Cinnabar (Estée Lauder)

Dámská vůně
Rok:

1978

Složení (ověřené)

HLAVA: jasmín, pomerančový květ, tangerinka
SRDCE: hřebíček, konvalinka, lilie
ZÁKLAD: olibanum, santalové dřevo, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Estée Lauder Cinnabar:

Hodnocení odbornice: Recenze Estée Lauder Cinnabar

Ada

Nedávno jsem si pořídila knihu recenzí parfémů od Lucy Turina, a když zkouším nějakou vůni, dívám se do ní, abych zjistila, jak to vidí odborník. Potom buď spokojeně pokyvuju, vztekám se nebo se nechápavě drbu na hlavě. S Cinnabarem mi pan Turin udělal radost - hodnotí ho vysoko a nezmiňuje se o tom, že by prošel ničivou reformulací, což rád mnoha vůním vyčítá. Má vysvětlení i proto, proč není Cinnabar známější a oblíbenější: spatřil totiž světlo světa několik týdnů poté, co bylo představeno Opium . Ačkoli je Opium jiné než Cinnabar, obě vůně jsou syté, výrazné orienty, a ještě ke všemu mají velmi podobné flakony (tvar, temně rudá barva, zlatohnědá tekutina). Na konci recenze Luca doporučuje, abychom si všichni teď, když jsme se Opiem už unavili, šli zase čichnout k Cinnabaru.
Poslechla jsem a zabrousila jsem v Praze do butiku Estée Lauder. Protože jsem jela pro knihy, spěchala jsem a byla zima, byla jsem ve studentském - odrbané rifle, trup zabalený stylem pumpa se sportovní mikinou navrchu, na zádech baťoh a na obličeji nic, co by mě pasovalo mezi pravidelné návštěvnice kosmetických butiků. Nemám na takových výpravách čas pravidelně kontrolovat, jestli mi slzy hnané studeným větrem z očí nenakreslily na spáncích prodloužené oční linky jako z časů královny Kleopatry a Marty Kubišové. Slečna v butiku však nehnula ani brvou a ochotně mi dala otestovat na jednu ruku Cinnabar a na druhou Alliage, což jsou vůně, na které v běžných parfumeriích těžko narazíte.
Cinnabar se ze mě linul vytrvale celý den a rukáv mi voní ještě teď, pět dnů po výletu. Můžeme si tedy odškrtnout vynikající výdrž, Cinnabar je parfém, který se vám usadí ve skříni a už nikdy nevyleze, i když všechno oblečení vyperete. Z Prahy jsem zamířila rovnou na návštěvu k našim, a jakmile jsem vstoupila do dveří, matka zavětřila a zeptala se: ‚To je nějaká nová Coco?‘ Cinnabar je Coco od Chanelu opravdu velmi podobný (spíš verzi EdT než ostřejší EdP), snoubí se v něm orientální, ovocné a lehce chypre tóny, řekla bych však, že je méně komplikovaný. Coco při rozvonívání prochází více odlišnými fázemi. Cinnabar má pevný základ ze santalového dřeva, pačuli a olibana, které mu dodává tíhu; jasmín, pomerančový květ a lilie jsou zde v syté podobě (žádné omamné lehké bílé květinky) a spolu s hřebíčkem vytvářejí ovocný dojem jako z hodně zralé, uvnitř už skoro rudé broskve. Snad to dělal právě ten hřebíček a ovocné tóny, že jsem měla z Cinnabaru trochu vánoční pocit; snad mi v něm něco připomínalo ostrou, také skoro ovocnou vůni čerstvého smrčí. Skořici v Cinnabaru nehledejte, i když vám to ‚cinna‘ v jeho názvu může připomínat slovo ‚cinnamon‘, skořice. Cinnabar je v překladu rumělka (proto také ten rudý design), možná budete znát starší český název rumělky ‚cinobr‘.
Verdikt? Pokud na Cinnabar někde narazíte, rozhodně ho vyzkoušejte - zvlášť milovnice orientálních vůní si určitě nemohou dovolit tuhle klasiku neznat. Mezi podobně laděné vůně bych kromě Coco zařadila ještě 24, Faubourg , Rochas Femme nebo Gem.

Hodnocení parfému Estée Lauder Cinnabar od uživatelek 99 hodnocení

Líbí se (73)
74%
Nelíbí se (10)
10%
Neutrální (16)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Estée Lauder Cinnabar - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Estée Lauder Cinnabar


14.06.14

Je těžké hodnotit dobrou vůni, která má ale takového konkurenta.
Měla jsem to potěšení vyzkoušet všechny verze a koncentrace vintage Opia a za svůj nos a kůži musím říct, že Cinnabar není až tak jeho dvojník (nejvíc se blíží verzi EDT s reliéfem na celém flakonu - těžší tolu balzám), na dokonalost Opia ale nemá:)
Jsou stejný typ - orientálně kořeněné, ale zatímco Opium je teplá, přírodní, santalová, pryskyřičně kořeněná bomba s karafiátovým mýdlem, Cinnabar je tak nějak estéelauderovsky vypulírovaný a upnutý. Naznačil, kam směřuje, ale ani nevykročil.
V tom ho Opium svojí divokou živelností válcuje.
Je to samozřejmě pěkná vůně, neznat Opium, používala bych jí.
Orienty Estée Lauder mě celkově moc neoslovují, kazí mi v nich dojem něco syntetického a chladného (co podle mého vkusu do orientu nepatří a v případě Cinnabaru to taky může být reformulací).
Komu ale nevadí trochu temná balzámovost, tomu se Cinnabar bude asi moc líbít.


13.04.12

Obchod s orientální zbožím. U dveří stojí krásná Indka s miskou už mírně navinulého ovoce a zve vás dál. Vkročíte tedy dovnitř, zlákáni podmanivým pohledem, sáhnete do misky …a ve chvíli, kdy si zamyšleně olizujete z prstů sladkou šťávu se na vás vrhne majitel krámku s pytlem od mletého koření, hodí vám ho přes hlavu a buší do vás santalovou palicí tak dlouho, až už nemáte sílu křičet dost. Pak se vypotácíte ven, zmateně zaostříte na svět okolo a zachroptíte…" Ještě!!!"30.05.11

Opium stříknuté v kostele, kde se smísilo s kadidlem a trocha hřebíčkového oleje navrch. Ovocně kytkový balast je nepodstatný. Prostě zase jedna krása, která se z nepochopitelných důvodů přestala dělat…

Komentáře Estée Lauder Cinnabar

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Estée Lauder Cinnabar

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist