Light Blue (Dolce & Gabbana)

Dámská vůně
Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: jablko Granny Smith apple, sicilský cedr, modrý zvonek
SRDCE: jasmín, bílá růže, bambus
ZÁKLAD: cedr, ambra, pižmo

Parfuméři:

Cresp, Olivier

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dolce & Gabbana Light Blue:

Hodnocení odbornice: Recenze Dolce & Gabbana Light Blue

Ada

Light Blue jsem se dlouho vyhýbala. Parfémový deníček jsem začala psát v době, kdy už byla Light Blue všude, a čím častěji jsem na ni narážela, tím větší jsem k ní získávala odpor. V žebříčcích parfumerií byla neustále na prvním místě, Aukro a inzertní servery byly plné Light Blue (a pořád ještě jsou - nicméně teď už to působí trochu trapně, protože světlemodrý boom, zdá se, definitivně pomíjí).

Kolikrát se v parfumeriích odehrála scénka „Potřebuju dárek pro přítelkyni“ - „Tohle [staví na pult světlemodrý flakonek] je teď nejvíc moderní, nejprodávanější a všechny mladé ženy to chtějí“, udržující perpetuum mobile v chodu, nechci radši ani hádat. Kromě toho bylo docela zábavné být „poslední ženou na zemi, která nezná Light Blue“ - když jsem prohlásila, že jsem si k ní ještě v životě nepřičichla, budilo to obrovský údiv. Ale nakonec došlo i na mě. Za prvé jsem si uvědomila, že chudák Light Blue za tu lavinu nemůže, za druhé se mi zalíbila náhodně vyzkoušená Sicily a rozhodla jsem se očichat i ostatní vůně od D&G, profláklou Light Blue nevyjímaje.

Flakon Light Blue není nic úžasně nápaditého, ovšem když se podíváte na flakony ostatních D&G parfémů, žádný nápaditý nenajdete… I vůně uvnitř už má dnes tolik kolegyň podobného žánru, že nejde o nic výjimečného, nicméně jedno je nutné zdůraznit - jestliže máte rádi vůni čerstvého zeleného jablka, Light Blue si kupte, protože na nic jablečnějšího jsem zatím nenarazila - s výjimkou All About Eve, která je víc do sladka.

Zvlášť na papírku se po krátké jablečně květinové epizodě rozprostřelo jen a jen čisté jablko. Také jsou-li vašimi favoritkami svěží citrusové vůně, stojí Light Blue za vyzkoušení. Je to velmi osvěžující a na léto se to rozhodně hodí. Celkově se dá říct, že kvalita vůně marketingovému šílenství neodpovídá, ne že by byla ošklivá, ale je to prostě normální, průměrná vůně. Na rozdíl od některých reklamou zpitomělých ctitelek si rozhodně nemyslím, že je úžasná, luxusní, výjimečná a dokonale originální.

Je Light Blue stejná jako Eclat d'Arpege? Stejná určitě ne, ale podoba mezi nimi je, zvlášť na začátku. Jakmile se Light Blue rozvoní do jablečna, podoba mizí, protože Eclat d'Arpege se rozvoní spíš do broskvovo-šeříkova a celkově je květinovější, ne tak třeskutě svěží jako Light Blue.

Líbí se vám? Zkuste:
Eclat d'Arpege
Eau de Rubylips (Salvator Dali)
Cheap and Chic I Love Love

Hodnocení parfému Dolce & Gabbana Light Blue od uživatelek 588 hodnocení

Líbí se (282)
48%
Nelíbí se (124)
21%
Neutrální (182)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dolce & Gabbana Light Blue - umístění v žebříčcích uživatelů

10x v nejlepších vůních
46x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Dolce & Gabbana Light Blue

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Dolce & Gabbana Light Blue od uživatelek

Recenze Dolce & Gabbana Light Blue


29.09.15

Lehká, svěží vůně, plná léta, jemnosti a svěžesti. Je plná slunce, větru, ale i jemné ženskosti. Je nevtíravá, přitom si ji každý všimne. Líbila se mi z uvedených důvodů a často jsem se k ní vracela především v letním měsících.


27.03.15

Dámy a pánové, zklamání pramení z očekávání, jak je známo. Přesto jsem byla zklamaná, ač jsem od této vůně nic neočekávala. Pouze jsem byla zvědavá, co na ni všichni protěžovatelé mají. Začátek jsou samá jablka, překvapivě řvoucí a průbojná. Po deseti minutách mi vůně začala silně vadit, protože jsem z ní necítila víc, než syntetické „cosi“, co nedokáže můj nos identifikovat a že je to celkem obstojný detektor! Žádnou růži jsem po celou dobu necítila, ani náznak. Jak voní samotný bambus, to vážně netuším a jasmín bych v této vůni považovala za urážku, protože tam prostě není.


11.01.15

První, co udělám - omluvím se všem skalním obdivovatelkám této vůně, prosím, nekamenujte mě, ale ani na několikátý pokus jsem nepochopila šílenství (spíše marketingové), které se kolem ní přehnalo. Co o ní mohu říci - zprvu svěží, neobtěžující vůnička, později už tak příjemná není, na povrch se dere něco vtíravě lepivého. Asi bude vhodným dárkem pro mladou slečnu, která s parfémy teprve začíná. Po několika minutách se mi na ruce rozvinulo nefalšované zelené jablíčko, přesně takové, jaké jsme si hromadně vozily v 80. letech v šamponech a sprejích z Maďarska. Jablíčko drží, ale přidává se něco sladce vanilkově kokosového. Vůně je lepivější a lepivější - obal od lízátka, to je ono! Zaznamenávám přezrálý banán, Light Blue se mnou absolvovala delší nákup a míříme domů. A jak dál? Bohužel, nic. Nevydržela jsem a zápěstí okamžitě po návratu domů vydrhla teplou vodou a mýdlem… Ale běda, zrada! Teď při psaní recenze jsem přičichla k pravému zápěstí a jablko je zpět!!!


14.07.14

Z Light Blue je mi zle a to od začiatku na koniec… :D pre mňa vtieravá, 100 krát obohraná pesnička. Na I love love od Moschina sa mi nepodobá…I love love má v úvode výrazný grep a pomaranč, ale v Light Blue cítim divné korenie a presne ako napísala Ada, nejaké jablko…I love love môžem v zime, ale Light BLue nie…09.02.08

Zdá se, že LB je velmi rozporuplná vůně ;-), ale myslím si, že jí uškodila pouze masovost jejího používání a ne její složení. Není rozhodně „luxusní“, ale spíš „obyčejná“. Koho obyčejnost neuráží, může si ji spokojeně užít - třeba jako slavná Angelina :-)
Já z ní cítím zelená jablka (a to víc než z konkurenčního flakonu tohoto tvaru) a další příjemosti. Vzhledem k tomu, že jsem hodně vyhraněná do citrusova a líbil se mi flakon, malé balení jsem si kdysi koupila. To, že je v něm stále polovina, svědčí přesně o tom, co je psáno v hlavní recenzi - souhlasím s ní v podstatě ve všem.

Komentáře Dolce & Gabbana Light Blue

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
ninakovalcik
Nováček 1 příspěvek 02.10.15 07:28
Super imitace Light blue

Light blue mám moc ráda, používala jsem ji pravidelně tak před pěti lety. Pak jsem však začala mít finančí problémy, tak jsem přesedlala na levnější parfémy. Nedávno se mi náhodou do ruky dostala imitace tohoto parfému Sydney WOMAN 26 od De ruy a znovu jsem se k ní vrátila. Od originálu je k nerozeznání a stojí pouze něco přes tři stovky.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
zwillinge
Učednice 55 příspěvků 03.02.16 16:05

Od Dolce & Gabbana používám léta pouze The One Desiré, Light Blue jsem sice kdysi měla ale i já ho chudáka opustila protože byl prostě VŠUDE !! :zed:

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 2 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Dolce & Gabbana Light Blue

Podobné parfémy Dolce & Gabbana Light Blue

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist