S (Escada)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

švestka, černý rybíz, šípková růže, květ mandloně, konvalinka, červený pepř, santal, pižmo, lískový oříšek

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Escada S

Ada

Když jsem vkročila do parfumerie, měla tam tato novinka od Escady vyhrazenou celou polici hned proti dveřím. Holt vánoce se blíží, těmi dveřmi bude záhy vbíhat hodně zoufalých mužů, správný obchodník jim proto postaví dárek pro manželku hned před nos - a nasadí samozřejmě cenu, v případě S a oné nejmenované parfumerie bratru 2090 Kč za 100 ml balení. Zoufalý muž uchvátí flakonek a pod stromečkem se bude dmout, jaký koupil luxus. Bude manželka spokojená?

Závisí na její nátuře. Předně by neměla vědět, kolik ta sranda stála, protože S nevybočuje z mainstreamu a přísluší jí běžná mainstreamová cena. Vůně se jí bude líbit v případě, že fandí opojným bílým květinám na sladkém základě.

S je parfém z podobného soudku jako Crystal Noir, In White, Due Donna - bílá květinová vůně, která je zároveň jemná a otravná, lehká a těžká, svěží a sladká. Konkrétní květiny v S se nejdřív nechtěly nechat určit, byly to spíš ‚květiny bílé obecné‘, časem se ovšem výrazně rozvoněla konvalinka, ke konci je znát i růže. Základ je jemně sladký do vanilkova, hlava má velmi nenápadné ovocné tóny, které ve vůni nijak nevynikají.

Reklama na S sice září červení, vůni propaguje operní diva Anna Netrebko oblečená do nádherné červené róby se širokou sukní, ve mně však S budí spíš dojem šatů bílých či jemně krémově bílých, s dlouhatánskou vlečkou a šálou z matně lesklého hedvábí, které v oblých vlnách vlaje kolem nositelky, omotává lidi kolem ní, hladí je, ale když se chtějí vymotat, nechce je pustit. Když se totiž tímhle parfémem pořádně navoníte, budou to vědět všichni před vámi i za vámi; opustíte-li místnost, ještě pět minut tam po vás zůstane zřetelná stopa. Prostě jemná, ale velmi sebevědomá vůně bez kouska studu.

Jak bude znít souhrnný verdikt? S není špatná vůně, přišla mi vyvážená a není v ní nic protivného, pokud vám ovšem nelezou na nervy bílé květinové vůně obecně. Zároveň v ní není nic neobvyklého, inovativního, co by zaujalo fajnšmekra; prostě řekněme dobrý standard. Výdrž má velmi dobrou a je pěkná až do konce - i po šesti hodinách bylo pořád co čichat. Podívejte se pod článek do seznamu podobných vůní a najdete-li mezi nimi svou favoritku, určitě novou Escadu zkuste.
Mimochodem, flakonek je v reklamě mnohem hezčí než ve skutečnosti. Ty puntíčky mě v parfumerii poněkud zklamaly.

Podobné vůně:
Crystal Noir - výrazné gardénie a vyšší bolehlavitost, ale stejná mocná bílá aura kolem nositelky
In White - také spíš gardénie
Pure Poison - květiny bílé obecné, ale S je snad o chlup povedenější; Pure Poisonu cosi chybí
Champs-Elysées - zvlášť ve chvíli, kdy vylezla konvalinka, byla její podobnost s konvalinkou v Champs-Elysées zarážející. Champs je hlasitější a odvážnější než Escada a má originálnější rysy.

Další náměty k vyzkoušení: Pure White Linen , Emotion , 5th Avenue , Diorissimo (ale pozor, dávka konvalinek je koňská!), Premier Jour, Trésor, Pur Désir de Gardenia

Hodnocení parfému Escada S od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (20)
36%
Nelíbí se (11)
20%
Neutrální (24)
44%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Escada S - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Escada S


22.02.12

Rozhodně velmi povedená vůně! Žádná ulepená ovocná sladkost. Na začátku nejvíc cítím švestky a později se rozvoní do květinova - konvalinky s růží a bílé květy, na kterých se vůně příjemně ustálí. Je nevšední a zajímavá. Tato vůně se k moc mladým slečnám nehodí, sluší ženám, které už vědí, co chtějí. Nosila bych ji spíše v chladnějších dnech. Výdrž je parádní, cítíte ji ještě druhý den. Rozhodně další vůně, která snad jednou bude i na mé poličce.25.04.10

Od začátku jsem věděla, že tuhle vůni dobře znám - bílé kytky, růže, konvalinky…a bingo…vždyť je to opajcovaná Champs-Elysées!!! Zatímco ta je svěže vesele elegantní, S je nejdřív dost sladká, postupně se rozvine do podoby suchých růžových lístků s jemným chladivým pižmem. V produkci Escady (mám namysli hlavně ty ulepené slaďárny) patří rozhodně k tomu lepšímu. A dobře drží.

Komentáře Escada S

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist