Erotique (Dita Von Teese)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

růže, kadidlo, kůže, pepř, koriandr, pižmo, santalové dřevo, cedr, guajakové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Dita Von Teese Erotique od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (7)
58%
Nelíbí se (1)
8%
Neutrální (4)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Dita Von Teese Erotique


15.04.14

Začnu kritikou - je to kapku chemické a moc to nedrží. Ale na to, že je to celebritní vůně je to přinejmenším kvalitní pokus o rozšíření obzorů ovocněpačulových dívčích davů, které to snad kvůli Ditě aspoň vyzkouší (a třeba jim to do budoucna zformuje vkus natolik, že budou po výrobcích chtít cosi jiného, abysme z těch novinek měli něco i my necíloví)
Začátek, cca 20 minut, je nejslibnější. Voní celkem silně a navíc po nemainstreamových složkách - temně kouřové guajakové dřevo a nešizené kadidlo. Ta kombinace mi připomíná oud. Pepř je příjemně pikantní (decentně samozřejmě), sladký santal s mošusem mazliví. U těch to po rozvonění zůstane.
Mezi tím mi to připomínalo křížence mezi Amber of Yemen (díky slabé výdrži se sladkost nedostane do fáze vlezlosti) a nějakého mírného santalového oudu od El Nabil.
Kdyby to drželo déle než 2 hodiny, tak bych si to snad i koupila! Siláž na kůži taky slabounká, ale na oblečení to může být jinak.

Komentáře Dita Von Teese Erotique

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dita Von Teese Erotique

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist