Gold (Donna Karan)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: lilie Casablanca, akát, bílý hřebíček
SRDCE: zlatý pyl, jasmín
ZÁKLAD: tekutá ambrová pačuli, zlaté pryskyřice

Atributy:

jasmín lilie pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Donna Karan Gold

Ada

Gold v tepaném kovovém oblečku slibuje zlatý pyl, zlaté pryskyřice a bílé květiny, jmenovitě jasmín a lilii. Z recenzované trojice je také jediná, v níž bílé květy hrají prim, a to stylem, který nebude každému libý. Všechny bílé květiny nesou ve své vůni specifickou živočišnou stopu, takže když váš nos překročí hranici, najednou nevíte, jestli to ještě opojně voní, nebo už smrdí. Živočišně. Pro případ, že by se to váš jemnocit zdráhal přijmout, to raději specifikuju - mluvíme o hovínkách. Indol, organická chemická látka, se přirozeně vyskytuje v lidských exkrementech a také ve vůni bílých květin, např. jasmínu nebo pomerančového květu; záleží pouze na koncentraci, zda budeme vnímat příjemně omamnou vůni nebo odporný puch. Příroda má zkrátka smysl pro humor.
Gold je trochu na hranici a je určená pro skalní příznivkyně divných bílých vůní - stačí se ostatně podívat na statistiku v databázi, kde 2 lidé z osmi hodnotili Gold pozitivně a 6 negativně, přičemž u čtyř uživatelů to dotáhla dokonce do žebříčku nejhorších vůní, u tří z toho rovnou na první místo
Nejsem si však jistá, jestli je na vině koňská dávka bílých květů nebo podivné tóny, které je doprovázejí. Z pokusu o zlatý pyl a ambrovou pačuli totiž vyšlo něco, co ve spojení s indolickou stránkou přítomného jasmínu zavání jako mimóza, kterou někdo nechal ve váze, až shnila na žlutozelený sliz. Pokud chcete Gold vyzkoušet a nemáte zrovna pevný žaludek, doporučuju rozhodně papírek.

Hodnocení parfému Donna Karan Gold od uživatelek 97 hodnocení

Líbí se (45)
46%
Nelíbí se (34)
35%
Neutrální (18)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Donna Karan Gold - umístění v žebříčcích uživatelů

16x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Donna Karan Gold

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Donna Karan Gold od uživatelek

Recenze Donna Karan Gold


29.09.13

Medovo sladké biele kvetiny zaliate horúcou akoby skaramelizovanou ambrou plus živočíšnosť a zemitá sladkosť pačuli k tomu. Vôňa je delikátna a doslova sa tá jej chypré medová sladkosť rozlieva po priestore. Pripomína mi jeseň. Všetko dozrieva, aj prezrieva, lístie mení farby od zelenej k hnedozlatej, dni sa skracujú, vzduch je chladný a je v ňom cítiť tú zlatavú pani jeseň…11.07.12

Kdysi, v čase jejího vzniku, jsem Gold jen zběžně testovala v parfumerii a odsoudila k nenošení. Inu, nos je vrtkavý a chutě se mění a co se nelíbilo dříve, líbí se dnes. Ačkoli je převážně popisována jako omamná kytice bílých kětů, na mé pokožce vyznívají i jiné složky a to dost výrazně. Větrem rozfoukaná pylová zrnka v horkém dni, závan stájí s čerstvou podestýlkou, nedaleké včelí úly s plnými plástvemi hustého medu. Pozdní léto bez horkosti. A všeobjímající nesladký jasmín. Vůně si na uhlazenou nehraje, je rozčepýřená, freneticky chladná, dospělá. Pylová zrna téměř ulpívají na nose, jsou neuvěřitelně věrohodná a dojem bujné a zarostlé louky nedaleko statku je téměř identický.


28.02.12

Názor recenzovanej vône DKNY GOLD je skutočne priliehavý. Zlato je príťažlivé, omamné, očarujúce a vábi vás do vlastnej pasce, ale bez obozretnosti podliehate skaze, skazenosti, zvrátenosti, duchovnému a ľudskému zápachu. Mňa uvedený parfém nadchol, neskutočne sa mi rozvinul na vlastnej pokožke a má tendenciu sa mi neustále počas dňa krásne pripomínať.Oslovil ma svojou zlatou filozofiou so snahou zlato vykresliť vôňou.Vo vôni cítim istú dualitu, nádherné rozvinutie ľalie, jazmínu a v úzadí je skutočne cítiť jemný zápach, pripadá mi to ako smrad, ale objavuje sa skutočne nenápadne. Asi záleží od typu osobnosti, pokožky a od schopnosti vnímať takéto typy vôní. Ja som s ňou skutočne nadšená.26.06.10

Je libo tekuté zlato?
V tomto krásném zlatém hávu, jakoby tepaném ze zlata (pod kterým se snad neschovává brouk!).
Základní charakteristika: bílá (!!!)
Vlastně mi přijde relativně podobná Fleurs de Nuit (Badgley Mischka)…
Tato vůně však nejde do mléčných podtónů a ten základ dělá divy! Sice nevím, co je „tekutě ambrová pačuli“ ale jakási „tekutost“ v té vůni je.
Jako když teče med a kolem nosu vám léta zlatavý pyl.

Komentáře Donna Karan Gold

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Donna Karan Gold

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist