Black Cashmere (Donna Karan)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (neověřené)

šafrán, hřebíček, růže, bílý pepř, etiopské kadidlo, vanilka, ambra, pačuli, africké dřevo wenge

Parfuméři:

Flores-Roux, Rodrigo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Donna Karan Black Cashmere

Ada

Perfektní simulace hebkého, tajemného, černého, kašmírového svetříku. Jemně kadidlově květinová vůně s lehce orientálním, sladce dřevitým základem. Trochu podobná srdci Black for Women od Etienne Aigner.

Hodnocení parfému Donna Karan Black Cashmere od uživatelek 79 hodnocení

Líbí se (56)
71%
Nelíbí se (7)
9%
Neutrální (16)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Donna Karan Black Cashmere - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
4x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Donna Karan Black Cashmere

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Donna Karan Black Cashmere11.05.14

Kadidlo, ušlechtilé doutnající dřevo a vanilka. Zpočátku jsem cítila jenom výhradně kadidlo, možná nějaké doutnající bylinky k tomu. Kadidlo však bylo lahodně zaoblené. Já totiž kadidlo, ač tu vůni mám ráda, tak v parfémech nesnesu, ale zde, přestože dominovalo, je takové zachumlané jak kašmírový svetr. Za chvíli se ke kadidlu přidávalo dřívko doutnající a vanilka. Suchá kouřová vůně olahodněná a zakulacená vanilkou. Dovedla bych si představit i na muži. Kam nosit, kdo nosit ? Na každodenní nošení do kanclu nedoporučuji, méně otrlí (nebo parfémově zakrnělí) kolegové by mohli omdlít, jiní by nás mohli považovat za svatou inkvizici, či dokonce, že jsme přišly vykuřovat zlé duchy (i když to se v kanclu občas taky šikne). Hodila by se mi na high-class charizmatickou ženu (i muže), která má úroveň, elegance a zdrženlivost je jí vlastní - na veřejnosti, pak pro podtržení momentu na romantickou večeři se svíčkami (pro jakoukoli ženu s kouzlem osobnosti), a nebo pro volný čas: krb, knížka, domov, svetr, čaj a klidně i samota .....s Black Casmeere.
Postupem času se vůně jemní a zaobluje, zraje v čím dál tím větší lahůdku, po dvou hodinách už bych nositelku vputila i do toho kanclu. Vtříbená vůně pro vytříbené nositele ( a jejich vytříbené okolí).


26.09.12

Zajímavý flakon okamžitě přitáhnul moji zvědavost.Někdy se tak stane a donutí mě to k neodkladné koupi na slepo.Ještě jsem se zatím nezmýlila,tak ani tady se naštěstí rozčarování nekonalo.Vůně je to ojedinělá a pro mě velmi originální.

Začnu tím,že jsem se bála-dle recenzí,že bude vonět jako Nu od YSL,a zároveň se těšila,že ucítím podobnost s milovanou Kenzo Amour.Tak ani jedno.Vůně mi hodně připomíná Vánoce.
Zezačátku cítím bergamotovou kůru,která voní přirozeně po pomerančích a bylinky.Součástí toho všeho je dřevo s kadidlem a ucítíte ho od začátku až do konce.Vanilka je,narozdíl od Amour,tady nesladká,a nebudu se divit,když ji ani neucítíte.Je to spíš opravdu velmi dřevitá a suchá vůně.Na mé kůži se mi zdá lineární (jen zezačátku s větší stopou zmíněného bergamotu a v závěru s nepatrnou jemností vanilky).Evokuje ve mně pocit svátků vánočních,kdy venku mrzne,a já sedím v chalupě u krbu,v huňatém svetru a popíjím teplý svařák.

Co se týče původního balení,tak je velká škoda,že se přestalo vyrábět.Nové není špatné-je praktické a jednoduché,ale oblázek nepřekoná:-)21.10.10

Po přičichnutí k rozprašovači jsem měla pocit, že jsem přičichla k Feminite du Bois od Shiseido - podoba byla naprosto neuvěřitelná. Po nástřiku na kůži ovšem vůně nezůstala nic dlužna svému názvu - sugesce černého kašmírového svetru (popř. šály) je opravdu dokonalá. Sladce kouřové kadidlo se dřevem se následně rozvonělo opět do variace na Feminite du Bois - variace méně švestkové a skořicové, zato více dřevitě kořeněné. Je opravdu nepochopitelné, proč se taková vůně přestane dělat…

Komentáře Donna Karan Black Cashmere

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Donna Karan Black Cashmere

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist