Apparition (Emanuel Ungaro)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: malinový likér, kayenský pepř
SRDCE: mučenka, růže Double Delight
ZÁKLAD: pačuli, heliotropin

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Emanuel Ungaro Apparition:

Hodnocení odbornice: Recenze Emanuel Ungaro Apparition

Ada

Na papírku Apparition začal trochu ostřeji, kořeněně, potom se rozvoněl do nasládlého mýdlového dřeva s příjemnou květinově máslovou hladkostí a skončil ovocně - jahodovo-malinově. Na ruce předpokládám spíš maliny a žádné jahody.

Hlavu Apparition tvoří zajímavá kombinace malin a pepře. Modří už vědí, že pepř dodává vůním pronikavou svěžest, a tak maliny nemají šanci rozbalit nějaký přeslazený oblak. Výsledek proto dělá spíš jahodový než malinový dojem. Opepřené maliny mi na ruce vydržely asi pět minut a potom se k nim přidala růže. Vůně v ten okamžik trochu vybledla, nebo se možná slila s mojí kůží tak, že jsem ji už necítila tak dobře, ale představte si typickou plnou vůni růže, k tomu ten peprně jahodový tón a špetku mýdla. Na papírku jsem růži nazvala „máslovým podtónem“ - po podrobnějším prozkoumání musím říct, že ve společnosti okořeněného ovoce se opravdu jeví ještě hladší než obvykle, a možná i vám připomene vůni másla nebo smetany.
Srdce i základ Apparition jsou převážně květinové, nejspíš s trochou jemnějších dřev. Když se zmírní ostře ovocný start, přechází Apparition postupně do spíš jemné a na první pohled nenápadné vůně. Z jahod už jsou maliny a vůně je mixem malin s růží, podepřenou zmíněnou sladce dřevitě-květinovou směsí, ze které nejvíc vykukuje výrazný heliotrop(in).

Hodnocení parfému Emanuel Ungaro Apparition od uživatelek 188 hodnocení

Líbí se (64)
34%
Nelíbí se (54)
29%
Neutrální (70)
37%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Emanuel Ungaro Apparition - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Emanuel Ungaro Apparition

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Emanuel Ungaro Apparition


25.11.14

Prekombinovaná, sladko -kyslo-drevitá. Úvodný pseudo malinový tón otupil moje čuchové bunky a následne prišla na rad ,,moja obľúbená" škorica. Samozrejme, že v parfumoch ju neznesiem a aj keď nie je v zložení, proste ju tam cítim. Celé je to divné, ani ovocné, ani sladké, ani drevité. Apparition Sky je oveľa príjemnejšia a zaujímavejšia. Každopádne, áno, maliny dominujú, ale okrem malín v zvláštnom škoricovom závoji necítim nič iné.


17.09.13

Ej, Aparišn, Aparišn… Ty zjávenie neběské… No čo s tebú…

Ok, tak už seriózne… Malinový likér a kayenský pepř… Ej, bum ho tam! Správna šleha do nosa hneď od začiatku. Vôňa mi veľmi pripomína Delicacy od Oriflame (záhadne sú v nej tiež maliny, pepř, ruža… žeby náhoda? … Eeee?) Bohužiaľ, aj keď je Ungaro Ungarom na kvalite jej to veľmi nepridáva. Sladké maliny - ja tomu hovorím „až sa gaťky zarežú do riťky“ spolu s korením, rana medzi oči ako sa patrí. Táto „čurbes párty“ trvá až hrozivo dlho. A celé mi to pripadá také syntetické, no dobre tak poviem syntetickejšie, typovo veľmi veľmi blízko Delicacy. Na rozdiel od syntetickej (akože bourbonskej) vanilky na konci u Delicacy, sa u uja Ungara zakončuje pompéznym drevito-živočísnym pačuli. To pačuli je v pohode, zemité, živočíšne, korenisté… Čo však nebolo v pohode bola tá prvá časť. To bolo ako zaťažkávacia skúška, či vôbec niekto vydrží do konca, ale ja som sa nenechala uniesť prvým dojmom a zotrvala som. Začiatok je vojna malín s korením, malinčie sa doslova derie na svet a snaží sa upútať pozornosť každého kútu miestnosti, v ktorej sa zjaví (no však, … zjavenie). Keď maliny vyhasnú, tak ako z dievčaťa sa stane žena, ako z búrky pubescentných citov sa stane životná múdrosť, tak aj z búrlivých malín s korením sa stane niečo ženské, zvodné (maslová ruža), ku koncu reznuté so zemitým a drevitým pačuli.


31.08.13

V prvním momentu to je docela řvavé - ve složení se uvádí maliny, pro mě je to vůne nespecifikovaných ovocných červených bobulí. A i když mám představu, že takovéto bobule musí být kysle svěží, místy až trpké, tak tyhle bobule jsou asi přezrálé. Snad, že je na nich i nějaký ten závan pepře. Když to však řvát přestane, co trvá jenom několik minut, tak se to celé zjemní a promění v podstatě v příjemnou květinovou vůni. Sametovou a celkem sytou. Nejsem si jistá zda bych si ji vzala i ven, ovšem při sobotním nicnedelání a válení se na balkóně (nevím, co by to udělalo u vyšší teploty, takže teplota odzkoušena do 23°C) je tato vůně celkem milým společníkem.


12.06.13

Tohle dílo je velmi matoucí. Pokud měl tvůrce, při tvorbě flakónu, na mysli bonboniéru, nebo nějáký kubistický barevný obraz, což by se možná za určitých okolností (např. za parného letního počasí) i hodilo k téhle vůni, pak nechápu ten název. Zkrátka název, flakonek a vůně se k sobě navzájem hodí asi jako kdybyste se vydali na pohřeb, celí v černém, navoněli se Taj Sunsetem od Escady, k tomu si na čelo nalepili pár gumových medvídků a pozůstalé oblažovali spokojeným úsměvem.
Apparition znamená (pro ne-angličtináře) přízrak, nebo zjevení. Flakón, jak vidno, vypadá, jakoby již výše řečené gumové medvídky přejely pneumatiky traktoru. A vůně? Čekala jsem leccos. Ohlasy na zahraničních serverech jsou tak rozporuplné, jak jen mohou být a tak jsem byla vážne moc zvědavá (koupě na slepo - no nekupte to za 200,–). To, čeho jsem se dočkala, je víc, než překvapení. Abych věci uvedla na pravou míru: Že Balmain přestal vyrábět La Mome, mě ranilo skoro k slzám. Náhradu jsem maniakálně hledala v desítkách dostupných vůní. Ale že tuhle neuvěřitelně, hlaďoučce máslovou růži najdu v dusivě sladkém malinovém houští, ve flakónu ála Georges Braque a za pár kaček…to mě doslova posadilo na zadek. Je to přesně tak, jak jsem se dočetla na jiných fórech - na tuhle vůni se musí pomalu. Nenechte se odradit tím ohňostrojem na začátku a ona se vám odmění jemnou, mléčně máslovou růží, která vás zavede do bezpečí vanilkou zkrotlého pačuli. Není to teplá, upatlaná vůně, jak by se ze začátku mohlo zdát, paradoxně si ale myslím, že asi vůbec není vhodná na léto. Já si ji nechám na zimu, až bude pořádně pošmourno a smutně sychravo. Pak sáhnu pro tohle „zjevení“ a nechám se chlácholit tou milou, krásnou růžičkou až do jara.
Pozn.: můj manžel, který La Mome okomentoval, jako „eech, rýžový nákyp“, ten v Apparition necítí vůbec žádnou podobu. Jemu voní hořce a mýdlově. Takže káždému, co jeho jest…

Komentáře Emanuel Ungaro Apparition

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Emanuel Ungaro Apparition

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist