Le Parfum

Značka:

Elie Saab

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: pomerančový květ

SRDCE: jasmín velkokvětý a arabský
ZÁKLAD: cedr, pačuli, růžový med

Parfuméři:

Kurkdjian Francis

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 29 Kč
od 25 Kč
od 290 Kč
od 250 Kč
od 959 Kč
od 949 Kč
od 1342 Kč
od 1019 Kč
od 1571 Kč
  • 28.03.15

Takhle já si představuji parfémovaný optimismus.
Opravdu povedený parfém, hodící se napříč všem generacím. Voní svěže a přitom trochu sladce (to bude tím medem), ovšem není to klasická svěženka. Je jiskřivá. Zkrátka, já se v ní cítím dobře :)

Nahlásit
  • 21.11.12

Po prvním přivonění se mi zdá, že nezkouším le parfum, ale spíše l´adoucissant(a­viváž). Pro mě je to vůně čistoty, čerstvě vypraného prádla. Le Parfum vás přivítá bílým medem v kombinaci s růží, díky ní se z vůně téměř zcela vytratí sladkost. Pak je na řadě vzpomínka na Aliena, jasmín vůni zcela ovládne. Pokud vám Alien není blízký nezoufejte, jasmín má v této vůni hodně podob a vězte, že podobnost s Alienem je jen krátkodobá. V další fázi se vůně promění v náruč bílých květinek a pár okvětních lístků růží. Občas drze vykouknou pomerančové kvítky, ale hned zas ustoupí dominantnímu jasmínu. V teple je to vůně sladší a hřejivá, budete mít chuť vyprat v ní peřiny a zachumlat se do nich. V chladném prostředí se však mění v poměrně ostrou bílou květinovku a zanechává celkem výraznou stopu. Výdrž je spíš podprůměrná, má tendenci rychle slábnout.

Nahlásit
  • 27.08.12

Flakón aj farba vyzerajú noblesne, lákal ma. Už druhá skúška na koži ma utvrdila v tom, že je to nádherná vôňa. Pre môj nos nepresladená nádherne luxusná kvetinová vôňa. Výdrž cca 5 hodín.

Nahlásit
  • 27.07.12

Zajímavá a nevšední vůně. Mírně ostrý začátek s příchutí pomerančových květů a jasmínu. Pomerančové květy jsou si velmi podobné a rozeznatelné a ihned mně vůně připomněla Fleur Chérii, kde pomerančové květy tvoří základ vůně. Když se přidá pačuli a med, vznikne tak skutečně velmi pěkná, kontrastně zvládnutá a zajímavá, příjemná vůně. Pačuli ve spojení s medem vytváří sametově hebký základ celé vůně a k tomu jasmín, pomerančový květ, cedr a připojí se i příjemná vláha a potřebná jiskra. Je v ní všechno, tak nějak a dobře sladěné. Má i malinko z Angela (v počátcích vůně a střed) a malinko z Aliena, ale to všechno s tím ostrým a oživujícím tónem, který nepřipustí, aby byla vůně jen sladká -(medově) a nebo jen jasmínová, jen prostě něco, ale její projasňující a jiskrné oživení v podobě ostatních složek dodává celé kompozici zcela jiný rozměr. Je svá.
Vůně celkově působí hedvábným dojmem. Není příliš sladkou a je tam skutečně od všech třech jmenovaných parfémů něco (Fleur Chérie nad ostatními převažuje a Angela je tam nejméně). Ani málo a ani moc, všeho tak akorát. Postupně se vůně zklidní a k samému závěru jsem cítila i citronové tóny. Začátek vůně je znatelně výraznější. Nenudí, naopak. Je to proměnlivá, příjemná a snivá, teplá vůně. Vhodná nejen svou znatelnou hřejivostí do chladného dne, ale svou vláhou a jiskrou osvěží a zpříjemní i letní dny. Průměrná výdrž.

Nahlásit
  • 29.03.12

V ruce držím klenot, skvost…jemné hrany…luxus. S prvním přivoněním se pouštím do snů…teplé slunce mě hladí paprsky a já slastně přivřu oči…jako kočka co se líně povaluje v malebných vesničkách ve středozemí…jdu hájem pomerančovníků…prá­vě kvetou…ta vůně…sladká…jis­křivá…jemná i ostrá…pootev­řenýma očima mžourám přes slunce na hladinu moře…jsou lehké vlnky…větřík si pohrává s kvítky kolem mě…doléhající vůně je každým pohnutím intenzivnější a pak se zas zklidní…sedám si pod strom a jen sním…ach ten život…

Nahlásit

Hodnocení parfému Elie Saab Le Parfum

Líbí se mi (184) 66%
 
Neutrální (67) 24%
 
Nelíbí se (29) 10%

Reklama


Reklama

TOPlist