Le Parfum (Elie Saab)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: pomerančový květ
SRDCE: jasmín velkokvětý a arabský
ZÁKLAD: cedr, pačuli, růžový med

Parfuméři:

Kurkdjian, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Elie Saab Le Parfum:

Hodnocení parfému Elie Saab Le Parfum od uživatelek 280 hodnocení

Líbí se (184)
66%
Nelíbí se (29)
10%
Neutrální (67)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Elie Saab Le Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Elie Saab Le Parfum od uživatelek

Recenze Elie Saab Le Parfum


28.03.15

Takhle já si představuji parfémovaný optimismus.
Opravdu povedený parfém, hodící se napříč všem generacím. Voní svěže a přitom trochu sladce (to bude tím medem), ovšem není to klasická svěženka. Je jiskřivá. Zkrátka, já se v ní cítím dobře :)


21.11.12

Po prvním přivonění se mi zdá, že nezkouším le parfum, ale spíše l´adoucissant(a­viváž). Pro mě je to vůně čistoty, čerstvě vypraného prádla. Le Parfum vás přivítá bílým medem v kombinaci s růží, díky ní se z vůně téměř zcela vytratí sladkost. Pak je na řadě vzpomínka na Aliena, jasmín vůni zcela ovládne. Pokud vám Alien není blízký nezoufejte, jasmín má v této vůni hodně podob a vězte, že podobnost s Alienem je jen krátkodobá. V další fázi se vůně promění v náruč bílých květinek a pár okvětních lístků růží. Občas drze vykouknou pomerančové kvítky, ale hned zas ustoupí dominantnímu jasmínu. V teple je to vůně sladší a hřejivá, budete mít chuť vyprat v ní peřiny a zachumlat se do nich. V chladném prostředí se však mění v poměrně ostrou bílou květinovku a zanechává celkem výraznou stopu. Výdrž je spíš podprůměrná, má tendenci rychle slábnout.


27.08.12

Flakón aj farba vyzerajú noblesne, lákal ma. Už druhá skúška na koži ma utvrdila v tom, že je to nádherná vôňa. Pre môj nos nepresladená nádherne luxusná kvetinová vôňa. Výdrž cca 5 hodín.


27.07.12

Zajímavá a nevšední vůně. Mírně ostrý začátek s příchutí pomerančových květů a jasmínu. Pomerančové květy jsou si velmi podobné a rozeznatelné a ihned mně vůně připomněla Fleur Chérii, kde pomerančové květy tvoří základ vůně. Když se přidá pačuli a med, vznikne tak skutečně velmi pěkná, kontrastně zvládnutá a zajímavá, příjemná vůně. Pačuli ve spojení s medem vytváří sametově hebký základ celé vůně a k tomu jasmín, pomerančový květ, cedr a připojí se i příjemná vláha a potřebná jiskra. Je v ní všechno, tak nějak a dobře sladěné. Má i malinko z Angela (v počátcích vůně a střed) a malinko z Aliena, ale to všechno s tím ostrým a oživujícím tónem, který nepřipustí, aby byla vůně jen sladká -(medově) a nebo jen jasmínová, jen prostě něco, ale její projasňující a jiskrné oživení v podobě ostatních složek dodává celé kompozici zcela jiný rozměr. Je svá.
Vůně celkově působí hedvábným dojmem. Není příliš sladkou a je tam skutečně od všech třech jmenovaných parfémů něco (Fleur Chérie nad ostatními převažuje a Angela je tam nejméně). Ani málo a ani moc, všeho tak akorát. Postupně se vůně zklidní a k samému závěru jsem cítila i citronové tóny. Začátek vůně je znatelně výraznější. Nenudí, naopak. Je to proměnlivá, příjemná a snivá, teplá vůně. Vhodná nejen svou znatelnou hřejivostí do chladného dne, ale svou vláhou a jiskrou osvěží a zpříjemní i letní dny. Průměrná výdrž.29.03.12

V ruce držím klenot, skvost…jemné hrany…luxus. S prvním přivoněním se pouštím do snů…teplé slunce mě hladí paprsky a já slastně přivřu oči…jako kočka co se líně povaluje v malebných vesničkách ve středozemí…jdu hájem pomerančovníků…prá­vě kvetou…ta vůně…sladká…jis­křivá…jemná i ostrá…pootev­řenýma očima mžourám přes slunce na hladinu moře…jsou lehké vlnky…větřík si pohrává s kvítky kolem mě…doléhající vůně je každým pohnutím intenzivnější a pak se zas zklidní…sedám si pod strom a jen sním…ach ten život…

Komentáře Elie Saab Le Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Elie Saab Le Parfum

Podobné parfémy Elie Saab Le Parfum

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist