So French! (Eisenberg)

Dámská vůně
Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, ylang-ylang, růže, levandule
SRDCE: jasmín, kosatec, fialka, kožený akord
ZÁKLAD: pačuli, bílý cedr, santal, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Eisenberg So French!:

Hodnocení odbornice: Recenze Eisenberg So French!

Ada

Dvě další vůně této značky, které mě zlákaly svými názvy, jsem vyzkoušela aspoň na papírku, takže stručně: So French! je květinová vůně, která na papírku nejprve páchne, teprve potom se jakž takž rozvoní (ke správnému rozvoji by očividně potřebovala teplo kůže). Při prvním přičichnutí se mi okamžitě vybavilo Diorissimo a jeho úvodní konvalinkový útok. So French! je kombinace především jasmínu, ylangu a růže v ostřejším, sytě mýdlovém provedení.

Hodnocení parfému Eisenberg So French! od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (4)
36%
Nelíbí se (3)
27%
Neutrální (4)
36%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Eisenberg So French!


03.05.12

Začíná neomaleně, vyfoukne vám cigaretový kouř přímo do obličeje. Kde se dým vzal, ani prodavačka v parfumérii nevěděla. Naopak se dušovala, že podle brožurky dodané značkou Eisenberg má být So French elegance sama, asi ve stylu No.5. Jenže ta cigareta tam je, dohořela až k filtru a trochu čpí. Po chvíli začne být zjevné, kde se kouř vzal, vyloupne se z něj totiž „akord kůže“, jak stojí ve složení. Nejdřív drhne v nose, ale pak se vyčistí a časem se upraví na noblesní a kultivovaný semiš, parfémovaný vůní sušených květin. Chlad a svěžest navzdory složení nečekejte, i kosatec je suchý.
Byla by to skutečně zajímavá vůně, má nesporně úroveň. Jen dělá takovou nepěknou věc, že se asi po třech hodinách skoro ztratí. Píšu skoro, protože slabá stopa navoněného semiše vydrží až do následujícího rána.


02.01.12

Ze začátku cítím kadilo, ačkoliv není uvedeno ve složení. Připomíná mi tím malinko Shalimar - Shalimar má v sobě ale něco více nasládle kyselého. Tato, mně příjemná, vůně ale dlouho nevydrží a po cirka patnácti minutách se vyvine do podoby, ve které setrvá až do konce, dokud postupně nevyprchá. Na kůži se vůně proměnila ve štiplavé mýdlo (kdybych měla vysvětlit někomu, jak „vypadá“ vůně mýdla, vylila bych na něj pro názornou ukázku So French!) a ve vlasech, kam jsem si vůni taktéž nastříkala, zůstala vůně čistého poctivého jasmínu (ten já opravdu nemusím). Tomu se říká 2v1.

Komentáře Eisenberg So French!

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Eisenberg So French!

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist