DKNY Women (Donna Karan)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: pomeranč, citrus, rajčatové listy
SRDCE: leknín, narciska
ZÁKLAD: bílá bříza

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Donna Karan DKNY Women:

Hodnocení odbornice: Recenze Donna Karan DKNY Women

Ada

Na tuto vůni od Donny Karan jsem slyšela různé názory - velmi rozporuplné, nutno říci - a proto jsem se na ni těšila. Po přičichnutí jsem chvíli nevěděla, co si mám myslet, nakonec jsem se rozhodla, že DKNY Women je skutečně úžasná. Je ale velmi, velmi zvláštní, skoro by se dalo říct divná - až ji vyzkoušíte, uvidíte samy, něco takového jste totiž ještě necítily a hned tak neucítíte. Charakterizovala bych ji asi jako zeleno-bílou vůni. Nevěděla jsem, k čemu ji nejlépe přirovnat; napadala mě vůně šťavnatého nedozrálého jablka, zelené kůrky melounu, čerstvě posekané mokré trávy ležící na vlhké zemi. Teprve při pohledu na složení se mi rozsvítilo - rozemnuté listy břízy a březová šťáva, to je ta zvláštní vůně! Plus trochu zeleného mechu a rajčatových listů. Lehká, svěží, vlhce jarně zelená, nesladká, skoro bez květin…
Určitě nekupujte bez vyzkoušení, nejde o líbivou, univerzální svěženku.

Hodnocení parfému Donna Karan DKNY Women od uživatelek 364 hodnocení

Líbí se (247)
68%
Nelíbí se (59)
16%
Neutrální (58)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Donna Karan DKNY Women - umístění v žebříčcích uživatelů

23x v nejlepších vůních
8x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Donna Karan DKNY Women

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Donna Karan DKNY Women


25.04.13

Siesta ve stinné zahradě… DKNY Women je velmi svěží vůně, u které svěžest přetrvává od začátku do konce.
Zpočátku je zde intenzivní, koncentrovaná zeleň, skutečně jako když rozemnete v dlani rajčatový list. První dojem je opravdu trochu „zeleninový“, avšak po chvíli se začne proměňovat v univerzální zeleň svěží, orosené trávy a listí.
Po odeznění zeleného začátku se o slovo přihlásí citrusy. Není to ale žádná ulepená limonáda, spíše jsou to plátky grepu, plovoucí ve džbánu vychlazené vody.
Celkově ve mě tato vůně evokuje průzračnost vody. Přesto, že se jedná o letní svěženku, je velmi originální. Nepřipomíná mi žádnou jinou vůni.


16.07.12

Nesladká, svěží, zelená řekla bych až mírně zeleninová - to ty rajčátka. Po rozležení jsou cítit květinky a zelená čerstvá tráva. Já ji ke konci dne již nevnímám, ale okolí ji hodnotí velmi pozitivně. Nejraději ji používám po zimě s příchodem jara a sluníčka.


29.03.12

Krásná vůně!!! Nejvíc cítím grep, čerstvý, svěží, perfektní na léto. Dlouho vydrží na kůži i oblečení. Patří mezi velké oblíbence. Dokonce si ji koupila i moje švagrová, když ji u mě vyzkoušela, ale s radostí musím říct, že na mě voní líp!! :-)


02.01.12

Vůni jsem zkoušela ze vzorečku. První přičichnutí byl šok, zkoušela jsem jak na kůži, tak na triko. Pokud mám hodnotit výdrž, tak ta je na mě poměrně hodně dobrá, vůně mě ale děsně zklamala. Přesně tak mi voní ruce, když otrhávám na zahrádce rajčata a zůstane na prstech po nich ta aromatická stopa. Vůni jsem dávala šanci několikrát, už se mi totiž stalo, že po počáteční nelíbivosti jsem si parfém naopak velmi oblíbila. Tady se to nestalo, tahle vůně mému nosu prostě nevoní.


07.12.11

Já bych tedy neřekla, že z tohoto parfému cítím vše, co je o něm uváděno… Vždycky jsem té vůni říkala „grepík“. Cítím opravdu intenzivně, ovšem nevtíravě citrusy a úplně nejvíc grep. Je to originální vůně, která se nedá zaměnit s ničím jiným. A je pro všechny co mají rády lehké, letní, příjemné vůně ovoce.09.11.11

Pořídila jsem si vzoreček, jednou stříkla a více nepoužiji.
Voní mi jako Bref WC gel nebo jiné zachodové gely…zpočátko hodně cítit alkoholem, po rozvonění cítím akorát umělý grep.


25.03.11

Prvotní počich k této „vůni“ byl docela šok.
Proč by někdo chtěl „vonět“ jako kastrol zeleninové polévky ?
Ačkoliv tam nejsou, jasně cítím mrkev, celer, petržel, trochu libečku .. a kostičku bujónu.
No, asi je dobře, že každý máme jiný nos, ale já se polévkou opravdu polejvat nebudu ;)
Pro mě jednoznačně jedna z nejhorších vůní !


26.04.07

Na poličce bude flakon DKNY připomínající mrakodrap určitě mezi ostatními vůněmi vyčnívat a jakoby tak trochu ostatním zpupně říkal : " Na mě jste krátké!" A obsah uvnitř flakonu s obalem v tomhle směru také velmi dobře koresponduje. DKNY svou jedinečností rozhodně převyšuje drtivou většinu svěžích vůní. Svěžest DKNY je hořko-kysele-zelená, hodně výrazná a rozhodně ne průměrná nebo zaměnitelná. Ve složení je uveden pomeranč, ale mně na začátku připomíná víc grep. Ale ne grep v podobě naředěného džusíčku, spíš jasnou silnou vůni grepové kůry, která je navíc hodně podbarvená intenzivní zelenou trpkou vůní rajčatových lístků - kdo někdy pěstoval rajčata určitě tuhle vůni zná, je nezaměnitelná a bude to pravděpodobně i ona velmi kontroverzní složka, která bude některým lidem prostě silně proti srsti - mám takový dojem, že vůně rajčatových rostlin má údajně působit také jako odpuzovač hmyzu :D Květiny v DKNY vnímám opravdu jen minimálně, hrají tu spíš druhé housle aby té omamné kyselo-trpké svěžesti nebylo přece jen tolik. Na konci je mírně dřevitá a maličko bylinná a stále svým zvláštním způsobem osvěžující. Abych to dál neprotahovala… DKNY jsem vlastnila jen chvíli, mně se díky své zvláštnosti a výstřednosti líbí, ovšem na četné narážky okolí typu - „Proč tu rozprašuješ repelent? " nebo "Nám tady někde hnijou grepy?“ což jak jistě uznáte v obývacím pokoji není ani tak zjišťovací otázka jako spíš nejasně formulované vyjádření nelibosti na adresu DKNY - jsem ji s těžkým srdcem poslala k jiné majitelce.......

Komentáře Donna Karan DKNY Women

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Leeo
Nováček 6 příspěvků 08.08.15 16:53

Podle složení jsem si pořdila nejdřív vzorek a dobře jsem udělala. Na mně voní , tedy spíš čpí pronikavá ostrá a nepřjemná vůně. S mou kůží a pižmem se rozhodně nesnese. Je zvláští,že na mé sestře krásně voní jako by to byla úplně jiná vůně.

Na poličce 36 parfémů 4 miniatury 24 odstřiků 85 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Uživatelé a Donna Karan DKNY Women

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist