Diva Rose (Emanuel Ungaro)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

bergamot, liči, listy, růže
bulharská růže, frézie, šeřík;
ambra, pižmo, dřeva

Parfuméři:

Cresp, Olivier

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Emanuel Ungaro Diva Rose:

Hodnocení odbornice: Recenze Emanuel Ungaro Diva Rose

Ada

A teď Diva Rose. Koukám, že jsem ani pořádně neorecenzovala klasiku, dostalo se jí jen stručné zmínky, můžete si však počíst v komentářích: elegantní, vyrovnaná, ženská, téměř všechny komentátorky se na tom shodují. Diva je ovšem celkem stará vůně a není příliš známá. (Svědčí o tom i ceny v e-shopech - klasiku, nad kterou neznalci ohrnují nos, poznáte podle příjemného čísélka; jmenovitě třicítka Divy je podle zbozi.cz momentálně nejlevnější v Elninu, a to za 260 korun. Nekupte to!) Proto se zřejmě u Ungara rozhodli ji inovovat, vytvořit novou variaci a zkusit, co na to trh. Spousta mladých žen musela flakonek Divy vídat na maminčině toaletním stolku, takže jim balení Divy Rose bude dost možná povědomé.
Divu Rose vytvořil Olivier Cresp (Noa, Midnight Poison, Ange ou Demon, Nina, YSL Elle, Kenzo Amour a samozřejmě Angel) a jako základ zvolil bulharskou růži. A dal jí tam hodně. Diva Rose je opravdu velmi růžová, od začátku až do konce; zpočátku to na mě bylo až moc, dusilo mě to, růžový olej a sušené růže se praly s mýdlem a pudrem. Musí se počkat, až se vůně růží rozvine; trocha mýdla a pudru zůstane, ty nejdusivější tóny zmizí, objevuje se troška ovoce (sama bulharská růže má ale jemně ovocný nádech, takže stačilo podtrhnout) a jemný základ, sestávající převážně z pižma, ten zbytek je tam jen na dochucení. Výdrž je navzdory slabému základu slušná.
Nesnášíte-li výrazně růžové a květinové vůně vůbec, ani Divu Rose nezkoušejte. V opačném případě - poslužte si!

Hodnocení parfému Emanuel Ungaro Diva Rose od uživatelek 45 hodnocení

Líbí se (22)
49%
Nelíbí se (5)
11%
Neutrální (18)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Emanuel Ungaro Diva Rose - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Emanuel Ungaro Diva Rose23.01.12

K mému velkému smutku se žádná růžová óda hned od začátku nekonala - růže zůstala první 2 hodiny upozaděna pod nánosem sladké ovocné šťávy. Teprve poté se rudá sametová růže s orosenými listy vzchopila k frontálnímu útoku a za podpory svěží frézie a sladkého pižma poslala ovoce tam, kam patřilo od samého počátku… A růže se stala růží z rodu Les Parfums de Rosine. Původní Diva se podle mého názoru moc neprojevila - pokud by zde nebyla obdobnost ve flakóncích, osobně by mě souvislost ani nenapadla…02.07.11

dnože jsou stále v módě… respektive stále jsou nové a nové a i tato vůně je odnoží. Její předchůdkyně Diva patří mezi klasické chypré vůně a jelikož ji vytvořil Jacques Polge, troufám si tvrdit, že mezi ty nejlepší.

Ve stejně krásném broušeném flakónu však podle názvu máme čekat nějakou variantu růže. Původní Divu miluji, je to moje srdcová vůně a tak k této její mladší sestře budu přistupovat asi velmi tolerantně, prostě proto, že je to taky „nějak“ Diva. Přesto mě ale ve složení poněkud děsilo liči, jehož, byť jen stopové množství, mi obrací žaludek.

Hned při prvním nádechu se mi vybavili vůně od Les Parfums de Rosine. Růže kultivovaná, ne těžká a hutná, ne umělá, ale přírodní a svěží. Po liči naštěstí ani vidu ani slechu. Taky se mi vybavila Rose od Paul Smitha. Růžová poupátka s kapkami rosy… svěží…

Lehce jsou tam cítit i jiné květiny, ale jen velmi, velmi jemně… šeřík je patrný, řekla bych, že cítím i lehce mýdlové tóny. Závěr pak přechází spíše do dřevitého tónu, ambra není těžká a dusivá. Pokud máte „načichanou“ původní Divu, tak ji tam zpovzdálí ucítíte… spíš ale její jemný výdech.

Je to vůně plná růží, je romantická, lehká a příjemná. Ono udělat vůni na téma růže, aby nebyl protivná je taky umění. Asi bych ji dala své dceři, kdyby chtěla mít „něco jako maminka“.

Komentáře Emanuel Ungaro Diva Rose

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Emanuel Ungaro Diva Rose

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist