Belle au Parfum de Oud (Esteban)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

mandarinka, císt, šafrán, ylang-ylang, lilie, nagarmotha, oud, labdanum, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Esteban Belle au Parfum de Oud od uživatelek 8 hodnocení

Líbí se (1)
13%
Nelíbí se (3)
38%
Neutrální (4)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Esteban Belle au Parfum de Oud


29.03.14

Ha! Pokud běžné arabské oudovky nenávidíte a obrací se vám z nich žaludek, pak toto je vaše příležitost: vyzkoušejte tento oud a la Esteban, je ÚPLNĚ jiný. Neříkám, že se vám bude líbit; říkám, že je jiný.
Vůně se nejprve docela dost proměňuje, ale pořád jsou to variace na dřevolikérové téma, a v tomto duchu se celá kompozice nese i po rozložení. Ve starožitné knihovně se na stůl vyrobený ze vzácného aromatického dřeva rozlila whisky s naloženými proslazenými mandlemi a prosakuje do prasklin ve dřevě. Zdi i nábytek, prostě celá pracovna je až do základů načichlá dřevěným dýmem z dávno nepoužívaného krbu a občas se ta dýmová stopa ze zdí uvolní a zavane ke stolku. Hustá, sladká a zároveň natrpklá a někdy mírně zadýmená, opojná vůně stojatého vzduchu dýchajícího historií, která je v tomto místě pevně zakořeněna. Ne vždy líbivá, majestátní. Je to jedna z vůní, která vám při jediném přivonění dokáže povyprávět celý příběh…


29.03.13

Velmi zvláštní vůně. Čekala jsem něco úplně jiného - možná víc hladkou, víc svůdnou. Nejlepší je samotný začátek a konec. Uprostřed vůně výrazně ztěžkne, což mi vůbec nevadí, ale začíná být lehce kyselkavá, trochu drhne a skutečně cítím mokré dřevo. Ke konci se zase zklidní, dřevo zmizí a zůstane indická chrámová vůně, hluboká, silná, kouřová. Bez fáze kyselkavého drhnutí by byla skvělá.
Jako dárek bych ji ale rozhodně neodmítla.

Komentáře Esteban Belle au Parfum de Oud

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Esteban Belle au Parfum de Oud

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist