Moon Sparkle (Escada)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

jahoda, černý rybíz, citrusový koktejl, červené jablko, hrachor, frézie, jasmín, růže, pižmo, santal, suché ambrové tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Escada Moon Sparkle

Ada

A ha ha, nová Escada! Srdéčko mi při pohledu do regálu zaplesalo v předtuše další břitké recenze na nový multivitamínový džus. Taková práce si samozřejmě žádá důkladnou teoretickou průpravu, takže nejdřív se půjdeme podívat na web www.escada-fragrances.com. Moon Sparkle je hned na titulu jako novinka, stačí kliknout, vybrat jazyk… a bác ho, pokud zapomenete ztlumit reproduktory, dostanete jásavou tucavou nálož, která podbarvuje reklamní fotku se dvěma rozjívenými slečnami a kolouškem s rafinovaně odhalenou (pochopitelně holou!) hrudí. To mi samozřejmě nestačilo a tak jsem si pustila propagační video, které má cca 2 minuty a mohlo by sloužit jako marketingová příručka pro výrobce vůní pro mladé.
Hvězdami klipu jsou modelky a model z úvodní fotografie, Simone, Emma a Colin, členové fiktivní kapely Moon Sparkle. Simone a Emma jsou zatraceně hubené a zatraceně chic - lesklé červené rtíky, velké brýle, úsporné povlávající šatičky s modifikovaným nádechem zlatých sedmdesátých, jak se to teď nosí. Přijíždějí limuzínou, vystupují do palby blesků fotoaparátů (z toho pochopíme, že jsou slavní) a potom procházejí s písní na rtech večírkem, kde je spousta krásných, mladých, podobně oblečených lidí, kteří se baví, tančí a smějí na všechny strany.
Podle věku a naturelu vám to bude připadat buď súpa, nebo jako noční můra.
Ostatní propagační materiály dále rozvíjejí story kolem modelkovské kapely; stručné oficiální promo, které vůni provází do katalogů a časopisů, říká, že je ‚pro ty mladé ženy, které jsou ambiciózní, ale nezapomínají ani na svůj šarm a přitažlivost‘; nositelka Moon Sparkle je ‚sebejistá, hravá, okouzlující moderní hvězda‘ a ‚rebelka‘ (to si prostě dneska nemůžete odpustit, když vyrábíte něco pro mladé); umí balit chlapy, bezstarostně si užívá, ale přitom ji samozřejmě ostatní mají v úctě.
Tolik vzájemně si odporujících faktů v jednom odstavci se hned tak nevidí, ale na to jsme od Escad a jim podobných už zvyklí. Definitivní ránu promo zasazuje v závěru, kdy prohlašuje Moon Sparkle za ‚svěží a svůdnou‘. Podle mého skromného názoru by těm kostnatým, těsně postpubertálním slečnám už měl někdo vysvětlit, že ‚svěží‘ a ‚svůdná a sexy‘ se v případě parfémů vylučuje; svěže navoněná žena může vonět hezky a příjemně, ale nebude vonět sexy, protože vypulírovaná dokonalost zalitá sterilovanou ovocnou šťávou nikdy sexy nebyla a nebude.

Tak, frustraci z vlastní ošklivosti a zelenou závist, že nemám svůdných padesát kilo a šaty z Manga, jsem si vybila, můžeme se podívat na zoubek vůni. Vyzkoušela jsem poctivě na kůži, i když u svěžích vůní je lepší s aplikací zaexperimentovat, na oblečení bývají svěžejší, na kůži teplejší a v případě ovoce lepkavější. Moon Sparkle je obvyklá ovocně-květinová klasika mainstreamového trhu; cítila jsem na začátku hlavně nahořklý rybíz, postupně růži, sladkou ovocnou směs (nemůžu říct, že by to vonělo nějak výrazně po jahodách, spíš je to univerzální mix citrusů, jablek, rybízu, jahod a všeho možného), obvyklý nerušivý základ. V teple to bude lepit. Moon Sparkle je líbivá a nositelnější než ultralepivý Sunset Heat, podobá se nasládle ovocnému standardu Amor Amor a jemu podobným.
Výběr v této kategorii je příliš široký, než aby mě Moon Sparkle měla šanci upoutat; k vyzkoušení doporučuji toliko milovnicím jahod, protože je to složka, která se ve vůních špatně shání. Možná ji budete cítit výrazněji než já.

Hodnocení parfému Escada Moon Sparkle od uživatelek 71 hodnocení

Líbí se (27)
38%
Nelíbí se (26)
37%
Neutrální (18)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Escada Moon Sparkle - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Escada Moon Sparkle

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Escada Moon Sparkle od uživatelek

Recenze Escada Moon Sparkle


18.08.11

Úžasný tropický mišmaš, opět nic vhodného pro mě, ale v zásadě je mi Moon Sparkle celkem sympatická. Ze začátku jsem cítila hlavně velkou dávku ananasu (takového toho přezrálého, co z něj teče šťáva), potom trochu černého rybízu s jahodou, květiny se u mě nedostavily. Nejvíc bych vůni přirovnala k míse letního exotického ovoce, řádně zralého a ještě přelitého sladkým ovocným sirupem. Trochu překvapivá je síla vůně, čekala jsem intenzivní lepivost - ovocný útok, ale vůně není tak silná, takže v rozumném množství může být docela fajn.

Komentáře Escada Moon Sparkle

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Escada Moon Sparkle

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist