Mediterranean (Elizabeth Arden)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: broskvová zmrzlina, mandarinka, damašská švestka
SRDCE: wistérie, magnólie, orchidej
ZÁKLAD: santal, pleťové pižmo, zlatá ambra

Parfuméři:

Dir, Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Elizabeth Arden Mediterranean:

Hodnocení odbornice: Recenze Elizabeth Arden Mediterranean

Ada

Mediterranean (neboli ‚středozemní‘) má prý být vyjádřením jiskřivé záře, kombinací smyslných květin a krémových dřev, která nás zavede mezi modré vlny a žhavé sluneční paprsky. Je zabalená do prostého, elegantního flakonku oslnivě modré barvy se stříbrným víčkem; na první pohled možná trochu nuda, ale zkuste se na něj chvíli dívat, to přejde
O většině ‚ardenek‘ nemám moc vysoké mínění, tisíceré odvary Green Tea, řídká True Love, nudný Splendor, nenápaditá Sunflowers či ultranekonfliktní Ardenbeauty, většina k mání za pár kaček u Rossmanna, udělaly svoje. Na Mediterranean se však očividně trochu zapracovalo a výsledek je slušný; máme tu smyslné květiny i krémově vonící dřeva, do toho lopatku šťavnatého ovoce, a voní to zajímavě, přiměřeně silně a příjemně.

Ovocné tóny broskve, švestky a mandarinky jsou patrné nejvíc na začátku, potom se rozleží do broskvově-švestkové kombinace, která připomíná necitrusové, sladké ovoce á la J'adore či Incanto (zvláště první jmenovanou mi Mediterranean chvílemi připomínala poměrně dost, jestli bude za čas k mání za podobnou cenu jako ostatní ardenky, máme tu prima J'adore pro chudé ).
Co za květiny je v srdci jsem neidentifikovala, je to taková čistá směska bílých květin, a v základu příjemné pižmo a cosi sladkého, asi ta zlatá ambra. Nevím, jestli mě ovlivnil název a barva, ale řekla bych, že jsem v Mediterranean cítila i lehce slaný závan moře. Úplný závěr nebyl dřevitý, jak bych očekávala, ale připomínal slabé vodně květinové vůně. To mě trochu zklamalo, celkový dojem byl však dobrý.
Nevím, jestli bych Mediterranean doporučila na léto, přijde mi z hlediska tepla taková univerzální - musíte si vyzkoušet sami, jak ji snesete.

Hodnocení parfému Elizabeth Arden Mediterranean od uživatelek 75 hodnocení

Líbí se (30)
40%
Nelíbí se (15)
20%
Neutrální (30)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Elizabeth Arden Mediterranean - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Elizabeth Arden Mediterranean

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Elizabeth Arden Mediterranean od uživatelek

Recenze Elizabeth Arden Mediterranean03.03.10

Sladká vůně pečeného koláče politého ještě za tepla vanilkou smetanou.
Tak takto já ji vnímám. Naprosto jinak než většina uživatelek, nevím jak je to možné…

Komentáře Elizabeth Arden Mediterranean

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Elizabeth Arden Mediterranean

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist