Desire Blue (Dunhill)

Pánská vůně
Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: liči, mandarinka, lotos, bergamot
SRDCE: pomeranč, brazilské růžové dřevo, mořské tóny
ZÁKLAD: fazole tonka, ambra, pižmo, benzoin

Parfuméři:

Romano, Philippe

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Dunhill Desire Blue:

Hodnocení odbornice: Recenze Dunhill Desire Blue

Ada

Takřka čistě svěží vůně, bez nasládlého santalového základu, přesto na začátku 100% pánská. Hlavní tóny jsou vodní, mořské, cítila jsem i svěží ovocný závan (nejdřív citronový, potom jemnější). Po rozvonění zjemněl, ovoce vylezlo o něco víc - dojem byl sladkokyselý, odpovídal by mandarince a liči se špetkou svěže zelené okurky - a přidal se jemnější tón růžového dřeva, který je napůl dřevitý a napůl květinový. V ten moment se mi Desire Blue velice líbil, nebála bych se ho nazvat přímo „lahodným“, je však nutné poznamenat, že ztratila část typické mužnosti.
Doporučuji mužům, kteří mají takové vůně rádi - po navonění chtějí cítit, že na sebe šplíchli určitě pánskou vůni a ne omylem některý parfém své přítelkyně, ale za čtvrt hodiny toho mají akorát tak dost a ocení, když se vůně zmírní do nenápadného jemného odéru. Desire Blue je přirozeně vhodný pro svádění žen, které mají rády právě takové svěží, nenápadnější a romantičtější vůně, a že nás není málo 

Desire Blue byla první vůně od Dunhillu, kterou jsem testovala. Doporučila mi ji prodavačka, když jsem se sháněla po vodně svěžích vůních, sama bych do regálu asi nesáhla - měla jsem bůh ví proč Dunhill zafixovaný jako levnější značku, protože přece dělá jen nějaká cigára Což je omyl, Dunhill je velká firma nabízející přesně v duchu doby nejrůznější luxusní produkty pro muže, oblečením a koženými taškami počínaje, a psacími potřebami, hodinkami a vůněmi konče; a s cigaretami Dunhill nemá nic společného. Škoda jen, že na stránkách Dunhillu se o vůních nedočtete vůbec nic.

Reklama na Desire Blue není zrovna třeskutě nápaditá (modrá barva, moře, chlap), jenže reklamy na pánské vůně se až na výjimky drží stejného jednoduchého schématu. Nenechte se ovlivnit a otestujte.

Hodnocení parfému Dunhill Desire Blue od uživatelek 21 hodnocení

Líbí se (13)
62%
Nelíbí se (1)
5%
Neutrální (7)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Dunhill Desire Blue - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Dunhill Desire Blue od uživatelek

Recenze Dunhill Desire Blue


06.01.12

Dunhill byla pro mě velká neznámá.I když existuje ještě červená verze ,snad kvůli zabarvení jsem si zvolil tu mořskou.Anglicky znějící název,ale vyráběná ve Francii.Když jsem si pročítal recenze,říkal sem si ,že to bude ta správná volba na jarní prohřátá dopoledne.Vyčkal sem správného okamžiku pro nákup ,když spadla cena na únosnou mez a pořidil si jí .Je to skutečně svěží,vodní vůně a vůbec bych se nebál říci,že je malinko do trpka .Taková opravdu na osvěžení,na probuzení do dalšího dne.Lehkou osvěžující kyselost poměrně rychle ztratí a pak už je cítit jen velice zblízka trošku dřívkama.Sladkostí nijak neoplývá,a docela by mohla slušet i mladším ročníkům.Poměrně dobrý dojem umocní i povedený flakon s hezkým odklápěcím uzávěrem,se kterým se u pánských vůní moc nesetkáváte.Zároveň se nebojím přiznat,že vůní tohoto charakteru je celé spektrum.

Komentáře Dunhill Desire Blue

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Dunhill Desire Blue

Podobné parfémy Dunhill Desire Blue

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist