

Philosykos neboli prý „přítel fíků“ je spíš přítel nešťastníků, co nemají rádi květinové, sladké a hřejivé vůně. Jeho konejšivá vůně začíná čerstvostí rozmačkaných zelených lístečků, jako když vezmete do dlaně pár lístků břečťanu a roztrháte je. K tomu se rychle přidává hořkost schovaná pod kůrou větví a jemná, chladivá vůně kokosového mléka. Není to ale žádný sladký kokos, jeho vůně je mléčná a zůstává studená a osvěžující. I když má Philosykos připomínat středomořskou krajinu s fíkovými háji, nemůžu se zbavit představy mnohem severnější - skandinávský jehličnatý les za husté mlhy, bílý vítr se žene nad korunami stromů a zdálky je slyšet burácení moře. Nepříjemné, když je vám zima, v dusném letním vedru je to ale ten nejlepší sen. Philosykos má výbornou výdrž, a tak vás chladivý sen může provázet celým dlouhým letním dnem.

Komentáře Diptyque Philosykos

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Diptyque Philosykos

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist