Red Door Revealed (Elizabeth Arden)

Dámská vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: orchidej Green Coral, růžová pivoňka, orchidej Mackay
SRDCE: lilie Casablanca, bulharská růže, pomerančový květ
ZÁKLAD: černá ambra, pižmo, guajakové dřevo

Parfuméři:

Bruyere, Laurent

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Elizabeth Arden Red Door Revealed:

Hodnocení odbornice: Recenze Elizabeth Arden Red Door Revealed

Ada

Podle barvy flakonu a podle ohlasů, které jsem na vůni našla, jsem čekala něco jako romantičtější verzi původní Red Door.

Růžové dveře jsou opravdu o něco jemnější, už od začátku. Něco mi však neodbytně připomínaly, jako bych už takovou vůni někde cítila. Možná True Love, která má v sobě trochu podobnou šťavnatost a růžovost, ovšem Red Door Revealed je intenzivnější. Je z ní také dost cítit růže, podobně jako třeba z Miracle So Magic!. A rozhodně má v sobě něco z Red Door, možná zvláštní vůni orchidejí, protože i ve složení Red Door je uvedena orientální orchidej.

Ze začátku je Red Door Revealed hodně intenzivní, voní silnou květinovou vůní orchidejí. Potom se rozplyne do směsi plné vůně růže (jak už jsem napsala v mnoha recenzích, růže mívá v mnoha parfémech takový lehce ovocný nádech) a omamné lilie. Z toho myslím jasně vyplývá, že Red Door Revealed je v podstatě čistě květinová vůně, a přestože není tak agresivně silná jako Red Door, je pořád dost výrazná a má takový ten omamný charakter závratné romantiky, jako když se vznášíte na růžovém obláčku, šťastně se usmíváte, ale místy je vám z toho malinko špatně. I Red Door Revealed ulpívá v nose a drze se roztahuje po celém okolí.

Cca po hodině se omamná intenzita ztratí a parfém se promění v růžovou vůni se sladce pudrovým nádechem ambry. Květinově-pudrový charakter jí vydrží až do konce.

Red Door Revealed bych nejspíš stejně jako Red Door doporučila už zralejším dámám, tentokrát však jemnějším, romantičtějším povahám. Solidní základ ze dřeva a pudru jí propůjčuje jistotu, která těkavé romantice pro mladé chybí.

Nejvíc se hodí k příležitostem, jako jsou procházky, schůzky nebo uvolněnější společenské události, a v oblečení bych volila barvy, jaké naznačuje flakon - tedy pastelové, nic řvavého s hranatými vycpávkami. Red Door Revealed se hodí pro všechna roční období kromě léta.

Hodnocení parfému Elizabeth Arden Red Door Revealed od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (8)
53%
Nelíbí se (4)
27%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Elizabeth Arden Red Door Revealed26.06.11

Název do značné míry klame - s původní Red Door spolu mají společné pouze to, že jde o květinovky. Zatímco R.D. je květinovka opravdu hodně (ale fakt HODNĚ) výrazná, těžká a mýdlově sladká, R.D.R. je opulentní medově sladká květinovka ovocná - zato květinovka silná s výraznou pivoňkou a růží. Konec je lehce ovocný a pudrově růžový - dal by se přirovnat k růžové pudrovitosti Coco Mademoiselle EdP.

Komentáře Elizabeth Arden Red Door Revealed

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Elizabeth Arden Red Door Revealed

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist