Apparition Sky (Emanuel Ungaro)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, jablko, karambola
SRDCE: brambořík, lotos
ZÁKLAD: cedr, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Emanuel Ungaro Apparition Sky:

Hodnocení odbornice: Recenze Emanuel Ungaro Apparition Sky

Ada

Nebeská letní vůně, koho by to nelákalo! Dívám se z okna přesně na takové blankytně modré nebe, jaké flakonek naznačuje, a přemýšlím, jak by moje ‚Sky‘ vůně vypadala. Asi by voněla tak jako letní vítr, který přináší horkou vůni lučních květin, sena a zrajícího obilí, a zvláště tady, uprostřed začouzeného Brna, ve mně vzbuzuje neodolatelnou touhu se vším praštit a utéct někam daleko.
Vůbec vůně léta by byly zajímavými náměty na parfémy: neméně zajímavá je chladná večerní vůně, případně aroma, které vznikne, když začne najednou pršet na rozpálenou zem. A jinak voní v takovém případě zahrádka a jinak zaprášená asfaltka za vsí, po které před dvaceti lety proháněl děda svého žlutého wartburga…
Ale to jsem se jen tak zasnila, po přičichnutí k Apparition Sky veškeré nostalgické představy komplexních parfémů zmizely jako mávnutím kouzelnou hůlkou. Místo žlutého dvoutaktu se dostavila jiná vzpomínka z dětství, proslulé mýdlo Zelené jablko. Složení Sky jablíčko slibuje a také ho dostanete, a to v takové dávce, až se vám zatmí před očima - kampak se hrabe Light Blue, která je skoro víc o citrusech než o jablku, nebo nedejbože Be Delicious, která má jablečný akorát flakon! Zbytek Sky je nenápadný a jen přicmrdává jablku - trochu nějakého lotosu, jemné pižmo v základu, šťavnatá zelená kamarádka karambola. Takže milovnice jablka, utíkejte zkoušet - doufám, že váš nos neucítí něco jiného a nebudete zklamané, ale podle mého testu je jablko v Apparition Sky tak výrazné, že to prakticky nepřipadá v úvahu. Než ovšem zakoupíte, stavte se ještě u Yvese Rochera a vyzkoušejte toaletku Les Plaisirs Nature: Pomme , což je také vývar ze Zeleného jablka, ovšem citelně levnější. A pokud na vás Sky bude moc jablečná, zkuste - kromě Light Blue - ještě Funny!, ve které je také cosi jablečného a celkově bych ji ve skupině ovocenek zařadila poblíž Apparition Sky.

Pro velký úspěch jablečného aspektu vůně tu mám milou vzpomínku pro pamětníky. Legendární mýdlo přežilo v naší domácnosti, zapadlé v hlubinách skříně, téměř dodnes, zcela neporušené a pozor - stále intenzivně vonící!
Mýdlo vyráběl koncernový podnik Povltavské tukové závody Nelahozeves, vážilo 150 gramů (o něco víc než standardní stogramová mýdla) a neslo název ‚výběrové toaletní mýdlo s osvěžující vůní zelených jablek‘. Stálo na tehdejší dobu poměrně hodně - 8,50 Kčs. Výběrových mýdel v lesklém obalu s podobným designem bylo víc, ještě např. černorybízové a šeříkové.

Hodnocení parfému Emanuel Ungaro Apparition Sky od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (21)
38%
Nelíbí se (10)
18%
Neutrální (24)
44%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Emanuel Ungaro Apparition Sky - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Emanuel Ungaro Apparition Sky


11.09.08

Nic jiného než jablko. Jablečný jar, jablečné mýdlo, jablečné Fruko. Pro mě jednoznačně blééé. Škoda promarněného flakonu a jména.

Komentáře Emanuel Ungaro Apparition Sky

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Emanuel Ungaro Apparition Sky

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist